Uzman Erbaş Sınav Sonuçları | Güncel
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Uzman Erbaş Sınav Sonuçları | Güncel

Uzman Erbaş Sınav Sonuçları | Güncel

Değerli Ziyaretçilerimiz, Milli Savunma Bakanlığı atama Daire Başkanlığı uzman erbaş sınav sonuçları ile ilgili kazanan adaylara  bilgilendirme mesajını göndermeye başlandı. Bugunde Personel temein Daire Başkanlığı tarafından 2. gruplar için (Mart ayında başvuru yapanlar ) için seçim aşamasına çağrı duyurusu yayınlandı

Uzman Erbaş Sınav Sonuçları 2018

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman erbaş alımları  Seçim aşamasından geçen ve Sağlık raporları ulaşan adayların uzman erbaş sınav sonuçları SMS olarak gondeirlmeye başlandı, kazanan adaylar için Uzman Erbaş başvuru sorgulama sayfası  Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayınlanacak.

Uzman Er ve Erbaş Alımı kapsamında başvuran adaylar uzun ve çetrefilli bir yolun ardından uzman erbaş sınav sonuçları gönderilmeye başlandı.

Uzman Erbaş Sınav Sonuçları

Uzman Erbaş Sınav Sonuçları

2 Grup halinde Alım yapıldı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Alımları kapsamında açılan başvurular 19 mart tarihine kadar başvuranlar 1. dönem 19 mart tarihinden sonra başvuranlar KKK için 2. donem olarak gruplara ayrıldı.

1. Gruplar için Onbaşılar 2 Nisan Uzman Çavuşlar 14 Mayısta tarihinde sonra Seçim aşamalarına çağrılmaya başlandı. Bu grupta olup Uzman Onbaşı olmak için başvuran adayların seçim aşaması bitti

Şu sıralar 1. grubun Uzman Çavuş adayları için seçim aşamaları devam ediyor, bu arada sınavları biten uzman onbaşı adayları içinde güvenlik soruşturması ile sağlık raporlarının toplanması işlemlerinde sona gelindi. Kazanan adaylara uzman erbaş sınav sonuçları SMS ile  gönderilmeye başlandı.

KKK Uzman erbaş Alımları kapsamında olan 2. gurup adayları için  olan bu adaylar için başvuru sorgulama sayfası ise Milli Savunma Bakanlığın resmi internet sayfasından yayınlandı. Uzman Erbaş Başvuru  Sonucu nuzu öğrenmek için tıklayınız2

uzman erbaş sınav sonuçları

uzman erbaş sınav sonuçları

Kurslar Ne Zaman Başlayacak ?

Kazanan adaylara kurs tarihleri de bilahare bildirilecek, adayların kurs tariihinde kendilerine belirtilen birliklere katılarak burada kursa başlayacaklar. adaylar kurs suresince zorunlu ve acil durumlar dışında birlikten çıkamayacaklar.

Maaş Hemen Bağlanacak mı ?

1111 Sayılı Askerlik kanununa göre Uzman Erbaş Olmaya hak kazanan adaylar, maaş ı haketmiş sayılırlar. bu nedenle kurs sırasında askeri personel sayılacaklarından kendilerine de maaş bağlanacak.

Kendisine SMS gelen adayların sürekli olarak alım ve başvuru sonuçlarını öğrenecekleri personel temin daire başkanlığını takip etmeleri büyük önem arz ediyor. Askernoktasi.com aiesi olarak bizim de takipte olacağımız daire başkanlığı  uzman erbaş sınav sonuçları yayınlanır yayınlanmaz sitemizden duyurusunu yapacağız. Değerli zityaretçilerimiz sitemizi takipte kalarak başvuru sonuçları açıklandığı anda haberdar olabilirler.

Askernoktasi.com ailesi olarak kazanan tüm adayları hayırlı olsun diliyor, kurslarında başarılar diliyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Boy Kilo Tablosu ve Jandarma Boy-Kilo Tablosu başlıklı makalemizde jandarma uzman boy, jandarma uzman boy kilo oranları ve jandarma uzman boy kilo tablosu hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 141 YORUM
 1. SAMET dedi ki:

  kolay gelsin arkadaşar 2017/10 jandarma uzman erbaş ankara mulakatı hakkında bilgisi olan varmı 1 yıldır bekliyorum siteden linkide kaldırmışlar

 2. nazım dilek dedi ki:

  arkadaşlar iletişm bilgilerini msb nin olduğu e devletden değiştirdim olmuşmudur yoksa başka ne yapmam gerekiyor

 3. Bağışcan dedi ki:

  Biz mayıs ayında uzman erbaş mülakatlarına girdik sağlık raporlarımız ve güvenlik soruşturmalarımız başlayalı tahmini 50 gün oldu fakat hala herhangi bir mesaj gelmedi ne zaman çağırırlar acaba

  1. Bağış, SMS tüm işlemleri biten adaylara geliyor, bu bağlamada bazıadayların güvenlik soruştuması bitmemiş ise onlara gonderilmiyor. ayrıca kurslara puan sırasına göre çağırıyoralar,

 4. UzmShn06 dedi ki:

  Peki gamze hocam. Benim maceram buraya kadarmış o halde. En çok üzüldüğüm 3 konu var…

  TSK için Mart ayından bu yana verdiğim toplam 25 kilo.

  Eşimle olan hayallerimiz…

  Ve çocukluk hayallerim…

  Hepsi bitti… Hepsi…

  Saygılarımla.

  1. Her İşte HAyır Vardır ŞAhin. Yaratan Allah, herkes için en hayırlısını verir merak etme. Allah Yardımcınız olsun

   1. nazım dilek dedi ki:

    merhaba iletişim bilgilerini nasıl değiştirebilirim e devletten yapmıştım kabul olurmu

    1. Nazım, Bimerden de başvuru yaparak ileitşim bilgilerinin değiştirğini belirt, problem olmasın

 5. UzmShn06 dedi ki:

  Gamze hocam morallar alt üst şu an. Beni hatırlıyorsunuzdur sizinle defalarca buradan konuştuk, yardımcı oldunuz. Devam eden bir mahkemem olduğunu söylemiştim. Ve bu mahkemenin 11.duruşması geçtiğimiz salı günü yapıldı. Ve hakim dosyayı inceleyip beraatine karar vereceğiz dedi. Normalde mart ayına atacaktı davayı ama uzm. çavuşluğu kazandığımı söylediğim için eylül 18’e attı. Ve büyük ihtimal beraat edeceğim. Sizce ben devam eden mahkememden dolayı mı elendim?

  Sizce bu dakikadan sonra itiraz etmemin pek bir faydası olur mu? Ben çocukluğumdan beri asker olmak polis olmak istedim. 5 yıl önceki yapmış olduğum cahillikten dolayı bu duruma geldim. Nolursunuz bana yardımcı olun. Şu an kafayı yiyecek durumdayım… Teşekkürler.

  1. Şahin, senin gibi durumda olan bir çok aday var, hakkında hayırısı olsun yapacak bişey yok neden dolayı elendiğini biz bilemeyiz, Her işte hayır vardır diyebiliriz.

 6. UzmShn06 dedi ki:

  Gamze hocam merhabalar,

  BİMER’e güvenlik soruşturmam ne durumda? İsmi altında sorgu yaptığımda şöyle bir cevap geldi. Bu aşamada benim ne yapmam gerekiyor? İtiraz yolum var mı? Yoksa devlet ile ilgili her şey benim için bitti mi?

  BİMER BAŞVURUNUZ İNCELENMİŞTİR.
  1. Uzman Erbaş temini kapsamında Uzman Erbaş Yönetmeliği (Madde 6 g. fıkrası) şartlarını taşımadığınız için adaylık işlemlerinizin sonlandırıldığı tespit edilmiştir.
  2. Bu kapsamda adaylık işlemleri sonlandırılan adaylar ile ilgili idare tarafından yapılacak bir işlem bulunmamaktadır.
  3. Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev alma isteğinizi memnuniyetle karşılıyor, göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz.

  1. Şahin, itiraz etme hakkın var tabii ki ama bunu itiraz edebileceğin tek mercii hukuki hakkını arayabileceğin mahkemelerdir. Bu haberimizde Güvenlik soruşturmasının nasıl yapıldığını ve itiraz hakkınızı yazdık. dikkatlice oku lütfen

 7. tufan karalar dedi ki:

  merhaba arkadailar ben uzman erbaşa nasıl baş vurum bana yardımcı olun lütfen

 8. Mehmet dedi ki:

  Merhaba Ben 04 haziranda mulakatlara girmistim. Heyetten aldigim uzman erbas olur raporunu guvenlik sorusturmasi cabuk baslasin diye msb personel temine kargoyla kendim gondermistim. Kargo ulasti fakat bana msbden mesaj gelmedi. Tahmininizce rapor ulasmis midir ve Sorusturma ne zaman baslar

  1. Mehmet Sağlık raporunu hastane nin gönderdiği önemli, muhtemelen o da ulaşmıştırç geciktirmez hastane. Bu bakımdan güvenlik sorulturması açısından da problem yok sa muhtemeln ilk kurslara tefrik edilirsin.

 9. osman alan dedi ki:

  merhaba ben mayıs 2018 de mulakata gırdım uzman ombası hastene sevkınde sıra cok oldugu ıcın bana kayıt yapmadılar ve bende 2018 ocak ayında sozlesmelı er olur komando olur parasutle atlar heyet raporu almıstım.
  ve bende bunu ptt ıle gonderdım msb yı aradım dedım boyle boyle bunu gondersem olurmu kabul olurmu adamlar gonder oyle bısey olmaz kabul olur dedıler acaba bunu sonucu ne olur
  ve ıkı hafta once bana mesaj geldı dosyanız kara kuvvetlerıne gonderılmıstır teblıgatını bekleyın dıye acaba bunun sonucu ne olur ama
  mesaj gelmeden once ben raporu yenı atmıstım yanı rapor daha yoldaydı :

  1. Osman, HAstanedene Aldığın raor Sözleşmeli Er olur ise Bununla Uzman erbaş olamazsın. hastaneye sadece başvuru yaoacaktın onlar sana randevu vereceklerdi. Seçim aşamasında sana bir resmi evrak vermiş olmalaıar lazım. geciktirmeden onunla hastaneye başvurup muayeneni olmalısın.

