Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı Personel Alımı Yapacak!

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı Personel Alımı Yapacak!

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı Kamu Personeli Seçme Sınavı puanları (KPSS B grubu) esas alınmak suretiyle 6 adet Sözleşmeli Çözümleyici ve 3 adet Sözleşmeli Programcı alımı yapacağını açıkladı! Her bir unvan için boş bulunan sözleşmeli personel pozisyonunun 10 (on) katı aday sözlü sınava çağrılacak!

Genel Başvuru Şartları Nelerdir?

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından yapılacak olan personel alımı başvuru şartları şu şekilde;

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.
  • Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
  • 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP3 puan türünde en az 60 almış olmak.
  • Yabancı Dil Sınavından (YDS) en az (D) düzeyinde puan almış olmak veya YDS dışındaki sınavlarında YDS (D) düzeyine eş değer ÖSYM tarafından belirlenen puanları almış olmak.
  • Kamu Kurum ve Kuruluşlannda 657 sayı lı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli olarak çalışmakta iken, son bir yıl içerisinde hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi sebebiyle Kurumlarca sözleşmesinin feshedilmemiş olması veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmemiş olmak.
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı bulunmamak.

Özel Şartlar Nelerdir?

Alım yapılacak kadrolar için belirlenen özel şartları şu şekilde sıralayabiliriz;

Sözleşmeli Çözümleyici Pozisyonu İçin Aranacak Özel Şartlar

  • Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Bilgi Sistemleri Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Adli Bilişim Mühendisliği ile fakültelerin Matematik, Fizik, Istatistik, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Enformatik, Bilgisayar Enformasyon Sistemleri, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Enformasyon Teknolojileri, Matematik-Bilgisayar, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümü ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki Yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.
  • En az 50 (elli) iç ve dış kullanıcısı bulunan kamu ya da özel sektördeki sistem merkezlerinde en az 1 (bir) yıllık tecrübe sahibi Olmak ve bunu belgelemek.

Sözleşmeli Programcı Pozisyonu İçin Aranacak Özel Şartlar

  • Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Yazı lım Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Bilgi Sistemleri Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Adli Bilişim Mühendisliği ile fakültelerin Matematik, Fizik, Istatistik, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Enformatik, Bilgisayar Enformasyon Sistemleri, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Enformasyon Teknolojileri, Matematik-Bilgisayar, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümü Mühendislik fakültelerinin müfredatında bilgisayar programlama dillerine yer veren bölümlerden mezun olmak ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki Yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

Başvuru Yeri ve Şekli

Başvurular, Yüksek Seçim Kurulu Resmi İnternet Sitesinde yer alan “Aday Başvuru Formu” eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmak suretiyle elektronik ortamda yapılacak.

İlanda belirtilen şartlara uygun olmayan başvurular ile posta veya diğer iletişim kanallarıyla yapılacak başvurular kabul edilmeyecek.

Sözlü sınava, atama yapılacak kadro sayısının 10 (on) katı aday çağırılacak. Aranan nitelikleri taşıyan adaylardan KPSS P3 puan türünden en yüksek puanı alan adaydan başlamak üzere sıralama yapılacak. Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan birden fazla aday bulunması halinde, bu adayların tümü sözlü sınava çağırılacak.

Sözlü sınava hak kazanan adayların listesi ile sınav yeri Yüksek Seçim Kurulu resmi internet sitesinde ilan edilmek suretiyle duyurulacak. Sözlü sınava katılmaya hak kazanamayan başvuru sahiplerine herhangi bir bildirimde bulunulmayacak.

Son Başvuru Tarihi

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı Personel Alımı başvuruları 14.06.2021 tarihinde saat 09.00’da başlayıp, 23.06.2021 tarihinde saat 17.00’de sona erecek.

Diğer bütün personel alımlarını görmek için Kamu Personeli Alımı adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan T.C. Londra Büyükelçiliği Lise Mezunu Personel Alımı Yapacak! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

blank
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status