Uzman Erbaş Kursu SMS ler Gönderiliyor (Uzman Erbaş Temel Eğitim Kursu)

Uzman Erbaş Kursu SMS ler Gönderiliyor (Uzman Erbaş Temel Eğitim Kursu)

Değerli Ziyaretçilerimiz, 19 Şubat tarihinden başlayan Kara kuvvetleri komutanlığı uzman erbaş alımları 2 grup halinde yapıldı, 1. grup 19 mart tarihine kadar başvuran adaylar 1. grup olarak, 19 mart tarihinden sonra başivuranlar ise 2. grup olarak belirlendi. Sitemize gelen en yoğun sorulardan birisi de Uzman Erbaş Kursu Ne Zaman Başlayacak sorusu, bu haberimizde bu konda bilgilendirme yapacağız.

Öncelikle sürecimizin nasıl ilerlediğine  bakalım. başvurular 12 Şubat tarihi itibari ile başladı. 19  Nisan 2018 tarihinde sona eren başvuruların ardından başvuran adayların seçim aşaması Uzman Onbaşı adayları için  02 Nisan 11 Mayıs Tarihleri arasında Uzman Onbaşılar,  14 Mayıs -25 Mayıs arasında ise Uzman Çavuşlar Sınava çağrıldı, seçim aşamalarını başarlı bir şekilde geçen adaylar ise sağlık raporu almak için hastanelere başvurdu. 

Uzman Erbaş Kursu Ne Zaman Başlayacak ?

Tüm bu çetrefilli sürecin ardından site olarak tüm gelen yorumlara ve sorulara elimizden geldiğince cevap vermeye çalıştık. Son dönemde ise özelikle seçim aşamaları başarılı olarak bitiren adaylar tarafından yoğun bir şekilde Uzman Erbaş Kursu Ne Zaman Başlayacak, Ne zaman SMS gelir gibi sorular oluşturmakta. Bu Nedenle tüm adaylar için Uzman Erbaş Kursu Ne Zaman Başlayacak konusunu anlatacağız. Bir önceki haberimzde Komondo Sınıfı uzman erbaş adayları için kursların başladığını ve SMS lerin geldiğini belirtmiştik. Diğer Sınıflar için ise Kimseye duyuru yapılmadı hala.

Uzman Erbaş Temel Eğitim Kursu na Çağrı Nasıl yapılacak ?

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Alımları Başvuru Klavuzunda bu konuda açık olarak  Uzman Erbaş Adaylğı hakkını kazanan adaylara sonuçların Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden yayımlanacağı belirtilmiş. buna bağlı olarak adaylar sonuçlar için Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden sonuçlarını öğrenebilecekler.

Fakat önemli bir noktada sonuçların yayımlanmasının ardından kimseye ayrıca tebligat yapılmayacağı da belirtilmiş. Bu sebeple kazanmış adaylara SMS hiç gelmeyebilir. Adayların sonuçları Milli Savunma Bakanlığının Sitesinden de takip etmeleri uygun olacaktır.

AskerNoktasi.Com ailesi olarak biz de sürekli takip ederek  gelişmeleri anlık olarak sitemizden yayınlıyoruz. Asyal medya hesaplarımız ile adaylardan gelen özel mesajlar ve gizli olmayan bilgileri de yayınlamaktayız.

Kurs Ne zamam Başlayacak ?

Uzman Erbaş Temel Eğitim Kursu
Uzman Erbaş Temel Eğitim Kursu

Bu konuda öncelikle askeri işleyiş biçimini bilmek ve anlamak yeterli olacaktır aslında. Türk Silahlı Kuvvetlerinde hiç birt işlem sırasız ve prosedursuz yapılmaz. Tüm işlemler Komutanın bilgisi dahilinde yapılır. Ayrıca hiçbir sınav, denetleme, kontrol vb. işlemlerin aşamalarından hiçbirisi bitmeden diğer aşamaya geçilmez,  Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman erbaş Alımları sırasında da görüldüğü üzere tüm işlemler sırası ile yapıldı.