   1. Osman dedi ki:

    Bıze orda mulakatta o raporda gecerlıdır dedıler onun ıcın.

    1. Osman,s eçim aşamasından sonra alman gereken rapor: Uzman Erbaş Sağlam Raporu, dediğine göre elindeki rapor özleşmeli er raporu. ikisi birbirinden faklı

     1. Osman alan dedi ki:

      Benı yalnıs anladınız bız zaten orda mulakata gırdıgımız zamanda komutan dedı o raporlarda gecerlı bıze gonderın dıye hatta geldım per.temı bıdaha aradım dedı o rapotu gonder gelsın bısey olmaz heyet raporu zaten oda ocak ayında alfım
      Bugun aradım rapor sısteme gırmemıs dıyor adam.sısteme gırmemıslerse ne yapabılırıö.

     2. osman Sözleşmeli er raporu başka uzman erbaş rporu başka, olur demeleri resmi olarak bi anlam ifade etmiyor. sana verdikleri kağıtla hastaneye başvurmalısın.

     3. Osman alan dedi ki:

      Gamze hanım ben dun ankaraya gıttım gıttım anlattım durumu o raporda gecerlı dedıler hatta bunu bızzat ordakı komutan dedı sana verdıklerı sevk kagıdını zımbalayıp gonderecekmıssın bemde ıyle yapmıştım zaten bır sorun cıkmaz dedıler senı cagırırlar dedıler yanı bır sorun yok.
      Bılgınız olsun boyşe bır sorun cıkarsa bılgınız olsun gecerlı aynı yıl ıcerısınde olcak sana verdıklerı sevk kağıfını o rapora zımbalayıp gonderıyorsun per.tem e

     4. hayırlısı olsun o zman osman, devlette işleyiş bizim dediğimiz gibi, Kamu kurumları söze bakmaz yazıya bakar bu nedenle biz oyle dedik. umarım gönlünce olur.

 10. UzmSahin dedi ki:

  Gamze hocam tekrardan, ve yine tekrardan merhabalar 🙂

  Öncelikle bu süreçte bizlere verdiğiniz bilgiler ve yardımlar konusunda sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

  BİMER’den bana şöyle bir mesaj geldi. Ne anlama geldiğini merak ediyorum. Çünkü benim bildiğim (Bize söylenen 60 gün sürüyor olması) Eğer bilgilendirme yaparsanız çok memnun olurum.

  SORU: UZMAN ÇAVUŞLUK İÇİN GÜVENLİK SORUŞTURMAM NE DURUMDADIR?

  CEVAP;

  BİMER BAŞVURUNUZ İNCELENMİŞTİR;

  PERSONEL TEMİN DAİRESİ BAŞKANLIĞI TARAFINDAN CEVAPLANMIŞTIR;

  TEMİN FAALİYETLERİ KAPSAMINDA ADAYLARIN SAĞLIK VE GÜVENLİK SORUŞTURMA İŞLEMLERİ AYNI ANDA BAŞLATILMAKTADIR. ADAYLARIN GÜVENLİK SORUŞTURMALARI İLE İLGİLİ BİLGİLER MAKAMLARDAN BİRAZ GEÇ GELDİĞİNDEN İŞLEMLER YAKLAŞIK 4-5 AY SÜRMEKTEDİR.

  1. Şahin, her ne kadar 60 gun denilsede , evrak oluumlu olarak gönderilse bile son dakikada durum değişebiliyor. bu bakımdan kesin bişey soylemek imkansız, ama evrakların tamamlanması en az 2 ay sürer zaten

   1. UzmSahin dedi ki:

    Anladım Gamze hocam. O zaman beklemekten başka yapabileceğimiz hiç bir şey yok bu durumda… Teşekkür ederim.

 11. Hasan dedi ki:

  Merhaba ben 16 mayista 2018 kkk uzman erbas mhlakatlarina girdim kazandim saglik raporunu saglam olarak ilettim ve 17 haziranda parti uyeligim oldugunu ogrendim hemen gittim noterden iptal ettirdim acaba bi sknti cikarami guvenlik sorusturmasinda bilgi verirseniz sevinirim gamze hanim

  1. Yok Hasan, PSiyasi partilerei üyelik devlet memurlarına yasaktır. ama sen daha devlet memuru değilsin, merak etme iptal ettirdiysen problem çıkmaz

   1. Hasan dedi ki:

    Peki biz egitime cagirilmak icin 18 haziranda baslayanlarin kursunun bitmesinimi bekleyecegiz

    1. 30gu8nsonra başka birkurs bitecek,möuhtemelenona çağrılırsınız. temmuz ortasını bulur ama

     1. Hasan dedi ki:

      Gamze hanim halen bana saglik raporu ulasip ulasmaxigi hakkinda msj gelmedi bimere yazdigimda adaylik islemleriniz devam ediyor diyor yani rapor ulasmismi oluyor

     2. HAsan Sağlık Raporunu Hastane Gönderecek, Merak etme mhastane hiç bir riske girmez ve zamanında gonderir. sadece sağlık değil güvenlik soruşturmasınında tamamlanması gerek kursa çağrılman için

 12. mehmet dedi ki:

  3.gurup ne ne zaman çağrılacak

 13. irfan uğantaş dedi ki:

  ıyı gunler ben 25 mayısta uzman erbaş mülakatlarına girdim ve çok şükür geçtim sağlık raporunuda aldım ve gönderdim daha sonra BİMERE basvuru yaptım sms gelmedi diye bana ” Bilgi edinme başvurunuz incelenmiştir.
  Bahse konu temin faaliyeti kapsamında adaylık işlemleriniz devam etmektedir. İşlemlerin bitimine müteakip sonuçlar http://www.msb.gov.tr genel ağ adresinde yayımlanacaktır.” diye cevap verdiler acaba bu nedemek oluyor açıklarmısınız acaba kolay gelsin

  1. İrfan İŞlemleri yapılıyormuş beklemede kal yakında duyuru yaparlar Merak etme

 14. Doğancan dedi ki:

  Ben komando uzman erbaşlığı kazandım ileride farklı branşa geçebilirmiyim bilgi verirmisiniz

  1. Doğan, Uzman erbaşlıkta sınıf değiştirmek için gitmek iStediğin sınıfın kadrosunun boş olması ve seninde bu sınıf ile ilgili gerekli belgeleri tamamlamış olman gerekiyor.

   1. Doğancan dedi ki:

    Ne gibi belgeler lazım tam olarak söylermisin

    1. gideceğin sınıf ile ilgili baze belgere sahip olmak mesele abilgisayar sertifikası, kepçe operatortu vs.

     1. Doğancan dedi ki:

      Anladım teşekkürler

 15. Barış dedi ki:

  Peki siz demissiniz ilk kursa tefrik edilirsiniz diye ne zaman olucak bu kurs yardimci olurmusunuz veya kac ay kac gun surer

  1. BArış Şu haberimizde ayrıntılı açıklama yaptık dikkatlice oku lütfen şu haberimize (Tıkla)

 16. barış morkoç dedi ki:

  Selam ben uzman onbasiliga basvurdum nisanin 18zinde sinava gittim kazandim saglik islemlerini nisanin 20sinde baslattim cumartesi pazar girdi araya saglik raporunu 26 sinda bitirdim olur raporunu aldim daha guvenlik sorusturmasina giden gelen olmadi acaba ne zaman bizi egitime cagrirlar bi bilgi verirmisiniz

  1. Barış, işlemler sırayala yapılıyor muhtemelen senin işlemlerde bitince açılaacak ilk kursa tefrik edilirsin, 18 hazşnrandaki kurslar belli olduğundan bir sonraki kursa kaldın diye düşünüyorum

   1. Barış dedi ki:

    Peki gamze hanim bir sonraki kurs tarihleri ne zaman bilgi verirmisiniz

    1. Kedimn bilgi yok Barış muhtemelen haziran sonuna tkerar çağrı yapılır

 17. İsminiz dedi ki:

  16 Nisan 2018 tarihinde uzman komando sınavına girip başarıyla tamamlamış bulunmaktayım. Sağlık raporumda sağlam karar alıp kendi elimle personel temin dairesi başkanlığına teslim ettim.
  Teslimiyetimin üzerine tam 1 ay 1 hafta oldu fakat hiç bir şekilde bilgi edinemedim ne msj nede e-posta iletişim aracılığı ile irtibat kurulmadı personel temine E-DEVLET ile giriş yaptığımda da hiç bir msja yada bilgiye rastlayamadım ne süreçte olduğum hakkında bilgi almak istiyorum arz ederim… BIMERE BU YAZIYİ YAZDİM CEVAP OLARAK “Başvuru belgesi veya konu yeterince açık değildir” yanlış yada eksik bir şeyler mi yazdım ?

  1. BUrhan Açık yazmamışsın : BİMERE: 16 Nisan 2018 tarihinde girdiği KKK uzman erbaş alımları kapsamında mülakatlara katıldım ve başarılı oldum. Uzman Erbaş Temel Eğitim kursuna ne zaman çağrılacağım şekline yazamalısın

   1. barış morkoç dedi ki:

    Ben 26 sinda saglik islemlerini bitirdim acaba bizi ne zaman cagrirlar guvenlik sorusturmasina giden gelende olmadi bi yardimci olurmusunuz

    1. Barış işlemler sıra ile yapılıyor, evrakların tamamsa muhtemelen yakında güvenlik soruşturması için gelirler istersen bimer e başvuru yap oradan biraz daha net bilgi labilirsin. Bİmer için şu haberimize (Tıkla)

 18. Hasan dedi ki:

  Merhaba 16 mayista girdim mulakata kazandım saglik raporumuda saglsm ilettim en gec ne zamn cagirirlar egitime

