Dikkat Kurslar Başladı | Uzman Erbaş Temel Kursu

Dikkat Kurslar Başladı | Uzman Erbaş Temel Kursu

Değerli Ziyaretçilerimiz. Uzun bir maratonun ardından Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Alımları için Kurs bşalangıcı Mesajları gelmeye başladı, Aralık 2017 de mulakatlara giren bazı adaylara ulaşan SMS ler ile adaylara Uzman Erbaş Temel Kursu na gelmelesi bildirldi. Uzman Erbaş Temel Kursu Nedir ? Uzman Erbaş Temel Kursu, Uzman erbaş olarak kabul edilen adayların eğitildiği kurstur.Bu […]

Değerli Ziyaretçilerimiz. Uzun bir maratonun ardından Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Alımları için Kurs bşalangıcı Mesajları gelmeye başladı, Aralık 2017 de mulakatlara giren bazı adaylara ulaşan SMS ler ile adaylara Uzman Erbaş Temel Kursu na gelmelesi bildirldi.

Uzman Erbaş Temel Kursu Nedir ?

Uzman Erbaş Temel Kursu
Uzman Erbaş Temel Kursu

Uzman Erbaş Temel Kursu, Uzman erbaş olarak kabul edilen adayların eğitildiği kurstur.Bu kursa Uzman Erbaş olamaya hak kazanan adaylar kabul edilirler. Bu kursta Temel askerlik eğitimleri verilir. Adaylara  eğitim sonunda sınava alınırlar ve başarılar ölçülür. Başarılı olan adaylar Uzman Erbaş olarak Türk Silahlı Kuvetleri nde görevlendirilirler. Adaylara yeni sistemler anlatılı r ve kullanımları konusunda adaylar bilgilendirilirler. Uzman Erbaş adaylara , yeni teknoloji olan ve temini, bakımı zor olan silah ve teçhizatların etkin ve doğru kullanımı ve bakımı konusunda eğitilirler.

----

 

 

Uzman Erbaş Temel Kursu kaç hafta sürecek ?

Kara Kuvvetleri Komutanlığının çeşitli eğitim birliklerinde yapılacak olan kurs yaklaşık 4 ay sürecek. Bu 4 aylık sure sonunda adaylara aldıkalrı eğitim doğrultusunda sınav yapıalacak. Başarı olan adaylar arasında Türk Silahlı Kuvvetlerinde adet olduğu üzere ilk %10 luk kısma girenler atama yerlerinden istedikleri yeri seçip ilk görev yeri olarak seçtikleri yere gidebilecekler.

Uzman Erbaş Temel Kursu nda Maaş Bağlanacak mı ?

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş alımlarının başvuru işleminin ardından seçim aşaması sonrası adaylar heyecanla kurs atamaları konusunu beklemeye başladı. Sonunda adaylara tek tek Kurs katılım mesajları gelmeye başladı. Bu mesajlara göre Adayların hangi Kurs birliklerine gideceği belirtiliyor. Peki Uzman Erbaş temel Kursunda Maaş Bağlanacak mı ? Başvuru klavuzunda da belirtildiği üzere  Uzman Erbaşlar için göreve başladığı andan itibare maaş bağlanır.  Uzman Erbaşlar için göreve başladığı tarih  söleşmeyi imzaladığı tarih olacağından bu tarih aday için de özlük haklarının başladığı tarih olarak kaydedilir. Kurs başlangıcında sözleşme imzalanırsa maaşınızda başlamış olacak.

Uzman Erbaş Temel Kursu na katış yapmayanlar ne olacak ?

Uzman Erbaş olmaya hak kazanan adaylara adaylıları ile ilgili bilgi çeşitli iletişim kanalları ile kendisine bildiriliecek ve adayların 7 gün içerisinde kursa katılmaları gerekiyor. Kursa 7 gün içerisinde katılamayan adayların tüm hakları yanıyor ve Tüm başvururu sürecini yeniden yapması gerekiyor.