02 Mayıs ile 11 Mayıs arasında Uzman Onbaşı adaylarının Seçim aşamaları yapıldı.

14 Mayıs ile 25 Mayıs  arasında ise Uzman Çavuş adaylarının seçim aşamaları yapılmaktadır.

Bugun için Uzman Çavuş adaylarının seçim aşamaları devam ettiğinden dolayı bir sonraki aşama olan kazanan adayların belirlenmesi ve Çağrı yapılması için beklenilmektedir. Uzman Erbaş Kursu Ne Zaman Başlayacak sorusunun cevabı da buradan da belli oluyor aslında. Bu hesaba göre Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Sonuçları 25 mayıs sonrası ve muhtemelen Haziran Ayının ortası veya sonuna doğru Bu hesaba Ramazan Bayramını da koyduğumuzda Sonuçların Haziran sonuna doğru açıklanması kuvvetle muhtemeldir. Bu arada Adayların Güvenlik soruşturması ve sınavdan çıkan son adayın sağlık kurulu raporunu göndermesinin ardından adaylara kurs için çağrı yapılacaktır.

Güvenlik Soruşturması ne zaman bitecek ?

Bilindiği üzere Güvenlik Soruşturması özelikle Fethullahçı Terör Örgütü tasrafından  15 Temmuz Hain Darbe Girişimi sonrası yapılmaya baişlanmış ve devletin kurum ve kuruluşlarına sızmak isteyen gizli terör örgütü üyelerini engellemek yada , bu teröristlerin emrine girebilecek kişilerin devlet kurumlarına girişlerini engelleme amacıyla yapılmaktadır. Bu bakımdan tüm başvuran ve Uzman Erbaş olamaya hak kazanan adaylara Güvenlik Soruşturması yapılacaktır. ve Uygun olmayanlar direkt olarak elencektir.

Uzman Erbaş Kursu Ne Zaman Başlayacak
Uzman Erbaş Kursu Ne Zaman Başlayacak

Sağlık raporları uygun olan ve Güvenlik soruşturması yapılan tüm adaylar kontejyan dahilinde asil ve yedek olarak sıralanacak ve alınacak personel sayısı kadar personel Uzman Erbaş temel Eğitim Kursu na çağırılacaktır.

Uzman Erbaş Kursu Ne Zaman Başlayacak diyen adaylar içine plan bu haberimize görörüşündeyiz. Tüm adaylar için hayırlısını  ve  görevlerinde muvaffakiyetler diliyoruz.

Bir önceki yazımız olan 2018 jandarma uzman erbaş alımı | Dikkat Başvurular Başladı başlıklı makalemizde 2018 jandarma uzman erbaş alımı, 2018 jandarma uzman erbaş alımı ne zaman ve jandarma uzman erbaş alımları hakkında bilgiler verilmektedir.


BİRDE BUNLARA BAKIN

82 yorum

 1. Arkadaslar bn nisanin 17 sinde sinava girdim uzman onbasiliga kazandim kurslar basladimi bana sms felan gelmedi nasi ogrenecem

 2. Peki bu 2.grup adaylarin sinav tarihi haziran sonunda mi olacak. Olacaksada 1.gruplar bizi bekleyecekmi yoksa hep birliktemi olcak tskrler

 3. Hocam iyi sabahlar

  Carsamba gunu sinavi kazandim. 2 gundur hastane islemlerimle ugrasiyorum. Kafa takilan bir sey var. Gilbert sendromu ve s1 de posterior arkus fuzyon defekti izlendi yazildi. Internete baktigimda cok buyuk bir engel degil. Ama elenme durumum var mi? Sali gunu heyete giricem. Lutfen cevaplarsaniz.

 4. Uzman erbaş olur komando olur paraşütle atlar peki bizim branşimiz ne olacak komando mu normal uzman mi havacimi bunu nasıl seçiyorlar bi bilgi verirmisiniz şimdiden teşekkürler..