  1. HAsan İşlemleri Bitenleri Sıra ile tefrik ettiriyorlar, muhtemelen bayramdan sonra size de gelir

 19. Mehmet dedi ki:

  Merhaba hayırlı ramazanlar öncelikle bana bu mesaj geldi 22 mayıs da sadece bana mı bu şekilde gelmiş bi bakarsanız
  İşlemleriniz olumlu sonuçlanmıştır. Eğitim tebligatınız yapılmak üzere dosyanız K.K.Sözleşmeli Erbaş ve Er Şube Müdürlüğüne gönderilmiştir. B001

  1. Mehmet Sıra ile çağırıyorlar, tüm evrakların hazır sa zaten SMS gelir, İstersen Bimere başvur Bu haberimizde ayrıntılı olarak açıkladık (Tıkla)

 20. BURHAN dedi ki:

  16 nisan sınavına girenler 1. grup mu yoksa 2. grup mu şuan kurslara çağırılan adaylar görüyorum bizde ses seda yok.

  1. 16 Nisan da sınav girdiysen 2. grup oluyor, işlemleri bitenleri haziran sonuna doğru çağırırlar muhtemelen

   1. Mehmet dedi ki:

    İşlemleriniz olumlu sonuçlanmıştır. Eğitim tebligatınız yapılmak üzere dosyanız K.K.Sözleşmeli Erbaş ve Er Şube Müdürlüğüne gönderilmiştir. B001
    Gamze hanım mayıs 21 de geldi bu mesaj bi de 17 nisanda girdim sınava buna istinaden birinci grup mu ikinci mine zaman giderim eğitime teşekkür ediyorum şimdiden.

    1. Mehmet, burada da belirtildiği üzere sıra ile çağırıyorlar, beklemede kal yalkında SMS gonderirler

 21. Erco dedi ki:

  Gamze hanim Ben 13.04.2018 de mulakati kazandim 20.04.2018 de saglik raporundan gectim uzman onbasi beni ne zaman egitim kursuna cagirirlar arkadas Lara sms gelmeye baslamis Bana ne zaman gelir bimere yazdim islemleriniz hala devam etmektedir sms gondercez dediler msb yide takip edin dediler

 22. sinan dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar 04.04.2018 de sınava girmiştim şimdi 01.06.2018 yani bügün 18.06.2018’de ısparta egitim birliğine katılacığımı öğrendim iletişim numaralarınızı kontrol edin veya sürekli MSB pertem arayın (bana mesaj olarak geldi ) rabbim kimesenin emeğini boşa çıkarmasın

  1. Hayırlı olsun Sinan, Allah Gonlüne Göre versin

   1. sinan dedi ki:

    tesekur ederim gamze bu süreçte verdiğiniz her bilgi için çok çok tesekur ederim çok faydalı bir siteniz var sürekli takipde olucam kolay gelsin

    1. Elif dedi ki:

     Bize ne zaman SMS gelecek acaba bende 2mayısta sınavdan geçtim ama henüz SMS almadım daha sonra gelebilme ihtimali var mi

     1. Elif, Uzman Erbaş adayının işlemleri devam ediyor olabilir. Bu haberimizde (Tıkla) bilgilendrme yaptık dikkatlice oku lütfen

  2. Yusuf dedi ki:

   Hayırlı olsun kardeşim. Ben de 05.04.2018 de sınava girdim halen bekliyorum bi mesaj gelmedi acaba be yapmalıyım pertem hem meşgul?

 23. Hasan dedi ki:

  Meraba ben 21 şubatta snava mülakata gırdim kazandim 27 şubatta saglık raporunu gönderdim.bekliyorum sms geldı.saglik raporunuz msb.pertem daire baskanlina gönderilmis olup sınıflandırma işleminiz devam etmektedirdiyo..baska sms gelmedi hala

  1. hasan tüm adayların işleri bitince kursa çağırırlar, beklemede kal

   1. İsminiz dedi ki:

    Nezaman tahminen.

 24. Ali osman özkaya dedi ki:

  Mrbb nasıl başvuru yapa bilirim hangi siteden uzman erbaş başvurusu olur lütfen yardımcı olur musunuz

  1. Ali Osman Şu anda Uzman erbaş alımı yok fakat yıl içinde 25 bin jandarmaya ve çeşitli sayılarda diğer komutanlıklara uzman erbaş ve sivil memur alımı yapılacağını söyledi Bakan Süleyman SOYLU şu haberimize (Tıkla) ilgili bilgilere ulaşabilirsin

 25. yunus dedi ki:

  benim saglik raporum olumlu sonuclandi hastane tarafindan uzman komando parasut olur raporu aldim ama bimere yazdigimda bana saglik raporunuz olumsuz sonuclanmustir diye cevap verildi sizce sebebi ne olabilir 16 nisan da gonderdim raporu

  1. Yunus, sende bir kopyası olması lazım sağlık kurulu raporunun onu BİMER e yazarak doğru olmadığını ve tekrar kontrol edilmesini soyle, aynı yazı ile hastaneden belgenin kopyasını istemelerini soyle mutlaka. Kurslar bitmeden bi yanlış varsa düzeltilsin

 26. adem dedi ki:

  19 mart tarihinde başvuru yaptım lakin 2.gruptada birşey cıkmadı bimere ilettim kayıt bulunamadı diye umarım sebep göstermeden eleme durumları olmamıştır. uzun zamandır alım bekliyordum ve böyle hüsran ile sonlanması hiç iyi olmuyor 2.grupta cıkmadı bence 3.gruba hiç dahil etmezler sanırım bizi . 🙁

 27. BURHAN dedi ki:

  Öncelikle merhabalar ben 16 nisan uzman komando sınavına girdim kazandım sağlık raporumuda en erken vakitte 1 hafta içinde sağlam alıp kendi elimle personel temine teslim ettim yaklaşık teslim edeli 1 ay oldu herhangi bir sms veya e-posta aracılığı ile iletişim kuramadım pertemi aradım sağlık raporunuz sağlam elimizde bekliceksiniz dediler şuan soruşturma bekliyorum bağlı ilçe karakolunu güvenlik soruşturma birimini aradım fakat soruşturma formum halen ulaşmamış benim gibi bekleyen 3 arkadaşım daha var sizce durum ne olur son olarakda aklıma takılan bir husus var bu güvenlik soruşturmasında icraya girmiş vergi ve sigorta borçları sorun yaşatırmı bana bilgi verirseniz sevinirim saygılar…

  1. Burhan Güvenlik Soruşturmalarının tamamının bitmesi gerekiyor onlar bitmeden kursu başlatmazlar, sizin soruşturma kağıtlarıda çok surmez gonderirler zaten

 28. Uğur ali dedi ki:

  Merhaba Bugun seçim aşamalarına çağrı duyrusu yaınlandı ama sorgulamada kayıt bulunamadı neden böyle oldu ne yapmam lazım

  1. Uğu Nisan Ayında Başvurduysan çıkmayabilir, istersen Bimerden sorabilirsin Bu haberimizde ayrıntılı olarak açıkladık (Tıkla)

 29. Tolunay dedi ki:

  Komondo olacak olan bu adaylar için başvuru sorgulama sayfası ise Milli Savunma Bakanlığın resmi internet sayfasından yayınlandı. Uzman Erbaş Sınav Sonucu nuzu öğrenmek için tıklayınız2
  Haberinizde yazan bu ama tıklayınca sınava çağrı sayfası açılıyor ben anlayamadım…

  1. Kusura bakma Tolunay, düzeltme yaptık, Sizin için kurs bilgileri yakında açıklanacaktır. Teşekkür ediyoruz tekrar

 30. Niyazi dedi ki:

  Gamze hanım ben başvurumu 15 martta yaptım ikinci gruba kaldım şimdi TC mi doğru grip sorgulama yapıyorum ama TC Nizi yanlış veya eksik girdiniz böyle bir kayıt bulunmamaktadır ve bunu birtek bana demiyor benden 2 gün sonra başvuruda bulunan iki arkadaşımda da yapıyor yardımcı olurmusunuz lütfen..

  1. Niyazi, başvurun kabul edilmemiş olabilir, sen BİMER den sor bu durumu Bu haberimizde ayrıntılı olarak açıkladık (Tıkla)

   1. niyazi dedi ki:

    gamze hanım BİMERİ DE denedim oda sadece 29 mart tarihindeki sorgulamayla alakalı yönledirme yapıyor başka bir problem olabilirmi sadece bendemi yapıyor acaaba

    1. Niyazi, Bimer Başvurusunu yanlış yapıyorsun sanırım, bimerden tc kimlik numaranının çıkmadığını belirtmelisin Bu haberimizde ayrıntılı olarak açıkladık (Tıkla)

 31. hasan arslan dedi ki:

  MERHABA
  Ben uzman onbaşı için başvuru yaptım aday numaramı falan aldım bugün personel temindeki sitede yapılan duyuruda sanırsam 2.grup çağrımı oldu fakat benim tc. kimlik sorgulamasın rastlanmamıştır diyor. bu duyuru 2. grup çağırısı mı yoksa ben mi kabul edilemedim

 32. Mahmut dedi ki:

  Uzman erbaş için mart 28 inde başvuru yaptım 2.gruba kaldım sanırım. 2. grup ne zaman çağrılacak bi bilginiz varmı ?

  1. Mahmut Bugun seçim aşamalarına çağrı duyrusu yaınlandı

   1. Niyazi dedi ki:

    Gamze hanım ben başvurumu 15 martta yaptım ikinci gruba kaldım şimdi TC mi doğru grip sorgulama yapıyorum ama TC Nizi yanlış veya eksik girdiniz böyle bir kayıt bulunmamaktadır ve bunu birtek bana demiyor benden 2 gün sonra başvuruda bulunan iki arkadaşımda da yapıyor yardımcı olurmusunuz lütfen..

   2. YUNUS dedi ki:

    msb de kara kuvvetleri 2018 uzman erbaş çağrı duyurusu yayınlandı ben mart ın 19 unda başvurdum sorguluyorum hala tc kimlik bulunamadı diyor neden

    1. Yunus, elenmiş olabilirsin, ya da eskik bilgi vermiş olabilirsin, Bİmerden sor oradan bilgi vereceklerdir. Bu haberimizde ayrıntılı olarak açıkladık (Tıkla)

     1. Tolunay dedi ki:

      Gamze hanım msb sitesinde yayınlanan duyuru sunacak çağrı duyurusu değil mi kazanan adayların duyurusu yayınlandı mı? Sizin haberde paylaştığınız linkte kazanan adayların duyurusu yazıyor…

     2. tolunay Bu haberimizde Aralık 2017 de işlemleri bitip atama bekleyenler için SMS ler onalr gonderilyoronlar Komondo sınıfı uzman erbaşlar, Seninki 2018 yılı alımları kapsamında, muhtemelen haziran sonuna doüğru size de mesaj gelir. diye düşünüyoruz

 33. umut dedi ki:

  haziranın birinde sınav varmış sabah 8 de benım hanqı evrakları alıp sınavlara qıtmem qerekıyor acaba

 34. Halis dedi ki:

  Merhaba ben 24 martta başvuru yaptım ama hiç bir cevap gelmedi aday numaramda vad yardımcı olur musunuz acaba

  1. Halis 19 MArt tarihinden sonra başvuranlar 2. gruba alındı, istersen bimer e de sorabilirsin Bimer başvurusu Nasıl yapılır için burayı tıkla

   1. Aziz dedi ki:

    Gamze Hanım 08.04.2018 Uzman Onb Basvuru Yaptım 29 Mayıs Uzman Erbaş Çagrı Duyurusunda T.C. Kimlik Numarası kayıtlar arasında bulunamadı. T.C. Kimlik Numaranızı kontrol ederek tekrar deneyiniz. Böyle Bir Hata Aldım Yardımcı Olurmusunuz ?

   2. Ramazan dedi ki:

    Ben askerde başvurdum 21. Mayısta mülakatı kazandım ve 31 mayısta hastane heyetinden uzman çavuş olur, komando olur, paraşütle atlar raporu aldın. 2. Grupta mı yer alıyorum yoksa 1. Grup mu

    1. Ramazan 21 mAyısta sınava girdiyen . grupta oluyorsun. Şu haberimizde(Lütfen Tıkla) Ayrıntılı olarak anlattık dikkatlice oku

     1. ramazan dedi ki:

      mesajı eksik göndermişsiniz. kaçıncı grup oluyor

     2. 2. Gurup Rmazan muhtemelen 2.gurup

 35. Ekrem Türkseven dedi ki:

  Hayırlı Ramazanlar iyi çalışmalar. Ben son yapılan başvuruları kaçırdım ve Ortaokul mezunuyum. Tekrar başvurular açılırmı uzman onbaşılık için?

  1. Ekrem, Şu Anda Sözleşmeli Er alımı var, Uzman erbaşlar için alım yok şimdilik, yakında jandarma uzman erbaş alımı ile hava, deniz uzman erbaş alımı yapalır. bizde sitemizden anlık olarak yayınlarız, sitemizi takipte kal

   1. Ekrem dedi ki:

    Peki bu uzman erbaş alımları ilkokulu olur tekrardan?

    1. Ekrem Beli olmaz, alım sırasında yayınlanıyorur klavuz o klavuza göre alım yapılıyor

 36. Niyazi dedi ki:

  Öncelikle hayırlı ramazanlar efendim ben KKK UZMAN ON BAŞILIK için 15 Mart tarihinde başvuru yaptım fakat hiç bir msj gelmedi acaba beni 2 gruba mı attılar hocam başvuru sorgulama yaptım fakat ondada başvurunuz işleme alındığı için sorgulama yapamıyor olabilirsiniz diyor yardımcı olurmusunuz rica ediyorum kolay gelsin…

  1. Niyazi, Sonuçlarda adın çıkmıyorsa bimer e başvuru yap, Bimer başvurusu Nasıl yapılır için burayı tıkla

 37. Tolunay dedi ki:

  Selamın aleyküm ben 24 Nisanda uzman onbaşı komando sınıfı olarak mülakatlara girip kazandım. 10 mayısta sağlık raporu işlemim bitti sağlam raporumu hastane Ankara’ya yollayacağını söyledi bekliyorum ama bana henüz SMS felan gelmedi sorularımın cevabını bi türlü bulamıyorum ne yapmam gerekiyor veyahut ne olacak ne zaman SMS gelir…

  1. Tolunay Komondo Sonıfının Mesajları gelmeye başladı, 25 mayısta Uzman Çavuş Adaylarının Seçim aşamaları bitecek onun sonrasında ise güvenlik soruşturmaları ile birlikte sağlık raporlarının TSK ya ulaşması meselesi var dolayısı ile haman hemen haziran sonuna doğru SMS ler gelmeye başlar

   1. Tolunay dedi ki:

    Ama benim zaten komando sınıfıydı uzman onbaşı…24 Nisanda girdim ben sınava hastanedeki yoğunluk yüzünden 10 mayısta olur raporu aldım…Haziran’a mı Aksayacak yoksa ben pertemi arayayım mı

    1. Tolunay sende herkes gibi bekleyeceksin, Uzman Erbaş Temel Eğitim kusrları ile ilgili haberimize Buradan okuyabilirsin (Tıkla)

     1. Kadir dedi ki:

      İyi günler ben 10 mayısta sonava girsim raporu anlaraya gönderdim ama sös gelmedi ulaştı diye acaba nezmangelir sma

 38. Ramazam dedi ki:

  Merhaba 5. Nisanda uzman çavuşluğa başvuru yaptım şu an şırnakta askerim ve kağıdın çıktısını falan almadım numara falanda ve aday bulunamadı diyor ne yapmam lazım

  1. Ramazan Aday Numaranı oğrenmek için BİMER başvurusu yapabilirsin, Bimer Başvuru için şu haberimize (Tıkla)

 39. yakup dedi ki:

  Arkadaslar uzman onbasi kursudami basladi bna mesaj falan gelmedi nasi ogrenecem

 40. Sinan dedi ki:

  04.04.2018 de girdim sınava ama bana mesaj gelmedi sonuçlarsa henüz yayınlanması veya ne zaman yayınlanacak

  1. Sinan,, Tüm sınavlar bitmeden çağırmazlar, Sınavlar 25 Mayıs ta birecek muhtemelen haziran başı veya ortalarında çağırılar

 41. Ali dedi ki:

  Bu mesajda tarih 16 mayis ama sizin paylasiminiz 15 mayis bundaki celiski nedir aciklarmisiniz ekran goruntusundeki mesajda tarihi 16 mayis ???

  1. Ali, Haberimizin Manşette sırasıni belirlemek için tarihi geri alıyoruz bazen. ondan dolayıdır. Geneln bu MEsaj KKK Komondo Uzman Çavuşlara Gelen mesaj, Onlar için Uzman Erbaş Temel Eğitim Kursu Başladı, Ykında Diğer Sınıflar içinde gelir ama Tüm sınavların bitmesi gerek,Sınavlar 25 Mayısta bitecek Muhtemelen haziran ortasına doğru SMSler gelmeye başlar

 42. Onur Yurt dedi ki:

  23 şubatta başvurdum 24 nisanda mülakatlara çağırdılar gittim kazandım sağlık raporunuda 2 günde tamamladım fakat hala sms veya mail gelmedi ne zaman gelir tahmininiz?

  1. Onur sizin sınıf için 25 mayıs tarihine kadar Uzman Çavuş adayları için sınvalar devam ediyor, bu tarihten sonra seçim aşamaları biteceğinden muhtemelen haziran başı veya ortası smsler gelemye başlar

   1. Ferat dedi ki:

    Merhaba bende 16 mayısta girdim kazandım sağlık raporunda iletim sağlam olarak ne zamn cagirilar egitime

    1. Ferat, İŞlmeleri biten adaylar SMS gonderiyorlar, senin işlemler bitince açılacak ilk kursa tefrik edilirsin

 43. Mehmet dedi ki:

  Uzman erbaşlık mülakatlarını geçtim hastaneden sağlık raporumu tamamladım bütün doktorları geçtim ancak cildiye doktoru omuzda 10 cm den büyük nevüs(ben) var dedi ve elendim. İtiraz hakkımı kullanmadan önce orayı dövme ile kapattırmayı düşünüyorum.hastanede bir personel bu tür doğuştan izlere 10 cm kadar müsaade ediyorlar ancak dövmeye 20 cm kadar müsaade ediyorlar dedi git geçici dövme yaptır nevüs bulunan yere öyle gir geçersin dedi. Sizinde fikrinizi almak istedim

  1. Mehmet Problemi başka bir problem ile çözemezsin, nevus yüzünden kaldıysan muhtemelen dövme yüzünden de kalırsın. bu sadece tavsiyedir. değerlendirme sana ait gene de

 44. feyyaz dedi ki:

  sahil guvenlik alimi vardi.izman erbas olarak..biteli 2 gun oluyo.basvurum kabul edilmisti..sonuclar aciklandi.fakat bana tc no bulunamadi diyo..bununs
  sebebi ne olabilir..acaba ikinci bir gurubami kaldim

  1. Feyyaz, Başvurunu yaptıysan mutlaka bir yanıt çıkmalıydı. Bimer Üzreinden durumunu sor. Bimer başvuru nasıl yapılır Burayı tıklayarak güncel haberimize ulaşabilirsiniz

 45. Mustafa Samet Kulaksız dedi ki:

  ”Kazanan adaylar için Uzman Erbaş başvuru sorgulama sayfası Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayınlandı.”
  Gamze hanım yayınlandı demişsiniz fakat nerede ?? Bulamadık.

  1. Haklısın Mustafa SMS gönderildi fakat yayınlanmadı haber yanlış yazılmış duzelttik, SMS ler geldiğine göre yakında yayınlanır

   1. Mustafa Samet Kulaksız dedi ki:

    Teşekkür ederim.

 46. feyyaz dedi ki:

  meraba sahil guvenlige basvurdum basvurum kabul edildi.fakat sonuc sorgulamada tc kimlik no bulunamadi diyo neden olabilir

  1. feyyaz, en son KKK uzman alımlar vardı bitti sahil güvenlik için başvurular daha başlamadı, sen hangi sınav için başvurmuştun