Ticaret Bakanlığı KPSS İle Memur Alımı Yapacak
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Ticaret Bakanlığı KPSS İle Memur Alımı Yapacak

Ticaret Bakanlığı KPSS İle Memur Alımı Yapacak

Ticaret Bakanlığı taşra teşkilatında Genel İdare Hizmetleri sınıfına 8. ve 9. kadrolarda görevli olmak üzere 9 farklı alandan 50 memur alımı yapacak. KPSS puanına göre yapılacak alımlarda 2 aşamalı sınav uygulanacak. Ticaret Denetmen Yardımcısı olarak yapılacak alımlarda ilk aşamada yazılı olarak yapılacak sınava, KPSS puan sıralamasına göre alım yapılacak kişi sayısının 20 katı aday alınacak. İlk sınavda başarılı olan adaylar ve en düşük puanı alan aday ile aynı puanı alan adayların tamamı da sözlü sınava çağırılacak.

Giriş Sınavına Girecek Adayların Hangi Şartları Taşıması Gerekiyor?

Ticaret Bakanlığı memur alımı için yapılacak ilk aşama sınava alınacak adayların taşıması gereken özellikler de merak edildi. Sınav için başvuru yapacak adayların ilk olarak 657 sayılı Devlet Memurlar Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen özellikleri taşıması gerekiyor. Kanunda belirtilen şartları taşıyan adayların, üniversitelerin alım yapılacak kadro ile ilgili bölümlerinden mezun olmaları gerekiyor. Türkiye’de en az 4 yıllık lisans eğitimini tamamlamış adayların girebileceği sınav içi yurt dışında okuyan ve denklik belgesine sahip olan adaylar da başvuru yapabilecek. Adayların giriş sınavının yapılacağı ilk gün itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmaları ve sağlık durumlarının her türlü iklim şartında yolculuk yapmaya uygun olması gerekiyor. ÖSYM tarafından 2019 ve 2020 yıllarında yapılan KPSS sınavından en az 70 puan alan adayların başvurabileceği alımlar için adayların 100 lira olan sınav ücretini de yatırmış olmaları gerekiyor.

MGM KPSS ile personel alımı yapacağını duyurdu! Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Ticaret Bakanlığı Hangi Branşlarda Alım Yapacak?

Ticaret Bakanlığı memur alımlarını ziraat mühendisliği, kimya mühendisliği, iktisat, gıda mühendisliği, işletme, maliye, uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ilişkiler ve kamu yönetimi olmak üzere 9 farklı alanda ve toplam 50 kişi olacak şekilde yapacak.

Bir önceki yazımız olan BDDK KPSS Şartlı Memur Alımı İlanı Yayınladı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.