 5. Selamun aleykum ben mulakatı gectım saglık raporunu 28 mayısta aldım acaba raporun teslım edildiğini hastanemi soyleyecek bize yksa msb mesajmı atacak kolay gelsin

 6. Kolay gelsin..heyet raporunu hangi adrese gondericez..mesela..msb personel temin dairesi başkanliği cebeci/ankarami..bide guvenlik sorusturmasi saglik raporu ulastiktan sonra mi baslar

 7. Merhabalar verdiğiniz bilgide 02 mayıs ile 11 mayıs tarihleri arasında mülakata giren uzman erbaş adaylarının seçim aşamaları yapılmış ben 02 mayıs tarihinde girdim mülakatları geçtim sağlık raporumu hemen gönderdim. Seçim aşamasını geçtikten kaç gün sonra SMS geliyor bunu merak ettim

   • Gamze hanım 2017/10 jandarma uzm. Çavuş sınavını kazandım Nisanda raporlar da gönderildi yaklaşık iki Ay dır bekliyorum jandarmadan bi ses ye çıkmadı bi sizin site soruları yanıtlıyor şimdiden tşk ederim ..

    • Kenan, kardeşim, 2017 /10 Jnadarma uzman erbaş alımları konusunda bir çok soru alıyoruz. Bildiğin üzere İŞlemlerin tamamını jandarma Genel Komutanlığı ayarlıyor, İŞlemlerin yavaş ilerlemesi adayları sıkıntıya sokuyor, Yapabileceğin tek şey Şu anda BİMER üzerinden başvuru yapmak. Sonucu bize da bildirisen aynı durumda olan diğer adaylara da yardımcı olmuş oluruz. Allah YArdımcın Olsun

     • Gelen cevap bu ..
      Jandarma Genel Komutanlığı Personel Temini konusunda yapmış olduğunuz başvuru alınmıştır.

      Jandarma Genel Komutanlığına alınacak adayların güvenlik soruşturmaları devam etmektedir. Güvenlik soruşturması sona erenler http://www.jandarma.gov.tr adresinden duyurulmaktadır.
      Bilginize rica ederiz.
      Ama ikidir yazıyorum aynısı geliyor ki güvenlik sor. 2 ay sürermiş diye okudum sizce beklemekten başka bir ley var mı ??

 8. Bimer üzerinden MSB’lığına kursa ne zaman başlarım sorusunun cevabinda tayin başkanlıgından bu sekilde karsilık geldi sizce olumlu mu bu süreç ?

  TAYİN DAİRE BAŞKANLIĞI; TEFRİK EDİLECEĞİNİZ KURSUN TARİHİ VE YERİ HENÜZ BELİRLENMEMİŞTİR. KURSA TEFRİK EDİLDİĞİNİZDE, MÜRACAATINIZ ESNASINDA BEYAN ETMİŞ OLDUĞUNUZ TELEFONUNUZA KISA MESAJ, YAZIŞMA ADRESİNİZE YAZILI TEBLİGAT GÖNDERİLECEKTİR. BİLGİLERİNİZE SUNULUR.

   • Yani Gamze hanım aklıma karıştıran şu dosyalarım tamamlandığı içinmi tayin başkanlığından cevap geldi çünkü güvenlik soruşturmasına ait hiç bir bilgim haberim yok sizlerinde dedğiniz gibi herşey sırasıyla ilerliyo burdan yola çıkarak güvenlik soruşturmasının şuanlık için tamamlanıp tayin aşamasınamı geldim bir sıkıntı yok mu yani bunu sormak öğrenmek istedim 7/24 takibinizdeyim zaten herhangi bir gelişmeden haber alabilmek sorunlarıma ulaşabilmek için ilginiz için teşekkürler..

 9. Merhabalar hayırlı geceler bimere şu şekilde yazı yazdım.
  02 mayıs tarihinde uzman erbaş mülakatlarına girdim ve kazandım sağlık raporumda Ankara’ya ulaştı eğitim kursuna çağırmak için henüz bir mesaj gelmedi ne durumda olduğunu öğrenmek istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ediyorum.
  Bu mesajıma karşılık şu mesaj geldi.
  MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI (MSB) > PERSONEL TEMİN DAİRESİ BAŞKANLIĞI tarafından yazışma/değerlendirme süreci nedeniyle beklemeye alındı.
  Bu ne demek oluyor anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim

 10. Mayıs 23 de uzman erbaslık mülakatlarımı gectim saglık raporunu gönderdim ancak ne bi sms geldi nede msb sitesinde uzman erbas temini diye bi acıklama var sasırdım kaldım nerden takip edicem bimere yazdım cvb yok bu sös gelenler 2017 mi 2018 mi ? Ne bi cevab verirseniz sevinirim

  • Mustafa Takip edebiliecek bir site yok ne yazıkki. çağrıları MSB SMS ile yapıyor. Bizde sitemziden kurslar başladığında yayınlıyuoruz. ve sms gelmeyenler BİMER e mesaj atarak durumunu öğreniyor. Sende Bimer E başvuru yaparak durumunu öğrenebilirsin. Bu haberimizde (Tıkla) Bimere nasıl başvuru yapıalcağını yazdık dikkatlice oku lütfen

 11. Slm ben 2 mayısta uzman onbaşı sınava girdim sağlık raporunu gönderdim hic bir haber yok nasıl öğrencem ne zaman egitm e cagiracaklar bilen varmi

 12. Merhaba benim bir sorum olacak ben uzman onbaşı sınavlarına girdim ve kazandım. Sağlık raporumda tamam.yanlız şöyle bir durum var ben sınavlara katıldıgım zaman açık öğretim lise ögrencisi idim n ise liseyi bitirip mezun oldum.diplomamı dosyaya isletebilirmiyim nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız sevinirim simdiden teşekkür ederim

  • Fatih artık ortaokul mezunu olarak başvurdun ve sınıflandırman buna göre yapıılacak, greve bvaşladıktan sonra diploma örneğini personel şubesine vererek, once intibak yaptırıp sonra uzman çavuş olmak için başvuru yapabilirsin

 13. Ben uzman onbaşı sınavına 18nisanda girdim kazandım 30 Nisan’da sağlık raporum bitti eğitime cagirmadilar Eylül’de mi cagiracaklar

 14. Öncelikle merhaba,
  Kkk sınavı girdim mulakat ve saglik islemleri bitti ve 3 gün önce sms ile kurs yerime cağrıyorlar.
  Kafama takilan bir konu var güvenlik sorusturmam olumlu geçmis fakat bundan 12 sene önce 2006 yılında babamin annemi aldtmasi ile ayrildilar bende babamin goruntulerini tüm sülaleme rezil etmek icin dagittim fakat hakkimda dava acti yasim 15 idi. Ozel hayatin gizligini ifsadan 6 ay 20 gun hapis fakat tescilli olarak 5 yil denetim serbesligi hukmu verilmis.
  Arsiv kaydinda gozukmektedir
  Sizden ricam kursta bir engel teskil edermi.Ailevi bir sebepten olmuşur.3. Bir şahis yoktur

  Bilgilendirirseniz çok sevinirim
  Ka

 15. Ben 8 haziran da uzman cavus mulakatlarına girdim ve kazandım 20 hazıranda saglık raporu olumlu bir sekilde gonderdım henüz bir bilgi gelmedi sizce ne zaman bilgi gelir

 16. Merhabalar ben Nisan ayının 16 ında sınava girdim kazandım sağlık raporu personel TEM’in daire başkanlığına gönderildi ama henüz bir haber gelmedi Temmuz ayının sonuna doğru sınava çağırılırsınız diye bilgilere ulaştık ama Temmuz ayı da bitmek üzere henüz bir SMS yada bilgi verilmedi bize ne zaman temel eğitim kursuna çağrılırım bilgi verirseniz sevinirim

 17. Gamze hanım Mayıs ayı içersinde sınavları kazandım raporumu gönderdim perteme ama 3ay oldu hala mesaj gelmedi bir bilginiz varmı bizi nezaman eğitime çağırırlar,

 18. Arkadaşlar s.a ben ve arkadaşlarım 2017 Ekim ayının 1 inde başvuru yaptık 2018 Ekim ayında sınava girdik kazandık sağlık raporunu teslim ettik Aralık 7 de ….2 aydır bekliyoruz her hangi bir açıklama yok

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM