Uzman Çavuş Sağlık Kurulu Raporu Nasıl Alınır ?

Uzman Çavuş Sağlık Kurulu Raporu Nasıl Alınır ?

Değerli Ziyaretçilerimiz. Bilindiği üzere 2017/10 donem Uzman Erbaş alımları için sınav işlemleri sona erdi. şimdi yeni bir süreç başlıyor bu da gerekli sağlık raporının alınması. peki Uzman Erbaş Sağlık Kurulu Raporu Nasıl Alınır , hangi aşamaları vardır, askerlik için sağlık raporu nereden alınır ve sağlık kurulu raporlarının komutanlığıklara gönderilmesi ve Sağlık Kuruluna İtiraz nasıl Yapılır  ile ilgili yazımızı hazırladık.

Uzman Erbaş Sağlık Kurulu Raporu Nasıl Alınır ?

Öncelikle bu tür raporlar her zaman tam teşekküllü, (her türlü imkana sahip) devlet hastaneleri tarafından verilebilir. Hastaneye başvuran adaylar raparun verilmesi için bir çok test ve tahlil yapılırlar.

Sağlık Kurulu İşlemleri Nasıl yapılır ?

Milli Savunma Bakanlığı Personel genel Müdürlüğü Personel Temin dairesi başkanlığı taraından verilen resmi yazı ile hastaneye başvurmalı ve sağlık kurulu rapaoru almak istediğinizi belirtmelisniz. Elinizdeki resmi bir belgedir ve bu belge hastanenin Evrak kayıt birimine verilerek  kayıt numarası alınması gerekir.

Evrak kayıt işlemlerinin ardından sizi sağlık kurulu kayıt birimine yönlendirileceksiniz. Bu noktada, elinzideki yazıya istinaden 7-11 arası  Uzman hekim tarafından muayene edilmeniz için kayıt işlemi yapılacak.

Sağlık kurulu raporlama kağıdına o anda bir fotoğraf çekerek basarlar. kayıt işlemlerinin ardından 4-5 yapraktan oluşan bir evrağı verirler ve sırasıyla kağıt üzerindeki hekimlere muayene olmanızı isterler.

Hangi Hekimler Muayene Edecek  ?

Uzman Erbaş Sağlık Kurulu Raporu için Muayene edecek hekimler TSK Sağlık yönetmeliğine göre belirlenir.

Muayene Edecek hekimler ise şu şekildedir:

 • Genel Cerrahi
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Kardiyoloji
 • Üroloji
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Kulak Burun Boğaz
 • İç Hastalıkları
 • Göğüs Hastalıkları
 • Nöroloji
 • Göz Hastalıkları
 • Ruh Sağlığı ve Hastalıkları

Ayrıca her bir hekim gerek görürse listede olmayan başka Uzman hekimlere konsültasyon isteyebilirler.

Sağlık Kurulu kayıt biriminden aldığınız evrakların üzerinde yazan hekimlere tek tek gitmeli ve muayene olmalısınız. Muyene olduktan sonra elinzdeki kağıda hekim tarafından teşhis konulması ve protokol numarası verilmesi gerekir.

Tüm hekimlern muayenesi sonrası evrakları sağlık kuruluna vermelisiniz. size verecekleri tarihte tekrar hastaneye gelerek kurul toplantısını beklemelisiniz. burada sizi muayen eden tüm hekimler toplantı yapıyor olacaklar. sırası ile Uzman Erbaş Sağlık Kurulu Raporualmak isteyen adayları çağırıp boy ve kilo ölçümü yapılacaktır.

Sağlık kurulu raporu hazırlanırken TSK sağlık Yönetmeliği kurallarına göre yapılır. Dolayısı ile inisiyatif kullanımı bu konuda pek yoktur diyebiliriz. Yani Boyunuz 1 cm kısa ise  ve Uzman olmak için yeterli değilse hiçbir hekimin bu konuda yapabileceği birşey yoktur.

Kurul sonrası tüm hekimler sizin hakkınızda aşağıdaki kararları verir:

 • Uzman Erbaş olur veye olamaz
 • Paraşütle atlar veya atlayamaz
 • Komondo olur veya olamaz

Sağlık Kurulu Raporu sonucu Kati bir rapor hazırlanır. bu rapor  Personel Temin Dariesi Başkanlığına gönderilir.

Bu rapor sonucunda Uzman Erbaş olabilir kararı çıkarsa artık uzman erbaş olmak için bir problem kalmamış demektir.

Uzman Erbaş Sağlık Kurulu Raporu
Uzman Erbaş Sağlık Kurulu Raporu

Sağlık Kurulu Raporuna İtiraz

Tabii her kurul sonucu istediğiniz gibi çıkmayabilir. Hata olduğunu düşünyorsanız Rapora itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Bunun için hastaneinin bulunduğu ilin Sağlık Müdürlüğü’ne başvuru yaparak Rapora itiraz ettiğinizi belirtmelisiniz.  İl sağlık müdürlüğü sizi gerekli başvuruyu int_acik_ipıktan sonra Hakem Hastaneye gönderip tekrar sağlık kurulu raporu almanızı sağlayacaktır.

Hakem Hastane Nerede ?

Hakem hastaneyi İL sağlık müdürlüğü tayin eder. gerekirse tüm raporun yenilenmesini ya da sadece itiraz ettiğiniz alan ile ilgili bölüm için gönderebilir.

 

Sağlık Kurulu İtiraz Dilekçesi Örneği için Tıklayınız.

Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Başladı! [Güncel Alım İlanı] Son başvuru tarihi: 26 Ekim 2018

Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları 2018 yılı içerisinde uzman erbaş alımı yapacağını duyurdu. Bu duyuru ile birlikte uzman erbaş olmak isteyenlerin taşıması gereken özellikleri ve yapacağı sınavın içeriğini anlatan bir kılavuz yayımlandı. TSK’nın kritik görevlerde yetişmiş personel ihtiyacını karşılamak için yaptığı uzman güncel erbaş alımına başvuruda bulunmak için en az lise mezunu olmak ve 26 Ekim 2018 tarihine kadar başvuru yapmak gerekiyor. Aşağıdaki bağlantıdan güncel alım ilanına dair tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları 2018 Uzman Erbaş Alımı Tüm Detayları İçin TIKLAYINIZ!

 

Bir önceki yazımız olan Uzman Erbaş Sınavına Götürülecek Evraklar | 2019 Güncel başlıklı makalemizde güvenlik araştırma formu indir, güvenlik araştırma formu örneği ve güvenlik soruşturma formu örneği hakkında bilgiler verilmektedir.


BİRDE BUNLARA BAKIN

926 yorum

 1. Saglik kurulundan cikan kararda uzman çavuş olamaz yaziyor. Ben itirazimi yaptim. Hakem hastaneyi kendim secebiliyor muyum ?

   • kardeşim bende malatyada olamaz aldim itiraz ettim elaziga gittim elazığ olumlu ver hakem hastanesi olarak adıyaman a gittim ordada olur dedi ve evrağı bana verdiler bende kargoyla gönderdim neden hastane göndermiyor sence sıkıntı yasarmiyim

     • peki sizce ankara yani personel temin sıkıntı çıkarır mı hani böyle itirazlı sonucalara

     • Ağa bende 22 martta mülakatı geçtim uzman erbaş olamaz raporu verdiler itiraz ettim hastanelerden geçtim tabi bunları yapana kadar 1,5 ay sıkıntı olur mu acaba

     • Muhammed, Sağlık kuruluna kayıt tarihinn baz alınacak, hakem hastane olumlu sonuç verirse, bir hastane ye dahha gnderecekler ,sen evrakları elden takip et, işlemlerin hızlansın.

     • Şimdi Gamze hanım benim sağlık kuruluna kaydım 22.02.2017 tarihi ilk hastaneden alamadım sonra 3 gün içinde itiraz ettim hakem hastanesinden geçtim sonra bi daha hakem hastanesine gönderdiler orda da 13.04.2017 tarihinde heyete girip raporu alıp göndercem ben ne kadar zorlasamda bu hastanenin belirlediği bir süreç o yüzden inşallah sıkıntı çıkmaz

 2. Slm arkadaşlar herseyi gecdim birtek üroloji de kaldım sadece sağ böbrek de taş var diye geçirmedi beni ve ben buna itiraz edecem itiraz ettik den sonra kaç gün verirler bana hastane işlemlerini bitirmek için ve ben sağ böbrek den ameliyat olacam sağ böbrek deki taşı aldıracam

 3. Selamun aleykum hocam ben herseyi bitirdim heyete de ciktim saglik raporunu gondermismi bilgim yok msb pertemi ariyorum mesgul nerden ogrenebilirim yardimci olur musun

  • başvuru sırasında telefon numaranı doğru girdiysen mutlaka ssan ulaşacaklardır. Bazen Güvenlik araştırması uzun sürebiliyor. Sabırla bekle kardeşim Allah YArdımcın olsun

 4. Merhaba,jandarma uzman erbaş sınavını başarıyla geçtim,sağlık raporu için hastanede muayenelerimi oldum,daha sonra 2 kağıt verdiler.Bunlar sağlık raporu ön bildirim formu,üçüncüsü de hastanedeymiş,kati raporu da kendileri göndereceklermiş.Sorum şu;bu iki örnekte(Ön bildirim formu) ‘Sağlam’ ve ‘Komando Uzman Erbaş Olur’ yazıyor.Bu iki kağıt bizde mi kalacak(herhangi bir işlem yapmama gerek var mı?)
  Not:Eğitim ve Araştırma hastanesinde hazırlandı.

  • Kardesim elindeki kagitlar ile sinavlara ve kursa katilacaksin. Kati rapaoru hastane direkt TSK ya gönderiyorlar. On raporları kaybetme

   • tesekkurler,sinav ve kura kismini anlayamadim,internette bilgi yok bununla ilgili ondan dolayi soruyorum,anlayisiniz icin tesekkur ederim.

 5. Arkadaşlar sınav giriş yerlerini açıklayan sayfada kılavuz varya ,işte sayfadaki 14.maddeyi anlayamadım,yardımcı olursanız seviniriz.(hastaneden komando uzman erbas olur aldim).

 6. Kisa cevaplar yardımcı olmuyor maalesef,konuyu tam anlamadan bir adım atamıyorum,personel temin hep meşgul yada mesai saatleri içinde değiliz diye oyalıyor,çevremdeki jandarma karakollarina gittim ordaki uzmanlar da konuyu bilmiyorlar tam olarak,yardımcı olamıyorlar.Rica ediyorum atanan arkadaşlardan birisi yardımcı olursa kafamız rahat olur.Allah`a emanet gidiyoruz,zaman daralıyor…

 7. Sa arkadaşlar bugün bende ön bildirim raporu aldım ve uzman erbaş olamaz dediler. Sebebi ise sağ kolumda tam olarak 8.5cm boyunda kazara oluşmuş bir Yara izi var. Bu sebebten kurul beni eledi. Kesinlikle bir hata olduğunu düşünüyorum çünkü madde 29/A/1 de 10cm den büyük olursa eleneceğini söylüyor. İtiraz etmem lazım ve itiraz işlemlerini tam olarak nasıl yapacağımı bilmiyorum. Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim arkadaşlar.

  • Enes kardeşim Sağlık kuruluna itirazlar il sağlık müdürlüğü’ne yapılır. çok gecikmeden il sağlık müdürlüğü’ne gidip rapora itiraz ettiğini ve hakem hastaneye gönderilmek istediğini belirt

   • Benim soruma da tam net bir cevap alamadım.heyet raporu olumsuz olanlar mı 2.inci bir muayene için il sağlığa başvuracak,sağlam raporu alanlar ellerindeki önbildirim formunu napacak.

    • Bu arada il sağlık bakmıyormuş arkadaşlar ben bizzat gittim sordum bulunduğunuz ilçedeki ilçe sağlık müdürlüğünden itirazları yapıyorsunuz onlar il sağlık’a gönderiyorlar.

   • Bugün itirazı yaptım. 3 gün içinde hakem hastaneleri belirleyip sms atacaklarını söylediler. İnşallah vakittende kaybetmeyiz turan hocam. Yani 3 gün 5 gün bu işlemler uzun sürerse sonradan bana vakit doldu demesinler.

 8. arkadaşlar ben 5 ay önce AMATEM , yani uyuşturucu bagımlılıgı için hastaneden ilaç almıştım. ama şuan kanım tertemiz yinede hastanede bu sorun olur mu acil yardım edin lütfen

  • Cenk KArdeşim, sağlıkı kurulu heyet raporu yazılırken bu girişler görünüyor. Psikiyatri doktoru ona gore not düşmesi gerek, mevzuatın dışına doktorlar çıkamıyor, dolayısı ile sağlık kurulu sonucun da Umzna ÇAvuş olabilir yazarsa problem yok ama Uzman çavuş olamaz yazarsa kabul etmezler kardeşim Allah YArdımcın Olsun

 9. Ben hepsindengectim birbuçuk yaşında tesisten amaliyatı oldum komisyonda 2 doktor Komisyon Başkanı uzman çavuş olamazsın diyorum Ne komando ne başka bir şey olamaz sende Hürriyet veriyor Başka doktor olmaz mı Ben bu işte bir şey anlamadım bir bilginiz var mıdır Saygılarımla

  • Ahmet KArdeşim, eğere rapor Olumsuz çıktıysa hemen il sağlık müdürlüğüne başvurup itiraz et, onlar seni başka bir hastaneye gönderecek. ordan çıkan sonuca göre karar verirler kardeşim Allah kolaylık versin

 10. Sağlık raporunda psikiyatri doktoru ” geçirilmiş panik atak ( tedavi ile düzelmiş ) ” dedi beni bırakır mı acaba heyet ? Nasıl bir yol izleyebilirim ? Tekrar alabilme şansım var mı o kağıdı ?