Tüm Uzman Erbaş adaylarına hayırlı olsun diliyor, Yaratan Allah’tan Mübarek Ramazan Gününde Muvaffakietler diliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Uzman Erbaş Sınav Sonuçları | Güncel başlıklı makalemizde uzman erbaş alımları, uzman erbaş alımları ne zaman ve uzman erbaş alımları şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

BİRDE BUNLARA BAKIN

45 yorum

 1. Merhabalar…
  Ben 1. Grupta idim 11.04.2018 de sınav fyt ve mülakatı geçtim. 17.04.2018 de uzman olur, komando olur, paraşütle atlar raporu aldım.
  Kurs için bana çağrı yapılmadı. Bu durumda elenmiş mi sayılıyorum???
  Teşekkürler…

 2. […] Dikkat Kurslar Başladı | Uzman Erbaş Temel Kursu Uzman Erbaş Sınav Sonuçları | Güncel ASAL Yoklama Başvurusu Askerlik E Yoklama İşlemleri Nasıl Yapılır ? Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Deniz Astsubay Alımı Başladı Bedelli askerlik ne zaman çıkacak ? | İmza Kampanyası Başladı […]

 3. İlk başvuru yaptım numaramı değiştirdm bn nasıl öğrenecem bni eğitime çağırdıklarını yardımcı olurmusnz rica ediyorum

 4. İyi günler ben şubat ayında mülakata katıldım. Kazandım
  19 martta ilk açılıcak kursa cagırılıcaksınız diye mesaj geldi.
  Ertesi ay numaramı degıstım. Bir sonrKi gün msb ye faks cektim .

  NumarM gıncellenmişmidir

 5. 2018 basvuru kilavuzunda bu sekil bi yazi yok buyurun. 2) Sınavlarda başarılı olan adaylar; sağlık raporu ve güvenlik soruşturma işlemlerinin
  sonuçları hakkında bilgileri http://www.msb.gov.tr adresinde yer alan aday takip programından
  öğrenebileceklerdir.
  (3) Adaylara posta veya diğer iletişim araçlarıyla ayrıca sonuç belgesi
  gönderilmeyecektir. Resmi internet sayfasından yapılan sonuç sorgulamaları ve ilanlar tebliğ
  niteliğindedir. Adaylar yayınlanan sonuç ve ilanları kendileri takip etmekle yükümlüdürler. Bundan
  dolayı oluşan durumlardan Bakanlık sorumlu tutulamaz.

  • Yakup 21 Mayısta başlayacak olan Uzman Erbaş temel eğitim kukursu yani uzman erbaş olmak için tüm sınavları geçip sağlık muayeneler bitmiş ve artık uzman erbaş olacaklar için, Bu arkadaşlar Komondo sınıfı, diğer sınıflar hala bekliyor. Uzman Çavul adaylarının seçim aşaması hala yapılıyor25 mayısta bitecek o da, dlayısı ile bu sınıftakilerin temel eğitim kurslarıda muhtemelen haziran başın başlayacak

 6. Merhaba ben 8 mayısta sinava girdim ve saglik raporumuda cuma günü posta ile yolladim bu gün ulaşmıştır şimdi ben 1. Grupmu oluyorum yoksa 2. Grupmu biliyomusunuz acaba ?

 7. Selamın aleyküm cümleten..Ben 24 nisan da sınava girdim 10 mayısta sağlam raporumu aldım çok şükür. Şimdi ben 2. grup mu sayılıyorum yardım eder misiniz..çünkü 21 mayıstaki kurs alımına çağrı mesajı gelmedi haziranda 2. grup için gelir mi sizce

 8. Merhaba ben 12 Nisa’n da jandarma uzman erbaş lık için mülakata girdim olumlu sonuçlandı evrakları tamamladım şahlık raporunu gönderdim bugün bi mesaj geldi işlemleriniz olumlu sonuçlanmıştır eğitim tebligatınız yapılmak üzere kkk sözleşmeli erbaş ve er şube müdürlüğüne gönderilmiştir die mesaj geldi eğitim ne zaman olur sizce ?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM