Uzman Çavuş Maaşı Ne Kadar ? | 2018 | Güncel
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

2019 Uzman Çavuş Maaşı Ne Kadar?

2019 Uzman Çavuş Maaşı Ne Kadar?

Değerli Ziyaretçilerimiz, Kahraman Ordumuzun yükümlü askerleri dışında en çok personeli neredeyse Uzman Erbaşlar (Uzman Çavuşlar ) oluşturmaktadır. Bu Kutsal görevde bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları için Ordumuzun kapısı herkese açıkıtr. Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapan Uzman Çavuş Maaşı  nın da günümüz Türkiyesi nde iyi bir gelir olduğundan ayrıca meslek olarakta gençlerimizin ilgisini çekmektedir. Peki Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapan Uzman Çavuş Maaşları ne kadardır. işte son güncelleme ve zamlar ile Uzman Çavuş Maaşları ve ek ödenekleri

Bu kutsal mesleği  yapan veya aday olup Uzman Çavuş olmak isteyen adayların maaşları ne kadar ögrenmek isteyenler için Maaş meselessi vatan sevgisinin önüne geçmesede, TSK da görev yapan Uzman Erbaş maaşları da önemli bir etken.

Uzman Çavuş Maaşı 2019

Türk Silahlı Kuvvetleri Yan Ödeme Kararnamesi sonucu tüm uzman çavuşlara yaklaşık 400 tl Ek zam yapılmıştır. bu durumda bekar olan uzman çavuş maaşları normal şartlarda 4500 TL ye yakın  olmaya başlamıştır. Evli ve bir çocuklu Uzman Çavuş Maaşı ise (eğer eşi çalışmıyorsa) aile yardımı ve çocuk yardımı ile birlikte yaklaşık 250 tl fazladan maaş alır.

Uzman Çavuş‘lar OHAL ve Yurt Dışı bölge tazminatı ilave olarak alabiliyor Bu durumda Bir uzman Çavuş Maaşı ortalama 1250 TL civarında olan bu tazminatlarla birlikte  5000 Türk lirasını  buluyor. Uzman Çavuş‘lar aldıkları brove’ye görede ilave maaş alabiliyorlar, Unsur Komutanlık Maaşı ise 400 TL civarı olur ’dir. Ohal Bölge Tazminatı ile Ohal Bölgesinde Görev Yapan Bekar Bir Uzman Çavuş ‘un Maaşı Oyak ve Konut Kesintisi ile Unsur Komutanlık Maaşı ve OHAL Bölge Tazminatı ile 4750 TL olarak netleşmiştir,

Bunlara İlave Olarak Uzman Çavuş Maaşları na ilişkin diğer haberlerimizi de hazırladığımız yazıları da  mutlaka okuyarak hesaplamalarınızı ona göre yapmanızı tavsiye ederiz.

Sonuç olarak uzman çavuş maaşları 2019 yılı için  4500 ile 5200 TL arasında değişmektedir. Ayrıca son dönemlerde uzman çavuşların maaşlarına yapılacak iyileştirme ile bu fiyatların biraz daha üstüne çıkabileceğini söyleyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Boy Kilo Tablosu ve Jandarma Boy-Kilo Tablosu başlıklı makalemizde jandarma uzman boy, jandarma uzman boy kilo oranları ve jandarma uzman boy kilo tablosu hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Furkan dedi ki:

  Uzman çavuşlar bu maaşı almıyorlar
  Batıda görev yapanlar ve ilk yılı olan uzman çavuşlar 4000 bin TL alıyor doğuda yeni başlayan 4800
  Doğuda yapan ve uzun zamandır askeri personel ise 6000 ve 6750 TL arası almaktadır

  1. Teşekkürler Furkan , biz Dvlet PErsonel Başkanlığı’nın verilerine göre hesaplıyoruz, asgari olarak bu miktarlar veriliyor.

 2. murat dedi ki:

  uzman çavuşluk nezaman açılacak