Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Ticaret Bakanlığı Güvenlik Görevlisi ve İşçi Alımı Yapacak!

Ticaret Bakanlığı Güvenlik Görevlisi ve İşçi Alımı Yapacak!

Ticaret Bakanlığı Döner Sermaye Teşkilatı birimlerinde Sürekli İşçi kadrosunda çalıştırılmak üzere 115 kişilik personel alımı yapacak. Koruma ve güvenlik görevlisi ile beden işçisi olmak üzere 2 farklı kadroda yapılacak alımları İŞKUR gerçekleştirecek. Noter kurası ile sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların belli olacağı alımlar sonucunda farklı illerde toplam 115 kişiye istihdam sağlanacak.

Kadro Alımları Hangi İllerde Yapılacak?

Ticaret Bakanlığı’nda koruma ve güvenlik görevlisi kadrosunda çalışmak üzere başvuru yapan ve alınan adaylar İstanbul, Kocaeli, İzmir, Bursa, Ankara, Mersin, Edirne, Antalya, Gaziantep, Malatya, Van, Diyarbakır ve Ağrı illerindeki kadrolar yerleştirilecek. Bununla beraber beden işçisi olarak başvuru yapan ve alınan adaylar ise İstanbul, Kocaeli, Bursa, İzmir, Ankara, Mersin, Edirne, Hatay, Antalya, Samsun, Gaziantep, Trabzon, Malatya, Van, Diyarbakır, Şırnak ve Ağrı illerinde istihdam edilecek.

Başvuru İçin Hangi Şartların Sağlanması Bekleniyor?

Ticaret Bakanlığı bünyesinde çalışmak isteyen adayların sağlaması gereken genel şartların başında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde yer alan şartlara uygun olmak yer alıyor. Kanunda belirtilen şartları taşıyan adayların Türk vatandaşı olması ve kamu haklarından mahrum olmaması gerekiyor. Erkek adaylar için askerlikle ilişkisinin bulunmaması gerekirken, tüm adayların işlerini yapmalarına engel olacak bedensel ya da zihinsel bir probleme sahip olmamaları şartı aranıyor. Adayların ilanının yayınlandığı tarih itibari ile 18 yaşının altında ve 35 yaşının üstünde olmaması gerekiyor. Bunların yanı sıra başvuru yapacak adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık ya da malullük maaşı almaması gerekiyor. Bu belirtilenler her iki kadro içinde geçerli olan genel şartlar olmakla beraber başvuru yapılacak kadroya göre aranan belli özel şartlar da bulunuyor.

Başvuru Nasıl ve Nereye Yapılır?

İlan şartlarını taşıyan personeller Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet adresi olan esube.iskur.gov.tr internet adresindeki “İş Arayan” kısmına T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile giriş yaparak başvurularını gerçekleştirecek.

TİCARET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU YAPILACAK İNTERNET ADRESİ

Bir önceki yazımız olan Özel Kuvvetler Alım Şartları başlıklı makalemizde bordo bereli giriş şartları, nasıl gireri özel kuvvetlere ve özel kuvvetler alım şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Аренда яхты в Турции экскурсии в мармарисе