 11. Ya ben kazandım sağlık sonuçlarım komando olur yazıldı ama onlara verdiğim numarayı değiştirdim bana nasıl ulaşacaklar yada ben nerden öğrenebilirim atamamı felan yardımcı olursanız çok sevinirim

 12. Merhaba bende safra kesesinden ameliyat oldum 2010 yılında 2014 de sınavlara girdim elenmemistim ama bunda bıraktılar itiraz etsem olur mu

 13. Merhaba iyi günler ben uzmn çavuşum 3 yıllık (kkk) düz tabanım komando olamaz verirlermi veyatta meslekten atılma yaparlarmı

  • Onur kardeşim, Düz taban olmak askerlik yapmaya engel olmamak ile birlikte, şu anda duz taban olarak uzman çavuşluk yapıyorsan, sağlık muayenesinde çıkacaktır, düz taban rahatsızlık romatizmal ve ortopedik rahattsızlıklarsonrası da oluşabilir bu bağlamda çıkarma gibi bir durum olacağını sanmıyorum, fakat tedavi yaptırmak gerekebilir.

 14. iyigunler
  ilk gittigim hastane elverisli dedi
  itiraz ettim hakem heyet de elverisli karari aldi..tekrar itiraz etme şansım varmi..ben tedavi olmak istiyordum direk heyete soktular tedavi sansimda kalmadi.. benim gozumde sivi birikmesi var ama miyoptan deerlendirip elverisli karari veriyorlar..ve gozumdeki sorun ilerlemeye devam ediyor

  • Servet Kardeşim sen Askerliğe Elverişli Değildir Rapor almak istiyorsun sanırım. Bu konuyla ilgili şu haberimize (Tıkla) okumalısın. itiraz ettiğin hakem hastane de elverişlidir. dediyse, TSK sağlık yetneği yönetmeliğine göre karar veriliyor. bu konuda yapacak birşeyin yok askere gittiğinde tedavi talebinde bulunmalısın sürekli

   • isin acikcasi iyi bir doktora denk gelmedim. aksam ustu gormem iyice dusuyor.ama doktor bu hastaligi bildigi halde 4/10 gorme var dedi.. tedaviside heryerde olmayan bi skinti..erteleme bile vermediler..miyopsun dediler gectiler

 15. Merhaba ben uzman cavusluga başvuru yaptım yanlız 20 gün önce psikiyatriye gittim oda mmpi testi istedi benden( kişilik testi) ben bu testi yaptirmadim yanlız benim sağlığım iyi ayrıca kayıtta intihara teşebbüs olabilir uyum bozukluğu vb şeyler yazdı ilaç reçete verdi ama ben ilacı dahi almadım hastaneden kaydimi sildirmem mumkunmu tekrar gitsem aynı doktoruma anlatsam durumumu iyi olduğumu geçici bi sorun yaşadığımı bana yardımcı olurmu önüme engel olmaması için şimdiden ne yapmam gerekiyor bilgi verir misiniz acil olarak lutfen kafama cok takiyorum bu sorunu

  • Mehmet kardeşim, Sağlık kayıtları itiraz üzerine değerlendirilir fakat silinmez. MMPI testi aslında sağlıklı veya sağlıksız tüm bireylere yapılabilyor. keşke yaptırsaydın. Eğer kayıtta “intihara teşebbüs olabilir uyum bozukluğu” yazıyorsa aslında bu bir problem. çünkü bu değerlendirmede onune çıkar. Şimdi Yapabileceklerini söyliyeyim, hekimle görüşmen kaydı değiştirmez. Sana özel bir E-posta Gonderdik Lütfen kontrol et

   • Mrb benim eşim 10 yıl öncesinde pskiyatriye gitti diye heyette elendi ama şuan sağlam hakem hastaneye gönderdiler ordakinden doktor buraya neden geldin zaten elendin orda bende eleyecegim dedi hiç muayne bile etmedi tekrar itiraz ettik kirsehire gideceğiz şuan hiçbir problemi yok son şansı zaten bir daha başvuru da yapamayacak yaşı doluyor bu konuda ne yapmamız lazım kirsehir deki doktor muayne etmek zorunda değil mi e posta üzerinden bilgilendirirseniz lütfen çok sevinirim

 16. Benim raporumda komando olur uzman erbaş olur yazıyor ankaraya gönderdikten sonra başka bişey kalıyormu yapmam gereken bu saatten sonra eğitime çağırılmayımı bekleyeyim ve ve bu saatten sonra elenme iptal olma gibi birşey yol dimi sadece cagırılmayı beklicem

  • Oguzhan Kardeşim. Heyet raporunu aldıysan sana ön Rapor vermişlerdir. kati rapor Hastane gönderecek. şimdi senin yapman gerek bişey kalmadı. Elenme ihtimali, Seçim aşamasında olur. Sınava hazırlanmaya bak kondusyonunu yüksek tut

   • arkadaslar saglıktan saglam alıp gonderdıkten sonra elenme dıye bısey yok dıye bılıyorum sıralama ıslerı astsubaylıkta oluyor

 17. merhaba uzman erbaşlığı kazandım ön sağlıkta 167 74 kilo ile geçtim ancak 2 gün sonra hastaneye heyet raporu almaya gittiğimde 165 75 kilo ölçüldü bu sebepten dolayı elenir miyim?

   • Gamze hanım ben şuanda askerim ve raporum tamamlamadım iznim bitti sevk kağıdını birliğime göndersem hastane işlemlerim bitene kadar izin verirlermi

     • gamze hanım ben genel muayeneler sonucunda ulturason cektırdım ve ıc hastalılarına gittim bana kara ciğerde kitle teshisi koydu ve emar cekmemı ıstetıler 10 gun sonra emar randevusu aldım ve butun herseyden olumlu gectım sadce bu kıtle sorunu bana sorun cıkardı doktor normal olarak bır sorun teskıl etmıyor ama tsk bunu onemlı kılmıs maddelere oyle yazıyor dedı emar sonucunu cekılınce doktora gosterırım ama bu uzman erbas olmama engel olacak bır sorun cıkartırmı acaba moralımı bozdular o kadar sey duzgun tek sıkıntı oradan cıkınca zoruma gıttı

   • Peki Bu ön raporları göndericekmiyiz Bilgilendirirseniz seviniriz pertem i arıyorum meşgul çalıyor bi kaç komutanlığa sordum bazıları gönderin dedi bazıları göndermeyin dedi ne yapalım gönderelim mi göndermeyelim mi mülakat çağırdı belgesinde pertem bizzat yada Posta yolu ile gönderin yazıyordu yardımcı olursanız seviniriz şimdiden teşekkürler.

    • Oğuzhan Kardeşim, Normalde Sağlık Kurulu raporlarını Hastane KAti Rapor olarak gonderiyor. ama Çağrı belgesinde yazdığına göre sen posyta yoluyla gonder. gönderim kağıdını da sakla

     • Tamamdır abi teşekkür ederim Bu Gönderidigim belgenin fotokopisini saklıyorum ozman

 18. İyi akşamlar ben sözleşmeli er sağlık kontrolünden hepsini geçtim ama psikiyatri a17 f3 yazdı gecebilirmiyim heyetten

 19. İyi günler bi soruda benim olacaktı şimdi ortepedi bana ayagında cok hafif tüz tabanlık var dedi ve A66 yazdı birde iç hastalıkları A66 yazmış sizce sonuç nolur karara bu iki maddeyi yazdılar

 20. Arkadaşlar uzman erbaş raporunu aldık ama hastaneye siz birşey gönderiyomusunuz diye sorduğumda hayır cevabı aldım bana 3 sayfalık üzerinde resmim olan ve doktorların imzaları olan bir rapor verdiler fotokopi çektirip aslı gibidir yaptırdım bu kati rapormu? öyle ise ön bildirim raporu niye vermediler ?

 21. Arkadaşlar ben ilk hastaneden elendim itiraz ettim diğer iki hastaneden geçtim ama bu işlemleri yaparken raporu gönderme süresi 1 ay mis bu süre geçti ben raporlarını göndersem kabul ederler mi

   • Ustam ben tüm doktorlara göründüm bir tek sağlık kuruluna çıkmak kaldı randevumu bekliyorum tek sıkıntı randevu verdikleri günün 1 gün sonrasında sağlık kurulu başvuru tarihinden itibaren 1 ay oluyor yani geç gitse ne olur olmaz mı. Ve bu süre içerisinde ayağım burkuldu biraz aksama oldu o yüzden çalıştığım yer izin konusunda skntı çıkardı falan filan. Tam olarak bir şey söyletseniz çok sevinirim kimse net bir şey söylemiyor

 22. Merhaba benim sol isaret parmagimi kucukken testereye kaptirdim parmagimin ucunda egrilik var hafiften iterken veya cekerken agirligi sıkıntı olmuyor bu sorun olurmu ? Tetik parmagim sal el ?

   • Selam hocam bu gün sağlık kuruluna girdim pnömotorax ameliyatı olduğum için beni elediker nefes testi akciğer röntgeni normal 49 a2 diye bişi yazmış yönetmelikte bu konu hakkında bişey bulamadım lütfen bana yardımcı olurmusunuz ne yapmam gerekiyor itiraz etmelimiyim. Turan bey mümkünse özel konuşabilirmiyiz sizle bu konuyu kafam çok karışık.

    • Ramazan, Turan Bey, Programcı Editor benim ben yanıtlayacağım. Bu bahsettiğin koda göre akciğerlerinden ameliyatı sonrası Nefes darlığın mevcut, bu teste dayalı (Solunum Fonksiyon Testi) bir sonuç olduğundan soktorun bu kararı vermekten başka seçeneği oyok. itiraz edersen takrar değerlendirilir ama Gene Solunum Fonksiyon tesi yapıalcak orada da durum aynı çıkarsa muhtemelen gene elenirsin.

 23. hocam kolay gelsin raporu aldım ankaraya gondermem lazım göndereceğim adresi açık bi şekilde yazarmisiniz yardimlariniz icin tesekkur ederim

 24. Mrb ben j.uzman çavuş sınavına katıldım sağlık tan renk körü oldugum ve sırtımda dövme oldugu için elediler ne yapmalıyım yardımcı olur musu…

  • Servet, görünmeyen yerlerde 50 cm e kadar dövmeye izin veriyorlar. bunun için ityiraz edebilirsin, renk körlüğü içinde itiraz edebilirsin, bunun için il saplık müdürlüğüne giederek dilekçe vermen gerekir

   • Koldaki ameliyat izi bir sorun teşkil eder mi uzman çavuşlukta? Sağ kolumda iç tarafta yan v sekilinde tendon ameliyat izi var. 5 cm ye 5 cm boyunda. Herhangi bi sekilde islevde bir sorun yok. Platin filan da yok. Sadece iz var.

 25. Ben komando olmak istiyorum herhangi bir yerimde fiziksel rahatsizlik yok fakat surekli geğirme oluyor benim icin saglik raporunda sıkınti yaratir mi

 26. Ben sağlık kurulundan olumsuz rapor aldım itiraz ettim ama diğer hastaneler beni oyaliyor bir hafta sonra bir aylık sürem doluyor heyet hastanelerden olumlu rapor alırsam ve 1 aylık sürem dolarda sorun olur mu?

   • Ben itiraz ettim beni başka hastaneye yolladılar ama psikiyatri olumsuz olduğu için diğer hastanenin test sonuçlarını görmem lazım dedi onları bekliyorlarmış ben bu hastaneden olumlu alsam bile üçüncü hastaneye de gitmem gerek 1 aylık sürem dolarsa dosyam yanar mı?

    • Remzi, Sağlık kurulu işlemlerinin geç kalması senin elinde olan bişey değil, ama işlemleri hızlandırmak için ilk gittiğin hastaneden Psikiyatri ile ilgili Epikriz raporlarını alıp elden götür. işlerimleri hızlanacaktır.

     • Tamam teşekkür ederim bende şimdi görüştüm veremiyorlar diğer doktor itiraz yazicakmis o yüzden sordum kazansamda 1 aylık süre dolduğu için sorun olur mu içimi rahatlattıniz kolay gelsin

     • Remzi, kazanırsan ve heyet raporu kurs katılım tarihine yetişmezse problem olur. Muhtemelen yetişir. ama halem hastaneden bir an once randevu al dediğim gibi 182 den olmuyorsa mhrs.gov.tr den olmazsa hastanenin sağlık kurulunu ara ordan al bir an once bitir

 27. Ben kkk ne uzman onbalılaga girdim hastane raporu uzman erbaş olur komando olamaz paraşütle atlıyamaz verdi .kaldımmı geçtim mi acaba ortaokul mezunuyum

 28. Korneal opesite ile elendim göze cisim batması sonucu çok ama çok küçük bir leke var görmeme etkisi kesinlikle söz konusu değil hakem hastahane olur raporu verir mi acaba

 29. benim bir sorum olucaktı…

  oglum su an doguda jandarma olarak askerligini yapıyor…4 aylık asker…

  adanada uzmanlık sınavına girdi ve kazandı…saglık raporunda tanı bölümünde HİPERBİLİRUBİNEMİ diye bir sey cıktı biraz arastırdım önemli birsey degılmis…

  karar bölümünde (45/A/F10) UZMAN ERBAS OLUR yazıyor…ben bu kodu anlamadım…

  nedir acaba…bu durumda oglum kazandımı…su an asker bazıları cagırırlar diyorlar…gercekten askerken egıtıme alabilirlermi….cok tesekkürler…

  • Ayhan Bey 45AF10 : bilirubin düzeyi %1 mg ila %3 mg olan ve diğer karaciğer fonksiyon testlerinin normal bulunduğu hafif hiperbilirubinemilerin sınırıdır. bu bakımdan sınrın altında olduğu için problem yok demektir. Allah YArdımcınız Olsun

 30. Selamın aleyküm arkadaşlar ben internetten başvuru yaptım kolumda jilet izi var mülakattamı kontrol ediyorlar jilet izini yoksa hastanede sağlık raporu alınırkenmi sorun oluyor mülakata giren arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim

 31. Arkadaşlar abiler Allah rızası için banada yardımcı olurmusun Allah için ben sağlık raporlarını hallediyordum kardiyoloji bana minimal aort yetmezliği yazdı sizce sonuc ne olur heyyette

 32. sol kolumda 1 cm lik trafik kazası sonrası bir yara var sırtımda ise doğum lekesi ve çizik şeklinde yaralar var yüzümde de sivilce sonrası kalan izler ver boyum 1.90 kilom 85 acaba beni elerler mi lütfen cevaplarsanız sevinirim

 33. Kolay gelsin.askere gitmek icin bugun tecili bozdurdum.meniskus yirtigindan ameliyat olmustum 2 sene once.a58f04 kodu.askere elverisli.askerde mulakatlara girsem uzman cavusuluga saglik kurulundan gecermiyim sansim olurmu.yürümem de kosmamda hicbir sıkıntım yok.cevaplarsaniz sevinirim
  .a58

 34. slm alk kardeşim bende akdeniz anemisi çıktı taşıyıcı ama kan değerlerim normal bi sıkıntı çıkarmı yardımcı olursanız sevinirim

 35. Merhaba kolay gelsin ben goz de astjmat olduğu için uzman erbaş olmaz dedi şimdi lazerle amaliyat olacağım önce iturazki mi edin yoksa doktor rapor yenikesi yapiyirmu

 36. Merhaba uzman erbaşlık sınavı mülakatları kazandım hastane Sevki aldım bugün 6 doktora girdim hepsinden sağlamdır raporu aldım ama bi tek Gözde doktoru a7f1 yazdı ben bunu araştırdığımda komando olamazsın elenşesin dediler ama aynı doktora sordum kimse aklını karıştırmasın Yok öyle bişey dedi farklı doktorlarada sordum onlarda çok düşük miyop var dediler ama Gine’de emini almadım içimi rahatlatmak için size yazdım şimdiden çok teşekkürler

 37. Selamın aleyküm bugün sevk yazılan hastaneye gittim bana randevu verdiler 16 nisana bugün sadece boy kiloya bakıldı 16 Nisan’da gel dediler girişim 4 Nisan oldu 30 gün içinde sonuçlar belli olup Ankara’ya gonderebilirmiyim yetir mi ama 16 Nisan’da sağlığa giricem sıkıntı olur mu acil cevaplarsaniz sevinirim

 38. Selamun aleykum uzman erbaş lik için ankara dışı 5 gün de başvurulması gerekiyor ya ben başvurdum 5 günden önce yalnız bazı muayeneler kaldı şehir dışına çıkmam gerekti acil bunun bi süresi varmı yoksa 5 gün de herşeyi bitirmemiz mi gerekiyor

  • Mustafa TSK Sağlık yeteneği yönetmeliğin de “Hiçbir klinik belirti vermeyen sadece radyolojik olarak saptanan tek
   seviyedeki spina bifida occulta Hava Harp Okulu ile hava lisesine alınacak öğrenciler hariç sağlam
   kabul edilir. ” olarak yazmış ama bu açıklığın değerlendşrilmesi gerekir. bu bakıumdan kurulda bu açıklık hareket kaybına neden olacağı düşünülürse elenirsin

 39. Merhabalar yardımcı olursanız sevinirim.
  Hastaneden komando uzman erbas olur ön bildirim kagidini aldim. Ama doğum tarihim yanlış yazılmış pazartesi hastaneye gittiğimde düzeltirlerse asıl belgeleri ankaraya tekrar gönderirler değimi hastane sonucta onların yaptigi bi hata ?

 40. Oncelikle selamun alekum arkadaşlar ben uzmanlik mulakatina girdim cok sukur sporu felan birincilikle bitirdim. Sonra sagliğa girdim hepsi saglam son üroloji bolümünde sol bökreğin küçük dedi ve ben heyete girdim sordum bunu raporunun uzerine 53.madde p-d yazip gondericem dedi kabul ederlerse olur etmezlersede sana haber verirler dedi yani bana ne olur raporu verdi nede olamaz raporu verdi yazıp gonderdi acaba nolur diye merak ediyorum hastaneden bir bucuk ay sonrada guvenlik sorustumam geldi bir hafta once yani nolur bu durum

 41. Merhaba ben mulakatlari gectim saglik raporunda ortopedi dokturu dizlerimin birlesmedigini fark etti hepsi saglam bi o kaldi işim heyete kaldi sizce sikinti olurmu

 42. Benim sorum şu olucak sağlık raporu evrakları hastane sevk başvurusundan sonra süre olarak ne kadar ve peki verdikleri süre dahilindiyse evrakların Ankara’ya yollanması işleminde geç kalınırsa hakkımız yanıyor mu?
  Yardımcı olursanız sevinirim

  • Fatih, Sesçim aşamasından sonra Ankara ilinde 3 gün diğer illerde 5 gün içerisinde Sağlık raporu almak için bir hastaneye başvurmak zorundasın, sonra geç kalma gibi bir durum yok, hastanenin sana verdiği tarihte hastaneye gidip sağlık kurulu raporu alacaksın, önemli olan heyete başvuru tarihin

 43. Merhaba bir sorum olcak.Uzman erbaş sınavına girdim sporu sözlüyü geçtim hastanede EKG de problem çıktı kahve ve sigara içmiştim girmeden 1 saat önce EKG ye doktor A maddesiyle başlayan birşey yazdı tam bakmadım elendimmi diye sordum yok sadece komando olamazsın dedi elenme ihtimalim varmı??

 44. Merhabalar09.04.2018 tarihinde mülakata girdim ve gectim sevk verdiler usak hastanesini seçtim kolumda 16 cm tatto dövme var cildiye doktoru almazlar seni dedi birde kolestrol var dediler sizce bu uzman olmama engelmidir teşekkür ederim.

 45. Ben karaciğerde az birşey yağlanma varmış git bir hafta sonra gel kan tahlili yaptır dedi yiyecek içeceğine dikkat etmeye başladım sizce ikincisine olumlu yanıt verir mi

 46. Benim kolumdaki dövmeye şöyle yazdı tatto madde29 (A) bu ne demek. Arkadasımın kolunda dövme vardı benimkinden büyük onada F yazmışlar kıtahyada rapor vermediler eskişehirde verdiler benim konuyu acıklarsanız sevinirim

 47. sol kolumun üstünde jilet izi var 2 3 tane küçük beyaz tenli olduğum için biraz belli sikinti olurmu yoksa dövme mi yaptirsam bilemedim

 48. Dirsek üstünde jilet izi var 20 cm den kasıt nedir ve jilet izleri hakkında detay Li bilgi verirmsiiniz kamuflaj giydiğinizde yazlık gözle görülen iz yok sadece dirsek üstü sol kolda bana yardımcı olursanız sevinirim..

 49. Ben hastaneye kaydımı 15inde açtırmıştım geçerlilik süresi 1 ay diyordu bugünde hastanedeydim bana 16 sında gelin diyorlar ben bu sonucu perşembembe teslim etsem ankaaya sıkıntı olurmu yoksa pazartesimi etmeliyim

 50. Ön elemeyi gectim. Hastanaeyede basvurdum sedet rahatsizligim var a diliminde aciklamada silahli egitime engel degildir diyor ve ortopedi de sanirim düz tabanlik varmis az cok oldugunu bilmiyorum bu sebepten el verisli degildir raporu cikti heyetten itiraz edicem ama sonuc nenolir tahminen merak ettim

 51. Merhaba.Bugun heyet karsisina ciktim.Uroloji bolumunde sol varikosel yazdi yaninada 55A1 yazdi.Heyetde bu sorundan dolayi komando olamaz karari cikti sadece.Uzman erbas olur cikmasi gerekmezmiydi ? Ne yapmam lazim yardimci olursaniz sevinirim

 52. Kolay gelsin ben 10 gün önce hastahaneden olur raporu aldım rapor bende gönderecektim ankraya hastahane ile görüştük gönderdiklerini söylediler benim göndermeme gerek yoktur demi

 53. Ben piyade uzman onbaşı olarak başvuru yaptım ve mülakatları geçtim sağlık raporu icin hastaneye başvurdum ama psikiyatri geçirilmiş anksiyete bozukluğu dedi daha önce psikiyatri gittiğim için sıkıntı olurmu

 54. Selamın Aleyküm ben jandarma uzman erbaş sınavına girdim kazandım hastanede bana 29/A/1 e uyar KOMANDO UZMAN ERBAŞ olamaz yazıyor. Şimdi ben itiraz edeceğim ve gideceğim hastanede beni neye göre muayene edecekler ve sizce bana sadece UZMAN ERBAŞ olur kararı verilirmi

 55. Merhabarlar bi sorum olacaktı
  Nisan 12 de mülakatlara girdim kazandım boyum 1.74 kilom 83 çıktı geçtim hastanede geçme ihtimalim nedir ??

    • Kenan Mevzuata göre ” Uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er adaylarında hepatit B, hepatit C, HIV, yaygın
     sekelle iyileşmiş veya aktif tüberküloz ile kronikleşebilecek ya da zamanla artabilecek nitelikte
     herhangi bir hastalık ve diskromatopsi bulunmamalı ve tashihli görmeleri tam olmalı, bunlar ruh
     sağlığı ve hastalıkları açısından tam sağlam olmalıdır.” diyor, fakat sana verilen Koda göre hafif olanlar geçebilir diyor, burada doktorun koyacağı teşhis onemlirenk körluğu testlerinde ne kadar başarılı olmana bağlı olumsuz çıkarsa rapora itiraz edebilirsin bunun için Burada ki haberimizi dikkatlice oku

 56. Benim anlamadığım bir konu var heyet bana dediki sadece kan tahlili yeniden yaptırman gerek diğerleri sağlam alt46 yazdı dahiliye doktoru yani karaciğer enzimlerin yuksek çıkmış dedi sizce çok mu yuksek bide kan tahlili kaç defa yaptiricam?
  Bide komando olamaz uzman erbaş olur raporu verirlermi

  • KAn tahlilini sadece doktor ister, yeniden muayene olacaksın yani sezer, orda kan tahlili verecekler bu tahlillere gore karar verecekler, sen diyetine dikkat et, diyetisyene gorun mutlaka

 57. Hocam bişey sorucam ben raporu aldım teşhis normal düzeyinin iki katına kadar olan karaciğer transaminaz enzim yüksekliği yaziyo ama alt46 yazmıştı iki katı kaç olması lazım

 58. Iyi günler benim raporda uzman erbaş olamaz yaziyo dün il sağlık müdürlüğüne gittim rapora itiraz ettim hastane seni arayacak dedi acaba ne zaman arar sadece kan tahlilimde sorun var uzun sürer mi asker olduğum için fazla izin sürem yok

  • İl Sğalık Müdürlüğü hakem hataneyi belirledikten sonra ilgili hastanenin sağlık kurulu tarafından arayacaklardır, 1 hafta kadar zaman alabilir, zaten kurslar en az 2 ay sonra başlar bu süre zarfında kesin raporu almış olursun

   • Arkadaşlar ben kalp doktorundan biraz sıkıntı yaşadım şöyle birşey yazdı madde 42 a 1 ile askerlik yapar imza falan attı kalbimde doğuştan geln biraz şey varmış önemsiz dedi ufuruk diye birşey her insanda olurmuş genellikle bana bir bilgi verin

 59. Selamun aleykum arkadaslar ayin 23 une hastaneye basvuru yaptim kan dusuklugunden dolayi aksadi bugun gectim ve heyete sonuclari bugun verdim heyet pazartesi gel al dedi pazarteside 23 une denk geliyor ve 1 aylik sure doluyor bende hataydayim ayni gun icinde ankaraya gidemem ertesi gun gondersem sikinti olurmu 1 gun gecmis oluyor bilgilendirirmisiniz 🙂

  • Okkeş, Önemli olan sağlık kuruluna başvuru tarihin, 1 ay içinde tüm işlemlerin bitmesi gerekiyordu sendeki gecikmenin sebebi hastane kaynaklıyssa sıkıntı olmaz kati raporu ona görte yazatrlar ama sen geç başvurduysan problem çıkabilir

 60. Meraba ben kara kuvvetleri uzman onb için muracat ettim mülakatlarda geçtim cildiyece geçtim ve bugün beni psikiyatride heyete soktular ve beni tsk kesinlikle daha önce psikiyatriye kaydı olanları kabul etmiyor denilerek beni elediler şimdi ne yapacağım ben lütfen yardım teşekkür ederim

 61. Merhabalar uzman erbaş sınavını gectım hastane sevk belgemı aldım hastaneyi değiştirme imkanımız varmı tekrardan personel dairesi başkanlığından mı değiştirmem gerekiyor

 62. kolay gelsın komando uzman erbas sınavını gectım saglıktanda bı sıkıntı uok olur raporu aldım bundan sonrakı ızlemler ne kadar surer ne zamana kadar gerı donus yapılır egıtıme ne zman baslanır

  • Yasin kardeşim, şimdi güvenlik soruşturmaları yapılacak, katılmaya hak kazanan herkesin sorgusu tamamlanınca kurs tarihini yayınlayacaklar, bizde hemen haber yaparız sitemizi takip te kal, Allah yardımcın olsun

 63. Heyet raporu için hastahaneye başvurduktan sonra kaçgünlük bir vaktimiz var yardımcı olurmusunuz

  • İbrahim, seçim aşamasından sonra Ankara dakiler içine 3 gün içinde diğer iller için 5 gun içinde başvurman gerekiyor, Hastane sana gun verecek o gun gelip doktorlara muayene olacaksın, sonrasında 1 hafta içinde sonuç çıkar zaten, seçim aşamasından sonra hastaneden kati raporun gonderilmesi de 1 hafta sürer yaklaşık, yani en az 3 hafta sürer tüm işlemler, rapırun gönderilmesi için tarih belirtilmiyor ama bir ay kadar bir süren var diyebilirz

 64. Ben itiraz ettim ikinci hastaneden olumlu rapor aldi m başka hastaneden de almama gerek warmi 3 cü bir hastanedednde yok sa 1 hastane yetiyordu

  • Muhammet, hakem hastaneden olumlu rapor alırsan il sağlık müdürlüğü seni başka bir hakem hastaneye gönderecek oradan çıkan sonuç kesin karar olacak. Allah YArdımcın Olsun kardeşim

     • arkadaşlar 2018 ocak tarihinde hastaneden uzman casusluk için raporu mu aldım bazı ailevi sebebler yüzünden gitmedim şimdi uzmanlığı tekrar kazandım benim eski raporun gecerli midir geçerli ise ne yapmam lazım elindeki rapor on rapor deniyor bunun fayda su olurmu

 65. Ben heyete girdim komando uzman erbaş olamaz raporu verdiler itiraz ettim burdan olur raporu alırsam tekrar başka hastaneye gönderirler mi yoksa göndermezlermi

  • BEkir, hakem hastaneden olumlu rapor alırsan, il sağlık mudurluğu bu seferde başka bir hastaneye göndereri ordan çıkan sonuç kesin sonuç olur arık ona göre hareket edersin kardeşim

 66. Merhabalar. Uzman erbaşlık için heyete başvurdum tek tek gezdiğim doktorlardan olumlu rapor aldım fakat heyetten çıkan karar olumsuz du bana koyulan tek teşhis. Sol EL 3.PİP ARTRODEZ,2 DİATAL FALANX AMPUTE KAVRAMA FONKSİYONU YETERLİ …

 67. Kardesim ben saglik raporunu aldim kara kuvvetlerinden hastane 1 tanesi gondermis 2 tanede bize verdiler bizimde gondermemiz gerekiyomu raporu ankaraya ( rapor olumlu)

  • Yasin Kardeşim, hastane Kati raporu gonderdiyse senin gondermene gerek yok, ama bazıları özelikle gönderiyor, bir artısı olmaz ama sen bilirsin genede istersen bir kere pertem i ara gondermeye gerek varmı diye sor, Allah Yardımcın Olsun

 68. sağlk raporu ıçın heyete gırdım sadece kolum kırılmıstı hafıf bı ız vardı. cıldıyeye gıttım kuçuk bı ız oldugunu onunda önemsız oldugunu engel olmadığını yazmıstı .ortopedıdende sorunsuz bı sekılde aldım raporu . sadece cildiye oyle yazdı . komando olur raporu verırler mı

 69. Selamın aleyküm beni sol varikosel den elediler ve itirazımı ettim şimdi başka hastane de geçme gibi bir şansım var mı

 70. bende 5 cm lik bir dikiş izi var karnimda amlayatdan dolayı zor gozukuyor A45 F9 yazdı ne anlama gelir acill uzman onbası olurmu olmazmı

   • Selam hocam ben 3 sene önce pnömotorax ameliyatı oldum solunum testi röntgen normal çıkıyor acaba bu ameliyat sağlık raporunda sorun teşkil edermi lütfen cevaplarmısınız ☹️

 71. Saglik raporunu ankaraya gondermesem icislerinde tanidik var ona desem oordan halledemezmi ya sagliktan yok yere eleyecekler yoksa

 72. gözumde keratakonus var sonuc olumlu gelır mı sızce heytı gece bılırmıyım gelmese bıle farklı bır hastaneye sevk alsam orada olumlu alsam olurmu

 73. Ben raporumu aldım ankarara gönderdim bana verilen ön bildirim raporunu mulakatta komutan gönderin dedi simdi ortalama ne kadar sonra cagiracaklar beni egitime ?

 74. Selamun eleykum bnm bi sorum olacaktı ben uzman erbaşlık mülakatına gırdim geçtim hastanede 11 doktorun hepsini geçtim cildiyeci madde 30 a negatif yazdı salı günü heyet e gitçem sonuç ne olur sızce

 75. Jandarma uzman çavuşluğa başvurmuştum bende…Benim kalbimde ekodan bakıldığında minimal mitral yetmezlik çıktı kardiyoloji doktoru herhangi bir poblem yaratmaz dedi ancak içimde bir kuşku var aynı dertten muzdarip arkadalar varmı

   • Uzaman erbaşlık için heyetten olamaz raporu aldım benm sol el 3 parmak kaza sonucu boğumları koptu ama kullana biliyorum sıkıntı yok ortabedi dokturuda gördü foksiyonlar yeterli dedi tm dedi heyttn geçemedim A65F02 kdo var itiraz ettim olumlu brişy çıkarmı sizce

    • İbrahim, hakem hastane tekrar kontrol edecek, oradan çıkan sonuç olumlu çıakrsa 3. bir hastaneye gitmen gerekecek oradan da olumlu çıkarsa problem olmaz Allah’ın izniye, Allah yardımcın olsun kardeşim,

     • Hastahene işi baya uzayacak hakem heyeti derkeb ben 09.04.2018 tarihinde başvurdum heyte 18.04 tarinde sonucu aldım aynı gün itiraz ettim 1 aylık sürem bitince yetiştiremezsem ne yapmam gerekli

     • İbrahim verdiğin bilgilerre göre 9 Mayıs tarihine kadar zamanın var. Muhtemelen yetişir ama yetişmezse 1 ay dolamadan mutlaka PERTEM a arayıp bilgi ver, en azından ne yapman gerektiğini sana soylerler, Allah yardımcın olsun kardeşim

 76. Kara kuvvetleri Komutanlığı uzman onbasi klavuzda sadece komando bransi olabilir yazıyor . Hastaneden uzman erbas olur komando olamaz paraşütle atlayamaz raporu aldım .başka sınıflara atamam yapılır mı ?

 77. benim eskiden dikkat dağınıklığı raporumvardı ve önceden piskiiyatri tedavi ve ilaç kullanmışlığım oldu bu durumda uzman erbaş olamaz raporu veriliyor bu durumda ne yapmam gerekiyor detaylıca anlatım yaparsanız sevinirim tedavi oldu raporumu almam gerekiyor dikkat dağınıklığı ayrı hastanelerde oldu bunlar için farklı farklı tedavi oldu raporumu almam gerekiyor özel hastanede küçükken takıntılık ilacı almıştım bunun içinde gerekirmi cevaplarsanız sevinirim lütfen cevap olarak link atmayın cevap ını bulamadım detaylıca anlatırsanız sevinirim

  • Utku yapabileceğim tek şey sana verilen sağlık raporuna itiraz etmek itirazını Rapor aldım hastaneden bulunduğum ilin İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapacaksın müdürlük seni başka bir hastaneye yönlendirerek tekrar sağlık konulara girmeNi istenecek oradan çıkan sonuç olumlu olursa 3. Bir hastaneye tekrar gideceksin. Oradan da olumlu sağlık kurulu raporu alırsam problem olmaz fakat olumsuz 2. Veya 3. hastaneden olumsuz rapor alırsam ne yazık ki bu sağlık raporu olmadığı için başvuru yapamazsın başvuru yapsan da evrak kontrolu nde elenirsin. Allah yardımcın olsun

 78. Mrb benim eşim 10 yıl öncesinde pskiyatriye gitti diye heyette elendi ama şuan sağlam hakem hastaneye gönderdiler ordakinden doktor buraya neden geldin zaten elendin orda bende eleyecegim dedi hiç muayne bile etmedi tekrar itiraz ettik kirsehire gideceğiz şuan hiçbir problemi yok son şansı zaten bir daha başvuru da yapamayacak yaşı doluyor bu konuda ne yapmamız lazım kirsehir deki doktor muayne etmek zorunda değil mi e posta üzerinden bilgilendirirseniz lütfen çok sevinirim

 79. iyi gunler. Heyet raporunda her doktordan saglam raporu aldim fakat goz doktoru tanıya A01 F01 kodunu yazdi. Sizce heyet uzman erbas olur kararini verir mi.Ya da komando uzman erbas olur karari verir mi? Tesekkurler

  • Oktay, Bu kod Gözlerini n birinde 7 dereceden az bozukluk olduğunu gösterir, Uzman Erbaş olabilir kararı çıkar fakat komondı için sağık kurulundaki tüm hekimşerin onay vermesi gerek

 80. Selamün aleyküm ben jandarma uzman erbaşlığı kazandım saglik raporu işlemlerinde ilk hastane eledi beni sonrasinda itiraz ettim ikinci hastane olumlu verdi hakem hastanede olumli verdi ama zaman kaybettim ve 1ay zaman geçti rapor geçersiz mi sayilir

 81. Guvenlik ve arsiv sorusturmasi hakkinda bir bilginiz var mi. Adli sicil kaydim temiz fakat intihar olayi bu sorusturmada engel teskil eder mi

 82. Bana 1 ay süreniz var demişlerdi yani o zaman 1 ayı geçmiş oluyo yani yine de kabul olur kursa başlar mıyım yani

 83. Bir yıl önce sakinleştirici kullanmıştım piskatri doktoru rapora geçmişte geçirilmiş rahatsızlık var yazdı .üroloji de varikosel var dedi sorun olurmu

 84. Merhaba Jandarma uzmanlık için başvurmuştum herşeyi kazandık sağlık raporundan renk körü dediler elendim neyse itiraz etim ikinci bir il e gittim test okumam rağmen diğer doktorun verdiğini bozmak istemedi doktor 3. hastaneye de ben gitmedim şimdi pilot luk için başvurdum aynı hastaneden işe giriş rapor aldım renk körlüğü için sağlık kurulu heyeti raporunda göz testesti ne girdim aynı hastanede sağlam yazdılar neyse benim sorum bu askeri için aldığım rapor kalıcımı geçicimi kaç ay veya yıl geçerli ilerde karşıma cıkar mı bu konuda yardımlarınızı bekliyorum askeriye için aldığım rapor iptal mi oldu bu yeni rapor yüzünden bana acil acıklama yapabilir misiniz rica ediyorum

  • arkadaşımi alınan engelli sağlık raporları Sağlık Bakanlığı,Engelli bilgi bankasına kaydedilir, fakat sağlam raporları için bu geçerli değil, 6 ayda bir yeni rapor alabilirsin(ücretini ödemek kaydıyla)

 85. Hastane biz gonderecez dedi bı nüshasını bana verdi eğitime cagirdiklarinda teslim edecen bu hafta içi gondeririz dedi.gonderip gondermedigini nasıl öğrenebilirim??

 86. (Jandarma sınıfında) ‘komando uzman erbaş olur’ değil de ‘uzman erbaş olur’ raporu alanlar asayişe mi atanıyor? sadece ‘uzman erbaş olur’ raporu alanların eğitim ataması asayişe gerçekleşiyor? sadece ‘uzman erbaş olur’ raporu alanların şansı daha mı düşüktür? ya da hastaneler ‘uzman erbaş olur’ raporu veriyorlar mı yoksa sadece ‘komando uzman erbaş’ olup olamayacağımızın raporunu mu hazırlıyorlar. diyelim ki asayiş eğitimi almak istiyoruz bunu bizim tercihimize bırakıyorlar mı?

  • Serdar kardeşim, asayiş yada jandarma komondo çavul alımı ihtiyaç beirlendikten sonra yapılıyor. ihtiyaca göre başvuran adayları sıralamay sokup oaradan görevlendirme yapılıyor,, Sağlık raporunda Komonda olamaz , Uzman Erbaş olur sonuu çıkanlar tabii ki Jandarma Komondo Uzman çavul olamayacakalrı için kontejyanı ve şansı biraz daha azalacaktır.

   • sizin demek istediğiniz şu sanırım; komando uzman erbaş olur raporu alanlar hem asayiş hem de komando eğitimine uygun oldugu icin eğitime atanma şansı daha yüksek oluyor, ve de komando uzman erbaş raporu alsak bile asayiş eğitimine ihtiyaca binayen gönderilebiliyoruz. yani asayişi istememiz bizim icin birşeyi değiştirmiyor jandarma gn. k.lığı nerde eğitmek isterse oraya atama yapıyor. aynı zamanda nerde görev vermek istiyorsa da oraya gönderiyor. teşekkür ederim.

 87. Hocam kolay gelsin ben ben komando uzman çavuşluk sınavına girdim kazandım sağlık işlemlerim kaldı onları halledicem şimdi burada benim için en önemli durum şu ben askerdeyken annemin babamdan şiddet gördüğü için psikiyatri doktoruna gittim moralim bozulmuştu psikiyatri doktoru bana 3 ay silah kullanamaz raporu verdi şimdi bu sağlık işlerini hazırlarkene karşıma çıkarmı çıksa elenirmiyim yardımcı olursanız çok sevinirim

   • Peki ama benim k.k.k uzman erbas. Komando olur uzman erbas olur parasutle atlar raporu almam lazim. Ben astigmat 1 numaraya kadar miyop hipermiyop gibi hastaliklarda 1.5 1.5 toplam 3 numaraya kadar musade var diye duydum. Benim goz 0.50 0.75 astigmat

 88. Ben kuruldan uzman erbaş olamaz raboru aldım itiraz ettim burnumdan ameliyat olcam 17.04 2018 de salık kurulu girişim işlemlerim en son ayin kaçına kadar bitirmem gerekiyor

 89. merhaba erkek arkadaşım sınavı geçti sağlık raporu alamaya gittiğinde tek böbreğini olduğunu öğrendi doktorlar onay vermedi itiraz etme sanşımız var mı yada gitmesi için neler yapabiliriz?

 90. İyi günler ben mülakatları geçtim hastaneye sevk kağıdını aldım ve hastaneye de giriş yaptım bana poliklinik lere gidebileceğim kağıdı verdiler ilk olarak göze gittim gözümde sıkıntı çıktı doktor a maliyet ol gel dedi size soracağım soru bu elimdeki dosyanın ne kadar süresi var, birde gözden ameliyat olduğumda ameliyatlı diye bir sorun çıkarmı acil cevap verirseniz sevinirim

 91. İyi günler ben 9 nisanda hastaneye kayıt yaptırdım.sadece karaciğerimdeki ast oranı 84 çıktığı için olumsuz rapor aldım..24 nisanda il sağlık kuruluna itirazımı verdim..şimdiki yönlendirileceğim hastaneden olumlu rapor alırsam bir hastaneye daha mı gideceğim? Ve tahmini olarak kaç günde biter işlemlerim?
  Birde şöyle birşey var ilk hastanedeki doktor bu ast oranının aşırı spordan olduğunu söyledi ve haklıymış çünkü 1 hafta sonra özel olarak kan testi yaptırdığımda sonuçlar normal çıktı

 92. uzmalik icin hastaneye gittim hersey tamm kan degerim dusuk ciktigi icin başka hastaneye sevk etiler 1ayi gecti benim ne yapmam gerekir sıkıntı cikarmi
  Heyete girmedim 1ayi gecti kan degerim düştük çıktığı için başka hasta neye sevk etiler heyete sıkıntı ciksrmi

 93. Bir şey soracağım ben sağlık kurulundaki tüm doktorlara gittim ve hepsinden sağlam imza kaşesi aldım lakin dahiliye deki doktor karaciğer yağlanması var dedi ve yarın tekrar kan vermemi istedi .
  Ben yarın değilde bir hafta sonra tekrar gidip kan versem olur mû ?
  Çünkü bir günde değişmeye bilir olumsuz rapor almak istemiyorum.
  Daha zamanım var ayin 19 unda giriş yaptım ve ankaraya göndermeye daha 20 günden fazla var .
  Yardımcı olursanız sevnirim

  • Heyet raporuna başvuru için ankara ilindeki hastaneler gideceksen 3 gün içinde ankara dışındaki hastanelere başvuracaksan 5 günm içinde başvurman gerekiyor, Raporun geçerlilik süresi yok, özel bir rapor zaten, uzman erbaş olur raporu alırsan o sınav için yeterli, başka Uzman Erbaş alımları için yenisi almana gerekecek

 94. Heyet raporu nu aldım uzman erbaş olur yazıyo tek sorum heyet raporunu bana verdiler ben buna ek ilave yani başka bişey yapmama gerek varmı

 95. Selâmün aleyküm 24.04.sali gunu heyette sol kolda 4. 5 jilet yüzüne direk elediler ve raporlar orda kaldi itiraz etmek icin raporlarin elimde olmasimi gerek bi aydinlatin lutfen.

 96. Iyi günler jandarma uzman erbas mulakatina girdim kazandım saglik raporu hazirliyorum. Ultrasonda safra kesesinde 4 mm 2 adet polip var diye sonuc cikti olumsuz yaparmi. Araştırdım 10 mm ye kadar bi sikinti olmaz deniliyor

 97. Admin oncelikle hayirli gunler dilerim. Bugun uzman erbaslik icin heyet muayeneliri tamamladim ve persenbe gunu heyete cikacagimizi soylediler fakat butun muayeneler saglam psikiyatri gecirilmis depresif bozukluk yazdi A16FL KOD İLE sizce ne olur yardimci olurmusunuz askerdeyken babam ameliyat olacak diye hava degisimi almisdim veya askerden once 5 6 yil once sigarayi burakmak icin gittigim doktorda psikiyatri muayeneside yabmislardi ne yabmaliyim ?

 98. S.a ben geçen sağlık raporu almaya gittim devlet hastanesine hepsi sağlam raporu verdi sadece ortopedi doktoru skolyoz var sende dedi madde 63 B1 uyar yazdı heyete mayısın ikisinde çıkacağım sizce gecermiyim kalırmıym madde neye baktm anlayamadım sadece hastalığımla ilgili şeyler yazıyor yardımcı olursanız ?

 99. 15 yıl önce apandist ameliyatı geçirmiştim raporda da genel cerrahi bölümünde appendeli.. gibi birşey yazıyor ama yanında da sağlam yazıyor tsk yönetmeliğinde baktım sağlam kabul edilir deniliyor, sizce heyet kural dışına cıkıp eler mi?

 100. Hayırlı günler sağlık kurulu heyetinden olumsuz yanıt çıktı bize verdikleri ön bildirim kagidiyla mı itiraz hakkımızı kullanabiliyoruz heyette itiraz hakkimi kullanıyorum diye bir şey soylemedim bir şey söylemek gerekiyo mu bildiğim kadarıyla bize verilen ön bildirim formuyla işlem yalamıyosunuz dediler bildiğiniz bir şey varsa söyler misiniz ?

 101. Beyler bir şey soracağım ben sağlık raporunu aldım ve sağlık kurulundaki adama dedim ki ben bu ön bildirim kağıdını gönderecekmiyim yoksa sadece hastane mi gönderecek dedim oda biz gönderecez senin yapman gereken bir şey yok dediler acaba bende göndermelimiyim Bi sorun olur mu göndermemişsek bilen varsa yorum yapabilir mi şimdiden teşekkür ederim

 102. Slm.a uzman onbaşı raporu hazırlıyorum sol gözde 1.25 astigmat çıktı uzman erbaş olamaz yazdı lazer tedavisi olup itiraz etsem bir sorun çıkar mı lütfen yardımcı olun

 103. merhaba ben 30 nisanda heyete çikacagım saglık raporunda hepsi sağlam yazıyordu sadece sol gözde cok ufak bir bulanıklık fark etti bir sorun cıkar mı

 104. SELAMIN ALEYKUM ; FYT VE SÖZLÜ MÜLAKATI GEÇTİM FATİH SULTAN MEHMED EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTAHANESİNDE SAĞLIK KONTUROLLERİM SIRASINDA TEK SORUN VARIKOSEL OLARAK ÇIKTI FAKAT NE BİR AĞRI NE BİR SORUN YARATIYOR PAZARTESİ ULTURASON ÇEKİLECEĞİM ACABA YÖNETMELİK AÇISINDAN BİR SORUN TEŞKİL EDER Mİ DESTEĞİNİZİ ÖNEMİLE RİCAEDERİM ALLAH RAZI OLSUN ACİL OLARAK CEVAP YAZARSANIZ ÇOK MAKBULE GEÇER CANIM BU KONU YÜZÜNDEN ÇOK SIKILDI İNŞALLAH BİR PROBLEM YARATMAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM YÜREĞİME SU SERPERSENİZ SİZE ÇOK DUA EDERİM .

  • Ferdi, TSK Sağlık yeteneği yönetmeliği ne göre ” Bir ya da iki testisin iç salgı bozukluğu yapmamış ve kişinin erkeklik niteliklerini
   bozmamış inmemiş testis, hidrosel, grade III varikosel gibi arıza ve hastalıkları ile bunların sekel ve
   ameliyatları (Testiste atrofiye neden olmamış hidrosel, varikosel ve ameliyatları ile inmemiş testis
   ameliyatları askeri öğrenci olmaya engel teşkil etmez.” diye belirtilmiş, Buyuk bir probelm yoksa Allah’ın izniyle problem çıkmaz fakat eğer varikosel ile ilgili problemin çok buyuk ise muhtemelen elenirsin, bunun içinde yapacak bişeyin yok ne yazıkki Allah yardımcın olsun

   • GAMZE HANIM ; MERHABA BU GÜN GEREKLİ İŞLEMLER İÇİN ULTURASONA GİRDİM 2.5 MM VARIKOSEL TEŞHIS EDİLDİ UZMAN DOKTOR İLE OLAN GÖRÜŞMEMDE BUNUN BENİM İÇİN BİR SORUN OLUŞTURMAYACAĞINI VE KÜÇÜK ÇAPLI BİR AMELYAT İLE SORUNUN TAMAMEN ORTADAN KALDIRILACAĞINI BELİRTTİ VE RAPORU OLUMLU OLARAK YAZACAĞINI SÖYLEDİ ACABA HEYET BU DURUMA TAKILIR MI SİZCE SONUÇDA UZMAN DOKTOR DURUMU ONAYLADI VE SORUN TEŞKİL ETMEDİĞİNİ BELİRTTİ DÜŞÜNCELERİNİZİ YAZABİLİR MİSİNİZ ?

 105. Merhaba iyi akşamlar eşim uzm erbaş jöh olarak başvurdu mülakattan ve yazılı sınavdan çok iyidereceyle geçti kurul için hastaneye başvurdu fakat annesinin ameliyatı yüzünden tekrar kontrole gidemedi 1 ay sonra ilçe emniyetten aradılar sonra jandarma personel komutanlığını aradı sen yinede evraklarını hazırla mazeretinle beraber bize gönder dediler. Aynı hafta içinde hemen sağlık kurulundan onayını aldı fakat başka evrağa gerek olmadığını onlar evrağı yollayacaklarını söylemişler . Mazeret yazısı yazamadı yani evrakları gitti ama. Şimdi sonuç ne olur kabul ederler mi mazeret yazısını biz postalasak. İlk verdikleri 3 iş gününde hastaneye girşide olmuştu doktor kayıtları var ama rapor son gittiği tarih üzerinden düzenlenmiş ilk gittiği değil üstünden zaman geçtiği için. Ne yapmalıyız?

 106. selamun aleyküm. F41.9 ANKSİYETE BOZUKLUĞU TANIMLANMAMIŞ. İKİ İLAÇ KULLANIYORDUM. BİRİNİ UYKU İÇİN İÇTİĞİM İLACI BRAKTIM KENDİMİ TOPLADIM GİBİ BİRŞEY. ZATEN ORTAMDAN KAYNAKLANAN ŞEYLET DEN DOLAYI BU SORUNUM KAYGILAR VS.. Sorum şu. ben 2018 sağlık yönetmeliğine bakıyorum. A dilimine giriyor heralde komando olamaz ancak görev yapar , silah taşır diyor. bu sağlık yönetmeliği doğrumudur sizce.

 107. Sağlık heyetinde dövme ve kolestrolden elediler itiraz ettim 2. Hastanede sonuç değişirmi.he birde dövmeyi sildirmiye basladım sözleşme aldım faydasını görürmüyüm teşekkürler

 108. çok özürdilerim kusura bakmayın bu son sorum olacak, anksiyete bozukluğu demiştim ? ilacın birini bıraktım uyku için olan artık uykum düzene girdi, bu sorunlarımın sebebi belirttiğim gibi kaygılar, Borçlar ailedeki bazı özel sorunlar aşılabilecek şeyler , ŞU AN HALA BİR İLAC KULLANIYORUM ANKSİYETE İÇİN xxxxxx kullandığım ilacıda braktığımda bir sorunum olmuyor ama kullandığımda kendimi süper hissediyorum Kullanmasamda olur ama kullansam daha iyi oluyor. daha mülakata girmedim mülakattan sonra sağlık işlemleri oluyor yanılmıyorsam kısmet olurda o aşamaya geldiğimde , aceba o ilacı kullanıyorum diye elerler mi ? Veya o ilacı da mı bıraksam ? Bu durumu doktora izah etsem ilacı kullanıp uzman erbaş olur raporu verirmi aceba? Dediğim gibi ben bakıyorum bu yönetmeliğe sadece komando olmaya engel teşkil edermiş uzman erbaş olur komando olamaz gibi . . ilk yorumda bahsetmistim. Aslında KOMANDO BİLE OLURUM benim sorunum sadece aile icinde .. amaa yönetmelik diye birsey varmis. çok uzattım kusura bakmayın. sonuç olarak , sizce tahminlerinize göre : ilac kullanip uzman erbas olabilirmiyim ?? Teşekkürler ..

 109. Iyi günler aralık ayında uzm onb için başvurmuştum sağlıkta nevus spilustan uzm erbas olamaz karari verdiler ardından 5 ay sonra tekrardan başvuru yaptım ve bu sefer kusursuz olarak herşeyden geçtim ve hastanenin msb ye raporu göndermelerini bekliyorum sorun bu raporlar birbirlerini ilgilendirirmi önüme bir sorun cikarmi

  • İsrafil kardeşim, Tsk Sağlık Yeteneği Yonetmeliği’ne göre +7 ile -7 diyoptriye kadar musade var ama diğer hastalıklar varsa ve uzerine eklnirse durum değişebilir, Allh yardımcı Olsun.

 110. hocam ben mülkata girecegimde klavuzda salık kurul belgesi var onuda dosyamıza koycakmı yoksa mülakatı gecincemi hastanemi veriyor

 111. Selamın ALEYKÜM BENİM
  6 cm lik DÖVME A29F1
  AT NALI BÖBREK A53F1
  GÖZ DE ŞAŞILIĞIM OLMADIĞI HALDE A5F1 YAZDI
  BİLGİ VERİRMİSİNİZ.

 112. Merhaba iyi günler mais 16 da ankaraya sınava gidicem .benden önce arkadaşım gitti ankarada kazandı geldi ama eskisehir devlet hastanesi göz net gormesi gerekiyo diyip elemisler bir de pskiyatride baya bi zorlayip üstüne gitmisler itiraz edemiyecek kadar morali bozuldu . Onu görünce benim de moralim bozuldu . Benim gözler 2.00 1.50 Miyop ve ben 3 dereceye kadar normal diye biliyorum ayrıca kollarımda kesikler var faca denilmiycek kadar ince bu sikinti olur mu . Bir de komando olamaz diyip gönderiyolarmi yoksa yoksa komando olamaz uzman cavus olur diyebiliyolar mi .o zaman da kazanmmis sayiliyomuyum yani komando olamaz deseler bile uzman olur derlermi . Şimdiden teşekkürler

   • Yapicam zaten . Deli gibi asker olmak istersen kiltuk basinda sirf seni ugrastirmak icinmi artik yoksa bu vatana daha az asker ihtiyaci olduklarini dusunduklerindenmi bilmiyorum sapasaglam adamlari dahi eleme yoluna gidiyolar. Tesekkur ederim ilgi alakaniz icin . Allah razi olsun sizden

 113. Merhaba ben bugün kayseride heyete girdim sadece kolumdaki dövmeden elendim madde olarakta a29 f1 şimdi itiraz etmeyi düşünüyorum cm olarak 28cm yazıldı acaba itiraz etsem bu madde kurtarırmı yoksa iş işten geçmiş mi

 114. Selamun aleykum sağlık kurulu heyetten dövme sıkıntısı varmı bi sakınca olurmu dövmede mülakatta sıkıntı olmadi geçtim mülakatı ama sağlık raporunda sıkıntı olurmu heyet olumsuz sonuc verirmi acaba kardeşim

 115. Admin butun hekimler onayliydi fakat psikiyatri A16f1 den heyette elediler bende cikar cikmaz gittim itiraz ettim nigde hssdanesine gidecekmisim sence bosami kurek cekerim bundan sonraki surec cabaladigima degermi . Cunku bnim psikiyatrinin sisdeminde gozuken o gecmis sadece bnim formalitedrn almaya calisdigin izin ve raporlar ocindi simdi nasil olur sence ?

 116. Selamun aleyküm ben iki tane bir olumlu iki olumsuz sağlık raporu aldım tekrar itiraz etme hakkım var mi arkadaşlar

 117. Benim heyet raporumda sorun çıkmadı hepsi sağlam veya normal yazdı. Sadece 2 kilon fazla dediler yanımdaki doktorlar verir kiloyu dedi. Sonra fiziğin vücudun yerinde. Bi hafta sonra gel sonucu al dediler. Sizce sonuç ne olur?

 118. Bu yıl J. Uzman çavuşluğa başvurcam. Edindiğim bazı bilgilere göre şartlar esnetilmiş ve düz tabanliğin dercesi varmis bilgisi olan varsa yardimci olursa sevinirim

 119. Ilk raporum komando uzman erbaş olamzla sonuçlandı 2 ci raporum olumlu sonuçlandı 3 cü hastaneye gitmedim raporu gönderdim sonuç ne olur hicamm

 120. Salık kurulunda KBB den kaldım itiraz eddim 2 hastaneden geçer aldım hakem hastaneye sevk yazım ne zaman gelir ve bu sürü zarfında bekletildigim için 1 aylık sürem doluyor sıkıntı olurmu ayrıca Ankara’da sadece KBB den mi rapor alcam yoksa bütün doktor lardanmi rapor alcam yardımcı olur musunuz

 121. Arkadaşlar bugün sağlık raporunun bir kısmını tamamladım kalpte miniminal yetmezliği var ama engel olacak düzeyde değil dedi 25 yaşındayım 18 senedir lisanslı futbolcuyum ilk defa böyle bir hastalığım olduğunu öğreniyorum burnum kırık olduğu için tedirgindim bide bu çıktı , sanırım biraz doktorların vicdanına kalıyoruz

 122. Merhabalar.kardesime cildiye Dr sol omuzda 10 cm den büyük nevus(ben) var yazmis.A29f1 kodunu vermiş.nasil bı sonuç çıkar uzman erbasliga engelmidir.olumsuz bı sonuç çıkarsa itiraz Edip lazer tedavi olabilirmi.nasil bı yol izlemeli.

 123. S.a Sağlık raporunu kendi göndermeyip de soruşturması başlayan veya atanan varmı acaba. Ben hastane gönderdi diye göndermedim emniyetten falan hiç arayan soran yok. Raporu 15mart civarında aldım.

 124. Meraba göğüs bölgemde dövme var 9×6 9×8 olarak yazdı a-f-f1 a-f-f2 tanısı koydu ve psıyatrı gecırılmıs uyum bozukluğu yazdı sonuç ne olur

 125. Uzman erbaş Sağlık kurulu toplantısına katıldım. Kolumda 3er cmlik 3 adet iz vardı,ve böbreğimde kist vardı. Topalntıda kolumu açtırıp izlere baktılar ne zaman oldu dediler, 11 12 yıl önce oldu dedim. Ama böbreğimdeki rahatsızlık ile ilgilgili bi şey demediler. Bir alt sayfada yazıyordu görmemiş olabilirlermi? Sonradan sorun çıkar mı? Ve 10 gün sonra sabah gel dediler, geçtim mi sizce? Geçmeyenlere hemen bildirmeliler bence fakat bana bi şey söylenilmedi

 126. Öncelikle selamın aleyküm hocam uzman cavusluk mulakatlarinj sıkıntısız bir şekilde bitirip hastaneden sağlık raporu almaya geldim tek sıkıntıyı üroloji bölümünde yaşadım varikosel grade III dedi ve ben de endiselenip doktora sordum hocam her hangi bir ağrım ve şikayetim yok bu konu ile alakalı ama sıkıntı olacaksa hemen tedavi olmak isterim dedim yok buyutucek bir şey yok rahat ol sorun olmaz dedi ama heyet sıkıntı yapıp karara varikosel A55 F-1 yazıp komando uzman erbaş olamaz uzman erbaş olamaz demişler ve su an psikoloji olarak bitmiş durumdayım doktor rahat ol demişti ama hiç dediği gibi olmadı napmam gerek onuda bilmiyorum konu ile alakalı görüşlerinizi bilmek isterim hayırlı günler .

   • Dediğiniz gibi hayırlısı gamze hanım su an itirazda bulundum zaten bakalım diğer. Hastane ne diyecek aslında işin komik tarafı ben askerliğimi komando olarak yaptım şimdi asker olamazsın diyorlar gulerken aglayadabiliyor insan sinirlerim bozuldu resmen 😂 hayırlı günler teşekkürler bilgi için ablam.

   • Meraba gamze hanım ben 26.04.2018 tarihinde mulakatlari kazanip 27.04.2018 tarihinde hastane sağlık kuruluna kayıt yaptırdım hastane işlemlerini tamamladım 03.05.2018 tarihinde heyet beni bıraktı aynı gün içerisinde il sağlık müdürlüğüne itirazda bulundum. Ancak ilk sevk edildiğim hastanede geçtim tekrardan hakem hastaneye sevk ettiler 24.05.2018 tarihinde hakem hastanede heyetten geçtim ancak daha elime sağlam raporu ulaşmadı tekrar il sağlık müdürlüğüne gönderecekmiş hakem hastane bu süre zarfında benim 1 aylık surem dolarda yani 27.05.2018 tarihinde evrakları Perteme göndermezsem dosyam yanar mı daha bekliyorummmm acil yardım eder misiniz bana. Ayrıca bu 1 aylık süre itiraz ettikten sonra mı 1 ay yoksa ilk hastaneye kayıt yaptırdigim tarihten itibaren mi 1 ay. Birde sadece iş günleri mi yoksa genel olarak mi 1 ay cevaplarsaniz sevinirim.. teşekkürler.

    • Zeki, 3. HAstaneden Çıkan sonucu İl sağlık müdürlüğü’ne gonderecekler, son gittiğin hastanenin evrak kayıt bvirimini arayarak bilgi alabilirsin, işlemler hızlanması için senin içinde iyi olur, ama merak etme sure sıkıntısı yaşamadan raporun TSK ya ulaşır

     • Teşekkür gamze hanım elime ulaştı raporlar yarın gideceğim inşallah Ankara’ya. Birde şu sorum olacaktı size ben bu güvenlik soruşturması formundaki anne baba kardeşler ve hakkında Bilgi verecek 3 şahsın olduğu kısım Varya orayı boş bırakmıştım. Yarın Ankara’ya sağlık raporları ile giderken o yerleride doldurup gitsem tekrardan alırlar mı Yoksa kabul etmezler mi. Eğer kabul etmezlersebu bana güvenlik soruşturmasında sorun yaratır mı ? Teşekkürler

 127. Merhabalar jandarma uzman erbaşlığı kazandim ilk hastane olumsuz verdi sonrasinda ikinci ve 3. Hastaneden olumlu sonuç aldim ama bu süreçte heyet sonucu bekleme tomografi sonucu beklemek derken 35 günde bitti bütün işlerim sizlere iki sorum var birincisi raporum 35 günden dolayi geçersiz mi olur ? İkinci sorum ise raporlarin ön bildirimlerini Ankaraya benim de göndermeme gerek var mi şimdiden teşekkürler.

 128. Kolumda dövme vardı sağlık kurulu raporunda dövme artık sorun oluyo dedi uzman erbaş olamazsın dediler bunu msb yeni yayınladı dediler doğrumudur ?

 129. Slm hocam ben jandarma özel harekat baş vurdum ve mülakatı geçtim ama sağlık raporunda gözde problem çıktı hakem Hastanesi’nde aynı sorun çıktı ve amaliyat ol tekrar rapor için baş vur dediler bende amaliyat oldum rapor sağlık bakanliginada baş vurdum rapor süresi ne kadar tabi ilk rapora itiraz ettim hakem Hastanesi’nde heyete girmedim sadece rapor için ön görüşme yaptım gözden aynı sorunu yaşarsın dediler amaliyat ol gel dediler rapor süresi ne kadar

 130. Selamun aleykum oncelikle herkeze hayirli aksamlar arkadaslar uzman cavusluk uzman onbasilik mulakatina girdim gecenlerde spor mulakatini basariyla tamamladim mekik sinav kosu olmak uzere sozlu mulakata gectigimde gecmiste yasadigim ilac tedavisi vardi fakat 6 yil once hastaliga dair herhangi bi problem olmadigi doktorlar tarafindan tespit edilip onaylandi hastalikla ilgili bi bulguya rastlanmadi yalnizca boyle bi tedavi gordugum icin sistemde gorundugu icin bunu bahane ederek beni sozlu mulakatta elediler bu konuyla ilgili rica etsem bana yardimci olabilirmisinz bu problemi hastane sisteminden sildirmem mumkun mu dilekce filan versem ise yarar mi yoksa baska turlu halletme sansim olur mu

  • Halit, Sağlık kayıtları hiç bir şekilde silinmez, fakat sözlü mülakatta bunu da bahane edip başka şeylerden de (mesla özgüven, konuşma becerisi kendini ifade edebilme, hakkını savunma v.s)elemiş olabilirler,

 131. Mrb benim eşim 4 mayısta sınava girdi ve kazandı ama elinden 1 yıl önce kist ameliyatı oldu ve ameliyat izi olduğu için sağlık raporu bile almak istemiyor sizce de almasını

 132. Meraba ben hastaneye 4 ayın 17 gırısyaptım gozde astımat fazla cıktı lazer amalıyatla cızdırdım 9 ayn 5 de saglık raporunu aldım hepsınden gectım bana bıtane kat verdıler hastane bız gonderıyoruzdedi herngı bısıkıntı olurmu acaba gonderırlermı

 133. Benim saglik kagidimda hepsi saglam yaziyordu sonra heyetin karsina cikip safra kesemde sorun oldugunu soylediler ankarada oturuyom ne yapmam lazim itiraz edecem yardim ederseniz sevinirim yalniz kagitlarim orda kaldi

 134. Abla daha yeni aradim sen itiraz edemezsin senin süren dolmus diyor hastene daha dun heyete çiktim persembe gunu ciktim hatda dun yazdim size burda art niyet yapiyorlar benim kac gunde itiraz etmem lazim eger iptal olursa tekrar basvuru yapabilirmiyim

 135. Gamze hocam varikosel grade III çıkmıştı bahsetmiştim sizlere olamaz kararı verdiler itiraz edin dediniz öyle yaptım g.antep Hastanesi’nde de aynı sonuc çıktı A55 A1 dediler maddenin içeriğini sordum hocalar geçer olumlu bı madde diyorlar geçer sorun olmaz diyorlar ama yine olamaz veriyorlar ne olur yardımcı olun ne yapmam gerek kime nereye basvurmam gerek nasıl bir yol izlemem lazım şimdiden teşekkürler hayırlı akşamlar .

  • mehmet hakem hastaneden olumlu sonuç çıkarsa il sağlık müdürlüğü seni bu seferde 3. hastaneye gonderecek, ordanda olumlu rapor alırsan işin çözülür, şu an için sağlık raporuna yapacağın bişey yok, sonuç çıkınca hemen il sağlık müdürlüğüne götür

   • Gamze hocam ben eksik anlattım sanırım ilk hastane olamaz demişti itiraz ettim g.antep Hastanesi’de olamaz dedi şimdi nasıl bir yol izlemem gerek bununla alakalı yardımcı olabilir misiniz lütfen çok acil .

    • Ali iki hastanedende olumsuz çıktıysa ne yazıkki yapabileceğin bişey yok, il sağlık müdürlüğü seni 3. hastaneye gondermez. sonuç olduğu gibi kalır. en fazla yapabileceğin rapra mahkeme yoluyla itiraz etmek. MAhkeme tekrar muayene ettirir ve sonuca göre karar verir ama mahkeme kararı sağlık raporu yerine geçmez sadece tazmin hakkın doğar.

 136. Merhaba ben jandarma uzman erbaşlıya başvuru yaptım sağlıkta bir bölümde kaldım ondan sonra rapora itiraz ettim ondan sonra beni iki hastaneye gönderdiler iki hastanede olumlu rapor aldım.şimdi ben rapor u jandarma Ankara gönderecem bende neler kalacak bende en son olumlu Aslı gibidir kalacak ?

 137. Gamze hanım dediginz gibi 3 cü hakem hastaneye il sağlık müdürlüğünden sevkimi aldım ama bi sorun daha var hakem hastaneye kaç gun içerisinde müracat etmem gerekio bununda bi süresi varmı ben askerim sevk belgem çıkmış ama 1 hafta geç gtcem hastaneye sıkıntı olurmu

 138. Merhaba Ben Uzman Erbaş sınavına girdim geçtim sağlık raporunda ortopedi hariç hepsi sağlam çıktı ortopedide kalkaenal yükseklik solda 14 sağda 16 ek d ye göre uzman er/erbaş olamaz yazdı
  ben anlayamadım sadece girdiğim hastanede röntgen cihazı varmış diğerlerinde yokmuş bakmıolarmış bile ne koşuma engel nede yürümeme bu haksızlık değilmi heyet olumsuz karar verir galiba itiraz etsem olumlu sonuç alabilirmiyim sizce ?

 139. Merhabalarkara kuvvetleri komutanlığı başvuru yapmisdim heyete girdim gözümde azdigmat vardı 2.5derece diğerlerinden geçtim tek o sorun oldu sonuç da uzman erbaş olur komando olamaz paraşütle atlaymaz sonucu verdiler sence cagirjlirmiyim yoksa almazlarmi

 140. Abla allah senden razi olsun itarizi yapdim bugun il saglik mudurlugune goturdum onlarda 2 gün sonra git dedi sectigin hasteneyi bu persembe gunumu gitmem lazim

 141. Meraba hastanede şu tanılardan dolayı eledıler beni A29f1 a7f1 a7f2 A63f1 artık A tanısı koyulduğu zaman elenıyormus yeni yönetmeliğe göre dövmesi olan arkadaslar hiç bir sekılde gecemezsiniz aynı sekılde bend kaldım görünen bölge görünmeyen diye birsey yok 20 cm2 olarak hesaplıyorlar dövmenin boyu ve eni ölçülüyor ve çarpılıyor bende gögüsümde 2 tane dövme var 8×9=72 9×6= 54 cm2 olarak yazmıslar.

 142. Sağlıktan geçtim uzman erbaş olur paraşütle atlar komando olur yazısı vardı şimdi elimdeki belgeyi ne yapmalıyım.

 143. Merhaba. YAB ANKSİYETE bozukluğu denilen bir hastalık dan dolayı ilaç kullanıyorum. söz erlik veya uzman erbaşlığa engel olurmu sağlıkta. vücutta jilet vs iz yok sigara bile kullanmam ama malum geçim şartları zor hayatımızın her anında stres oluyor malesef ilac tedavisi beni daha iyi hissettiryo. Çevremdekiler hic deneme ilac kullanmak direk elenme sebebi oluyor pskiyatride diyolar. Aklım karıştı elerler mi sizce ? ilac kullanmak elenme sebebi mi ? Umutlanmam istemiyorum başvurduktan sonra elenmek kötü olur. Amaaa hiç birşeyim yok iş sorunu geçim sorunu aile sorunundan dolayi bu ilaci kullanma sebebim . kullanmadığım zamaar ilaci bsey olmuyor ama kullandığımda süper oluyorum. Ne yapmalıyım sizce başvuru yapmalımıyım yapmamalımıyım. Lütfen yardım konu ile ilgili.

  • Semih, Sağlığın şu dünyada ki en önemli varlığın. bu nedenle Uzman erbaş olmak yada Sözleşmeli Er olmak için sağlığından olmamalısın. Ayrıca Kullandığın ilaçlar zorunlu ve askerlik yapmana engel ise zaten Uzman erbaş olduktan sonrada çok sorun yaşarsın. tedavi amaçlı kullanıyorsan ilaçlarını aksatma, Rapor olumsuz çıkarsa da hakkın da hayırlısı budur emin ol. Allah Yardımcın Olsun

 144. Merhaba gamze hanım ben piyade komando uzm. Onb heyet raporunda A63F1 uzman erbas olamaz komando olamaz yazıyor ne yapmalıyım itiraz etsrm bi sonuç cikarmi

 145. Merhabalar ben jandarma uzman erbaşlıkta ilk hastaneden elendim 2. hastaneden olumlu aldım hakem hastanede onayladı şuan da hakem hastane bana raporunu biz yollayacaz Ankaraya dediler sende istersen ayriyaten yollayabilirsin dediler sonrasında il saglık müdürlügüne gittim onlarda sen itirazdan gittigin için onlar raporunu Ankaraya yollamazlar sen yollarsın dediler raporu Ankaraya sadece ilk gittigin hastane yollar dediler şuan da kime inanmalıyım kafam karıştı bu konuyla ilgili net bi bilgi var yardımcı olursanız sevinirim

 146. Gamze hocam son olarak şunu öğrenmek istiyorum , ilaç kullandığım çıkacak elbette sistemde. Ooo ilac kullanyon sen gecmis olsun mu derler dinlemeden olumsuz rapor mu verirler direk, hayat hikayemi anlatacak değilim orada iki çift söz söyleme şansım ve doktorların fiziksel olarak beni incelemesi jilet felan varmi diye bakarak sonuc söylemesi mümkün degilmi ? Hayır sürekli kullanmak zorunda degilim ilacları hatta en düşük dozları kullanıyorm. Bir insanin kira ödeyeceği gün yaklaşınca ister istemez bir kaygı başlar kirayi ödeyincede rahalar ya bu örnek işte benim durumda bu hayatimda ki olumsuz şeyler den dolayı kendimi braz olsun rahat hissetmek icn kullanyorm. İş ler yolunda gittiginde ilaci icmedigimde bile uyuyorum rahat bir sekilde. abla kusura bakma cok agrittim kafanizi bu son yorum olur . ilac kullanmama rağmen muayene etmezler mi sorular sormaxlar mi ?

 147. Arkadaşlar ben hastaneye nisanın 9 unda müracaat etmiştim bütün doktorlardan geçtim ama sadece nöröloji kaldı el titremesinden başka hastaneye sevk vermişti pazartesi günü ordan da sağlam raporunu alıcam şehir hastanesine vericem çarşamba yada perşembe günü heyete girmeyi düşünüyorum ama aklıma takılan bi konu var hastane için bize 30 gün zaman veriyorlar diye biliyorum ama benim ki 30 günden fazla oldu hastane sürekli bir yerlere gönderdi hepde randevuluydu o yüzden baya bir gecikti işin garip tarafı birde ben askerim şuanda askerlik bitmeden bütün izin haklarım bitti rapor haklarım bile. Sizce benim dosyam yanmamıştır değilmi?

 148. Uzman erbaslik icin hastanede heyete ciktim psikiyatriden kaldigim soylendi itirazdan sonra gondericekleri hastaneden olur rapaoru alma ihtimalim nedir ?

 149. merhaba bundan 8 ay önce jandarma için sağlık raporunu sağlam olarak almıştım hiç bi sıkıntı olmadan ama kişisel bi sorun oluştuğu için gidememiştim. Şimdi kara kuvvetleri için alcaktım heyet bana guatr var dedi, bu ne saçma bir iştir 8 ay önce çıkmayan guatr yenimi çıktı. Ben şimdi itiraz ettim fakat gittiğim hastanelerdeki doktorlarda böle kıl olursa olumlu yazmassa daha ne kadar ileriye gidip şikayet edebilirim ? ve madde 41a1 Şekil bozukluğu yapmamış çalışmaya engel değildir gibi yazılar yazıyordu hatırladığı bu, itiraz ettiğim için verdim fotokopi almayı unuttum

 150. Slm gamze hnm heyette sol varikosel grade 3 cıktı buyuk ihtimalle engel diyor doktor ama detaylı bir şekilde röntgen çekemiyor ayrıca sol varikosel grade 3 uzmanlıga engelmiş itiraz hakkımı kullanayımmı

 151. Merhaba ben bugün saglik kurulundan olumsuz raporu aldım. Sadece Iç hastalıkları bölümünden sorun yaşadım ve sekondor polisitemi yazıyor yarın il saglik kuruluna itiraz edicem sizce diğer hastanelerden geçebilir miyim? Bide burdan olumsuz raporu aldigim için bi daha uzman çavusluga başvuru yapamayacak miyim ?

   • Bende A35F1 den elendim ama araştırmalarıma göre normal sınırlarda Hgb değerim. Hgb değeri üst sınırı nedir ?

    • emre, Normal Kandaki Alyuvar sayısı 6-7 Milyon/mm3 sekonder polisistemeide ise bu değer 10 milyon civarına kadar çıkabiliyor.8 Milyon olarak kabul edilebilir, demeki senin alyuvar sayın 10 milyonun ustunde, bundan dolayı elenmiş olaiblirsin. itiraz edebilirsin, bu değerler yuksek yerlerde yaşayan (4000-5000 rakımlı yerler) ve yoğun spor yapan vatandaşarınki genelde yuksek olur zaten

 152. Kolay gelsin ben ben Nisan’da kkk sınavına girdim ve kazandın hastaneden de olumlu sonuç aldım hastanenin göndericeğini biliyordum yaklaşık 2 hafta sonra pertemi arayıp raporun ulaşıp ulaşmadığını sordum onlarda ulaşmamış sen gönder dedi kurulun bana verdiği 3 kağıdıda gönderdim bu kağıtlar başka bir yere lazım olucakmıydı çünkü ben lazım olmaz diye çoğaltmadım bilgi verirmisiniz

 153. Merhaba ben nisan 9 da sinava katilmistim heyet raporum olumsuz sonuclandi bende iki rahatsizliktan a dilimde oldugum icin elverisli degildir karari cikti.. dun olumlu sonic alan arkadasima ve bana basvurunuz olumlu sonuclanmistir gibi bir mesaj geldi bunun hükmü nedir sizce?

 154. Eşim uzman erbaşlik sınavına girdi onu geçti fakat hastanede sağlık raporunda da psikiyatri bıraktı tanı olarak da ” geçirilmiş anksiyete bozukluğu” yazıyordu bi ( A/16 F-1) yazıyor itiraz ettik tekrar bi sorun çıkar mı acaba lütfen acil cevap verir misiniz acil acil

  • Ece KArdeşim, bu kodun karşılığıo geçirilmiş nevrotik bozukluklar olarak belirtilmiş, hekim uzman erbaş olamayacak düzeyde anksiyete varsa ondan elenmiştir, bu durumda olan birçok aday var, siz itirazınızı yapın, Hayırlısı ise olur zaten

   • Slm benim kulağımda işitme sorunu var Sol Kulak Hava yolu 13 Sağ Kulak 12db
    Sol Kulak Kemik yolu 3 Sağ Kulak 7db
    Uzman Erbaşlığa Engelmidir İşitme Sorununun sınırı nedir bilgilendirirseniz Sevinirim 😀

 155. Merhaba ben saglik raporundan olumsuz aldım ve itiraz edemedim başka işlerimden dolayı uğraşamadım bununla bir sonraki alımlara katilabilirmiyim? O giden olumsuz rapor gelecekteki başvuruları etkiler mi ?

 156. Merhaba ben uzman cavusluk için başvuru yaptım ve saglik raporunda sıkıntı yaşadım ve olumsuz raporu daha sonrasında itiraz edemedim işlerimden dolayi bundan sonraki alımlarda başvuru yapabilirmiyim? O giden olumsuz rapor gelecek için bi sıkıntı olur mu?

 157. Marhaba ben saglik raporunda sıkıntı yaşadım ve olumsuz raporu aldım daha sonrasında itiraz edemedim işlerimden dolayi bundan sonraki alımlarda başvuru yapabilecekmiyim? O giden olumsuz raporu gelecekteki başvurular için sıkıntı olur mu?

 158. İyi akşamlar ben uzmanlık sınavına girip tüm aşamalardan geçtim fakat sağlık raporunda psikiyatri de bana 2009 da girişim olduğu söylendi geçirilmiş anksiyete bozukluğu tanısı dan dolayı evlendim itiraz ettim fakat hakem hastane de bana aynı tanıyı yazdı herseyden soğudum ve iki ay sonra benle aynı isim soyisim de bı akrabam gittiğini araştırıp buldum bu konuyla ilgili bilgisi olabilecek kimse varmı yardımlarınızı bekliyorum

 159. Merhabalar daha önce size yorum yazmıştım uzmanlık için renk korlugu çıkmıştım benden kod istemiştiniz bakmak için A8 F-01 e uyar yazıyor uzman erbas olamaz paraşütle atlayamaz komanda olamaz yazıyor şimdi bittimi herşey benim icin

 160. Bütün doktorlardan sağlam raporu aldım sadece üroloji 12 sene önce olduğum hidrosel ameliyatını yazdı ama üroloji muaynemde iyidi sonuclar
  Hastane eledi beni ama tsk yönetmeliğinde şöyle bir madde var A) 1. Bir ya da iki testisin iç salgı bozukluğu yapmamış ve kişinin erkeklik niteliklerini
  bozmamış inmemiş testis, hidrosel, grade III varikosel gibi hastalıkları ile bunların sekel ve ameliyatları (Testiste atrofiye neden olmamış hidrosel, varikosel ve ameliyatları ile inmemiş testis
  ameliyatları öğrenci olmaya engel teşkil etmez.).
  İyiraz etsem diğer yerler sağlam verirmi

 161. Uzman erbaşlık raporunu itirazlar sonucunda 42 günde almis bulunmaktayim 30 günü geçtigi için geçersiz mi olur yoksa kursa katilabilir miyim bu konu da net kesin bi bilgi verebilir misiniz ?

 162. Merabalar sağlık raporunda ventiküler ekstrasistol diye bi tanı konuldu ama doktor sağlam yazmadı rapora (A/42) (F3) diye bişey yazmış ne anlama gelmektedir yardımcı olursanız sevinirim.

 163. Selam hocam baya araştırdım net bilgi bulamadım 3 yıl önce pnömotorax ameliyatı oldum bu ameliyat uzman olmamda sorun olurmu solunum testi ve röntgen normal lütfen yardımcı olurmusunuz.

 164. S.a arkadaslar benim sag bacagimda 5yasinda oldugum bir amelyat izi var ((kalcakirigindan )) 25cm kadar sikinti olurmu bilen bir arkadasimiz yardimci olurmu uzman olqbilir rapaoru alirmiym

 165. Merhabalar ben uzman erbaslik sınavlarına girip olumlu sonuç aldım sağlık işlemlerinden ürolojiden kaldım. 55A2 ek D çizelgesine göre uzman erbaş olamaz diyor fakat ek D çizelgesine baktığım zaman bütün hastalıkların A maddesinde (-) işareti var anlayamadım. Lütfen yardımcı olur musunuz? İtiraz edeyim mi eğer TSK da madde bu şekilde ise itiraz etmem işe yarar mı ya da bir yanlışlık olabilir mi? Heyet toplanacak dediler heyette farklı bir sonuç çıkma ihtimali var mı aydinlatirsaniz sevinirim

  • Mehmet- tablodaki ilgili yerdeki alanın başına(-) olanlar ile (x) olanlara uzman erbaş olamaz raporu verilir yazıyor, TSK sağlık yeteneği yöentmeliğinde, istersen itiraz et, eğer tahlile dayalı ise sonuç değişmez muhtemeln ama

   • Tahlillerim ultrason sonuçlarım normal sadece bu madde olduğu için bu şekilde. A55F1 ya da A55F2 oluyormus itirazım ise yaramaz yani değil mi?

    • Mehmet, A55F1 yazıyorsa ve Testiste atrofiye neden olmamış hidrosel, varikosel ve ameliyatları ile inmemiş testis
     ameliyatı ise itraz edersen geçme ihtimalin var ama A55F2 ise itiraz edersen geçme ihtimalin biraz düşük

     • Merhabalar hocam ben 2. grade varikosel ameliyatı oldum sağlık raporu alırken üroloji doktoru a55f1 kodu ile muvazzaf astsubay olamaz yazdı nasıl bır yol ızlemelıyım “A” maddesi elemeye sebep değil diye biliyorum

 166. selam aleyküm.bir sorum var admin.tüm doktorlardan sağlam aldım.sadece dahiliye 45A12 yazdı.sizce heyetten geçebilirmiyim.eğer geçemezsem itiraz edeceğim.başka hastaneden sağlam raporu alma ihtimalim var mı.

  • Serhan Bu maddeye göre Uzman Erbaş olamaz raporu çıkar muhtemelen, itiraz edersen hakem hastaneden sonuç değişebilir, Sağlık raporu çıkınca burdan yaz nasıl bir yol izlemen gerektiğini ayrıca anlatalım Serkan, Allah YArdımcın olsun

 167. Lütfen sorumu cevaplarmısınız 4 sene önce pnömotorax ameliyatı oldum. Solunum testi ve röntgen normal uzmanlığı engel teşkil edermi bu anket teşekkür ederim.

 168. arkadaşlar iyi akşamlar ben dahiliye doktorunda sıkınti yaşadım kan değerin yüksek diyo bide karacigerinde sağ lobunda 22×5 beş yazıyı ben bu yüzden diğer doktorlarada gitmedim ne yapmalıyım bu yardımcı olabilirmisiniz acaba

 169. Yaklaşık 4 ay önce kilodan dolayo elendi idim şimdi kilo verdim ve tekrar mülakat kazandım yarin hastane sevk başlandığı yapacağım eski rapor u kullanma gibi şansım var mo yoksa bütün doktorlara tekrar görünmek gerekirmi

 170. Piyade uzman erbas spor ve sözlü mülakat sınavlarını gectim ve hastaneye sevk kagidimi aldim. Haataneye girisimi yaptirdim ve hepsimden saglam sonucunu aldim. Sadece göz bölümün den görmeler tam-tam yazilmis ve 7a2 ve 8a1 maddelerine uyar. Uzman er ve erbas olamaz yazilmis ve raporu aojucu olumsuz geldi. Bu maddeler nelerdir?

 171. Doktorlardan herşeyi sağlam yazı alıp heyette bırakıldım nedeni ise kolumda doğum lekesi olduğundan engelmis ama ona rağmen bana msb mj geldi işlemlerin olumlu sonuçlanmıştır diye bu konuyla ilgi bilgi almak istiyorum teşekkür ederim

 172. Merhaba oğlumun tek gözünde 1.75 uzaktan gorme yazmış doktor bu bir sorun yaratırmı şimdiden teşekkür ederim

 173. Bugün muayene de safra kesemde taş olduğu söylendi. Bu durum herhangi bir engel teşkil eder mi. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

 174. gamze hanım kkardiyoloji ultrason yapıyor mu ve bende de doğuştan atrial septal defekt var ve küçük ameliyata veya herhangi sağlık durumunu teşkil etmiyor geçebilir miyim sağlıktan

  • Emre, Atriyal Septal defekt: kalbini ikiye ayrıcann duvarın birazkısa olmasından kaynaklanan, çabul yorulma, ellerdeve dudaklarda morarma gibi semptomları olan patolojik birdurum. bu doktor tarafından değerlendirileceğinden kesin bişey soylemek imkansız. fakat, eski sağlık kayıtların çıkar mutlaka

 175. Mrb ben sağlık heyetine girdim b45f13 ile dalak büyümesi147mm die olumsuz rapor aldim kot kenarlarını geciyo die itiraz edip tekrar gittim dalak busefer 145 mm çıktı ve kot kenarlarını gecmiyo dendi doktor kodu a45f12 olarak değiştirdi şu anda bundan gecermiyim

 176. Slm arkadaslar uzmanlıga basvuru yaptım ve gectım ama heyetten bıraktılar butun muayneleri gectım fakat urolajı de kaldım bundan 5sene once varıkosel amelıyatı gecırdım bu sebebten olamaz madde 55*a1 yazdılar bende itıraz ettım ne yapmalıyım ıtıraz dosyamdada yazıyor bana bı yarcı olurmusunuz

  • Erol itiraz ettiğine göre hakem hastaneye gideceksin orda da ilgili doktora goruneceksin, olumlu rapor verirses 3. bir hastaneye daha gitmen gerekecek oordanda olumlu alıursan sıkıntı çıkmaz. Doktor kendisine gelen hastayı muayene ederken kişinin konforlu bir şekilde askerlik yapıp yapamayacağını değerlendiriyor, eğer askerlik yapman sağlığın açısından tehlikeli ise hiç bir doktr buna onay vermez. Çünkü meslekleri gerği senin sağlığını ön planda tutarlar . Allah Yardımcın Olsun

  • Türkmen, Bu değerler karaciğerinin normalden fazla çalıştığını gösterir, bir enfeksiyona, kronik bir rahatsızlığıa yada kullandığın ilaca yada alkollu olup olmadığına göre değişebilir. Doktor uygun olan hangisi ise ona göre karar verecektir.

 177. Kolay gelsin herkese İstanbul’da röntgen filmi çekmeyen hastane varmi ortopedi için sadece arkadaşlar yardımcı olurmusunuz

 178. Ben de raporu olumlu şekilde aldim hatane biz göndereceğiz dedi. Peki bana ne zaman ve nasil haber gelecek bunun için herhangi birşey yapmam gerekiyor mu. Ankarayi aramak gibi

  • Vedat Sağlık raporu çıkar çıkmaz 3 gun içinde itiraz etmen gerekiyordu, itiraza bianen il sağlık müdürlüğü seni hakem hastanye gonderip hangi branşlara muayene olman gerektiği söylemeliydi, hatalı bişey mi oldu ?

 179. A/16 F3, A/17 F3, A/43 F5, A/52 F3 . Gamze abla bu maddelerin açılımı ne ? Ben tam bilgi edinemedim internetten. Bilginiz var ise arz ederim. Tesekkürler.

 180. SINAVI kazandım sağlıkta herhangi bir problemim Yok geçmişte anksiyete bozuklu tanısıyla heyetten geçemedim itirazımı yaptım kurulda tekrar muayene ediliyorumu yoksa tekrar kayıtlara bakılarakmı değerlendiriliyor sene 2010 da tanı koyulmuş birde 2016 da 2016 da tanı koyan doktordan yazılı kağıt aldık imzakınkaşeli herhangi bir psikiyatrik sorunu yoktur ilaç eczaneler. İlaç vermiyor diye tanı koyulmuştur diye ne yapmam gerek yardımcı olurmusunuz

 181. Kalbim sağ tarafta uzman erbaş olmam için bir sakıncası varmıdır sağlık raporumda hiç bir sorunum olmadığı ortaya çıktı situs inversus hatta değerlerim normal insanlardan daha yüksek çıktığını söyledi doktor kurmay yarbay a sordum o ise sağlıkta sorun yoksa alırlar o işler 2014 de sona erdi dedi doğrumudur bir sorun çıkarmı ???

 182. HOCAM KOLAY GELSİN. SAĞ (1.75) , SOL (1.75) GÖZ DERECEM. GÖZLÜK KULLANIYORUM VE ASKERDE UZMANLIĞA BAŞVURMAK İSTİYORUM. BU GÖZ DERECEM VE GÖZLÜK KULLANIYOR OLMAM UZMANLIK İÇİN ENGEL MİDİR? VE SON SORU’M DA ŞU;HASTAHANE DE MİYOP VAR YAZILDI RAPOR’A. ASKERE GİDERKEN GÖZLÜĞÜMÜ DE GÖTÜRMEM GEREKİR Mİ? CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM. SAYGILAR,SEVGİLER

 183. merhaba 20 yaşındayım askeriyede sınava girmeyi düşünüyorum fakat kürek kemiklerim 2 3 cm çıkı gözüküyor boyum 1.78 kilom 73 sağlık kontrolünden geçebilirmiyim cevaplarsanız çok sevinirim

 184. Merhaba bugun cok sacma bir olau basima geldi.
  Ben butun doktorlardan saglam aldim.
  Dahiliyede bi kan degerim cok az yuksek cikti diye beni gansteroliji dokturuna sevk etti karari o vericek dedi..
  Gst. Dokturu saglam yazdi.
  Ve bugun kurula girdim.
  Kurulda 45 A 11 maddesi yazip tekrar doktora git dedi.
  Doktora gittim sacma sapan is yapmasonlar bu kadardan birsey olmaz dedi.
  Isin ilginc yani kurula tekrar gittim ve 45 A 11 maddesini sordum degerin dusmezse elenirsin dedi.
  Tekrar doktora gittim. Oda bana 45 a 11 maddesi gecersin dedi sorun olmaz dedi.
  Iste boyle sacma sapan bir isin icindeyim su anda.
  Doktor yeniden kan tahlili istedi ve onu yapyim. Yarin sabah sonuc cikacak.
  Normalde 50 olmasi lazimken 54 cikti

 185. Merhaba kolay gelsin bilgileriniz için teşekkürler en başta. Sağlık raporunu çıkarmak için hastaneye gittim kbb kardiyoloji gözden kaldım itiraz ettim diğer hastanede bi sorun çıkmadı sadece burundan kaldım ama raporu daha bitirmedim ameliyat olup raporu tamamlayacam raporun süresi varmı geç yollasalar sıkıntı çıkarmı acil cvb yazsanız sevinirim

 186. Selam hocam bu gün sağlık kuruluna girdim pnömotorax ameliyatı olduğum için beni elediker nefes testi akciğer röntgeni normal 49 a2 diye bişi yazmış yönetmelikte bu konu hakkında bişey bulamadım lütfen bana yardımcı olurmusunuz ne yapmam gerekiyor itiraz etmelimiyim.

 187. Merba ben ilk hastaneden elendim itraz etim ve kulaktan amelyat oldum hakem hastaneye gtim işitme testim normal cıktı hakem doktorlar amelyat oldum diye beni elerlermi ole bisey varmi bana yardımcı olurmusun rica etsem

 188. Ben uzman cavusluk mulakatina gidecegim. Sorum şu mülakatlar dan geçtik diyelim daha önce kasıktan ameliyat oldum problem olurmu

 189. Ben uzmanligı kazandım 2008 yılında psikiyatri götürmüşler simdi karşima cikti bundqn elenler var mi bna yardımcı olun

 190. Sol ön kolumda 15 cm dövme var dün sınavda mülakatta sıkıntı olmadı sevk aldım sağlık raporunda n elenirmiyim? Çok acil cevap verirseniz sevinirim

   • Gamze hannim simdi sizde dediginiz gibi baska memlekten cikmiyor dednin pskiyarti kaybi bende baska memleketen alsak oyle gecermiyiz

     • Gamze hanim madde bagimlisi değilim onds sorun yik hic bir madde kulanmiyorum sadede elediği 8 yasinda psikiyatri gitmisim uyum bizuklugu var mis arkadaş lariyal anlaşamiyor diye göndermişler şimdi karşımıza çıktı bende başka yerden alaçam

 191. Meraba gamze hanım karaciğer yağlanmasindan sıkinti olurmu sağlık raporu almak için cuma günü muayneye gtcem yardım ci olurmusuznuz

  • Dursun, bahsettiğin geçiçi bir durum olabilir. karaciğer yağlanması , hızlı kilo alıp vermek, çok fazla alkol tüketmek, iyoğun ilaç kullanımı v.b. nedenlerle olabilir. diyetine dikkat et sonradan probem çıkmasın

 192. Tsk sağlık raporunu ikamet ettiğimiz ildeki hastaneden mi alıyoruz, isteğe göre başka ildeki hastaneden alabiliyormuyuz

 193. Merhaba arkadaşlar. yeni dönem jandarma uzman erbaş asayiş branşlı alımlar olacakmış. Aklıma takılan birşey var ben anksiyete tedavisi görüyorum hafif düzeyde kullandığım ilaçlarda en düşük dozda . Bu durumu pskiyatri doktorum ile görüştüm hocam benim büyük bir sorunum yok uzman erbas olabilirmiyim dedim o da zaten büyük bir sorunun var demiyor kimse sana ama uzman erbaş olmak için sıfır sorun olması lazım ama şansını denemende fayda var dedi. Şimdi ben sağlık yönetmeliklerine bakıyorum sürekli doktorun dediği gibi ruh sağlığı acısindan tam saglam olmali diyor. Birde A dilimi diye birsey var onu hic anlamadım pskiyatride A dilimi olursa uzman olabilirmiyim. Ilaclari kullanırken mesleğe girme şansım varmi. Kafam karıştı eğer kesin olarak tam sağlam istiyorlarsa ilac kullanmayan felan hic bosuna basvuru yapmak istemem zaman kaybetmek . Sadece azda olsa uzman erbas olma ihtimalim varmi ihtimal var ise elenecegimi bilsemde basvuru yaparim.

  • Sancak, A dilimi dedikleri TSK Sağlık yeteneğş yönetmliğinde belirlenen rahtasızlıkların düzeyleri, bu duzeyler A grubunda ise ve şahsın Uzman Erbaş adayı değerlendirme tablosuna göre + işaretlenmiş ise Uzman Erbaş olur raporu verilir X yada – işaretli ise uzman erbaş olamaz raporu verilir.

 194. Merhaba iyi günler uzmanlık sınavı ve mülakatı geçtim sağlık raporu için hastaneye gittim KBB göz ve kardiyolojiden kaldım itiraz ettim diğer hastane de sadece KBB den bırakacaktı ameliyat oldum heyete girdim heyet raporumu bekletmeye aldı ameliyat an dolayı 1 ay sonra gel sadece kbb ye muayyene olup raporunu onaylarsın dedi raporumun süresi 1ay dedim alakası yok dedi biz bekletiyoruz seninle alakası yok dedi yani şuan raporum beklemede elenme falan olurmu raporumdada gün falan yazmıyordu bi yandanda hastane bekletmeye aldı