TÜRASAŞ Bünyesine 45 Personel Alımı Yapılacak
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

TÜRASAŞ Bünyesine 45 Personel Alımı Yapılacak

TÜRASAŞ Bünyesine 45 Personel Alımı Yapılacak

TÜRASAŞ taşra bölgelerinde, Eskişehir, Sivas ve Sakarya Bölge Müdürlükleri’nde görev yapmak üzere 45 personel alımı yapılacak. İŞKUR tarafından yayınlan ilan ile duyurulan alımlar noter huzurunda kura ile yapılacak. Kura seçiminin ardından da sözlü sınav gerçekleştirilecek. İŞKUR üzerinden yapılacak başvuruların sonuçları vb. duyurular ise TÜRASAŞ resmi internet sitesi üzerinden duyurulacak.

Başvuru yapan ve yerleştirilen adayların sonrasında işlerini gerçekleştirmelerine engel bir durum ya da niteliklerinde eksiklik olduğu anlaşılması durumunda yerleştirme iptal edilecek.

TÜRASAŞ Hangi Kadrolarda Alım Yapacak?

TÜRASAŞ bünyesinde çalıştıracağı 45 kişiyi farklı kadrolardan alacak. İŞKUR tarafından yayınlanan ilanda alım yapılacak kadrolar da açıklandı.
TÜRASAŞ bünyesinde istihdam edilmek üzere 18 kaynakçı, 1 motor test teknisyeni, 9 Raylı Sistemler ve Mekatronik Sistemler Teknisyeni, 1 marangoz, 3 bilgisayarlı makine operatörü, 2 elektronik teknisyeni, 5 elektrik teknisyeni, 5 tesviyeci ve 1 CNC tezgah operatörü alınacak. Kura çekilişi ile yapılacak alımlarda, başvuru yapan kişilerin başvurdukları alanda eğitimli olması bekleniyor.

TÜRASAŞ Personel Alımı Şartları Neler?

TÜRASAŞ taşra teşkilatında belirtilen kadrolardan birinde görev yapmak isteyen vatandaşların 1 şubat tarihinde yayınlanan ilanın ardından 5 gün içinde başvuru yapması gerekiyor. Başvuruda bulunmak isteyen adayların gerekli belgeleri eksiksiz ve doğru şekilde noter huzurunda onaylatması gerekecek. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar söz konusu kadrolardan yalnızca biri için başvuru yapabilecekler.

Bu genel şartlara uyulması zorunlu olmakla beraber başvuru yapacak adayların kamu kurum ve kuruluşlarında disiplin cezalarının bulunmaması ya da meslekten ihraç edilmemiş olmaları gerekiyor. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık ya da maluklük aylığının alınmaması gerekiyor. başvuru yapacak adayların 18 yaşından büyük ve 30 yaşından küçük olması şartı aranıyor.

Bir önceki yazımız olan Özel Kuvvetler Alım Şartları başlıklı makalemizde bordo bereli giriş şartları, nasıl gireri özel kuvvetlere ve özel kuvvetler alım şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.