Uzman Erbaş Kursunda Dikkat Edilmesi Gerekenler | Önemli

Uzman Erbaş Kursunda Dikkat Edilmesi Gerekenler | Önemli

Değerli Ziyaretçilerimzi, Çetrefilli bir yolun ardından Uzman Erbaş adayları için Kurs tarihi yaklaştı, adaylara SMSM ler gonderilecek eğitim birliklerine katılması isteniyor. Peki Uzman Erbaş Kursunda nelere dikkat edilmeli, Uzman erbaş kursunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir işte sizin için derlediğimiz ve yol gösterecek yazımız. Uzman Erbaş Kursunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ? En öncelikle bilmeniz gereken […]

Değerli Ziyaretçilerimzi, Çetrefilli bir yolun ardından Uzman Erbaş adayları için Kurs tarihi yaklaştı, adaylara SMSM ler gonderilecek eğitim birliklerine katılması isteniyor. Peki Uzman Erbaş Kursunda nelere dikkat edilmeli, Uzman erbaş kursunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir işte sizin için derlediğimiz ve yol gösterecek yazımız.

Uzman Erbaş Kursunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

En öncelikle bilmeniz gereken Şanlı Türk Ordusuna katılacak olduğunuzun farkına varmanızdır.  Bu Ordunun Geçmişi 2500 yılı bulmaktadır ve bu güne kadar birçok savaş vermiş ve en zor şartlarda bile halkını korumayı başarmış Kahraman Ordudur. siz de Bu ordunun bir neferi olacaksınız.

En yüksek rütbesinden, Rütbesiz Er ‘ine kadar tamamı görevini en iyi şekilde yapan Düşmana korku Dosta Güven veren Dünyanın en gelişmiş ve kaliteli Ordusuna katılacaksınız. Yaptığınız tüm işlerde en iyisini yapmalı ve emir ile verilen tüm görevleri 2500 Yıllık Şehidi, Gazisi ve tüm halkıyla  Türkiye Cumhuriyetinin emri gibi algılamalısınız. Biliyorsunuz Vatanını En çok Seven Görevini En İyi Yapandır. Uzman erbaş kursunda dikkat edilmesi gerekenler i de öğrenerek görevlerinizi en iyisini yapmış olursunuz

Bu haberimizi okumadan önce Uzman Erbaş kursuna Giderken nerel götürlülmesi konulu yazımızı okuyarak bilgi edinmenizi tavsiye ederiz. İlgili Haber Burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Uzman Erbaş Eğitim Kursu Dersleri  Neler?

Uzman erbaş kursunda dikkat edilmesi gerekenler
Uzman erbaş kursunda dikkat edilmesi gerekenler

Öncelikle Temel Eğitim kursu da tıpkı askerliğinizde yaptığınız gibi sabah erkenden kalkıp günlük temizlik  ve bakımınızı yapmalısı ve saat:06:00 da eğitim alanında toplanmış olmalısınız. (Devamı Aşağıda)

----

7 Adet Branş dersi olduğunu söylemeliyiz. bu branşların 5 inden kalanlar Uzman erbaş Kursu ile ilişiği kesilir. Alacağınız bu Branşlar çeşitli Askerli bilgiler ile yanaşık düzen eğitimi ile ilgili dersler.

Bu Branşların tamamı temel Askerlik ile ilgili bilgiler olmak la beraber analitik düşünmenizi de sağlayacak branş dersleri olduğunu belirtlelim.

Bu branşların en önemlisi sayılabilcek olan Spor Branşları olduğunu unutulmaması gerekir, çünkü göreviniz gerği kondüsyonunuzun yüksek olması gereliyor. bu konuda müsamaha yok bu nedenle eliniden geleni yapmalısınız. ,

Kurs Süresince size verilen eğitimlerde iyi çalışmanız tüm Uzman erbaşlık hayatınız boyunce işine yarayacak önemli bilgileri almış olursunuz.

Uzman Erbaş Kursu Sırasında kişisel bakımlarınıza dikkat ediniz. Bu kendinize olan güveni artırmanın yaında algınızı da artıracak boylece daha hızlı ve efektif davranabileiceksiniz.

Kurs Başladığı anda Maaşınız bağlanır fakat bu maaşını size ulaşmöası 40 günü geçebilir, bu bakımdan harcamalarınızı buna göre yapmalı gereksiz harcamalardan ve israftan uzak durmalısınız.

Yemin Törenine kadar Çarşı izniniz olmayacağı için boş vakitlerinizi kendinizi geliştirmek için ayırabilirsiniz.

Uzman Erbaş Sözleşmesi Nasıl Yapılıyor ?

Uzman erbaş kursunda dikkat edilmesi gerekenler arasında önemli bir konu da Sözleşme meselesi. Birliğe katıldığınız gün içinde size sözleşme imzaltılması gerekiyor. Bunun için sizi belirledikleri bir noter e gönderecekle bu noterde sözleşmenizi imzalayıp size belirtilen birmie teslim etmelisiniz. sonrasında ise resmen Türk Sialhlu Kuvvetleri’nde sözleşmeli Uzman Erbaş Adayı olursunuz. Noter ücretini sizin yatırmanız istenebilir bu bakımdan tedbirli gitmenizde fayda var.

Uzman Erbaş Sözleşme Süresi Ne Kadar ?

Sözleşme süresi standart 5 Yıl. Noter e gittiğinizde size verilen kağıtta ayrıntıla yazıyor zaten, noterde imzaladığınız sözleşmenin bir kopyasını da siz almanız sonraki dönemlerde işinize yarayacaktır.

Eğitim Sırasında İstifa edilebilir mi?

Evet eğtim sırasında bu mesleğin size uygun olmadığını düşünürseniz istifa edebilirsiniz. fakat istifa etmeden sözleşmeyi iyice okuyuop, istifa sonrası tazminat ödemeni,z gerekip gerekmediğiniğ öğrenin.

Eğitime katılan tüm adaylara başarılar diliyoruz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Uzman Erbaş Kursuna Ne Zaman Çağrılırım ? | Temel Eğitim Kursu başlıklı makalemizde Uzman erbaş kursuna ne zaman çağırılırım hakkında bilgiler verilmektedir.

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

  1. Aklıma birbsey takıldı da askerdeyken telefondan yolayı 7 gün hizmetten men cezası aldım bu bana engel olur mu şuan kurs bekliyorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM