Suriye’deki Mehmetçik Coronadan Nasıl Korunuyor?
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Suriye’deki Mehmetçik Coronadan Nasıl Korunuyor?

Suriye’deki Mehmetçik Coronadan Nasıl Korunuyor?

Ülkemizde ve dünyada görülen corona salgını insanları endişe ettirirken dünyanın da kendi içerisine kapanmasını sağladı. Sokağa çıkma yasakları ve benzer önlemlerin hızla artırılmış olması ise insanları ister istemez endişeye sürükleyebiliyor. Virüs salgını ile mücadele sürerken aynı zamanda asker ailelerinin merak ettiği hususlardan birisi de Suriye’ye giden askerlerimiz ve yurtdışındaki askerlerimiz acaba corona virüsüne karşı nasıl korunuyor?

Milli Savunma Bakanlığı, Suriye’de askerlerimiz için alınacak olan önlemleri açıkladı.

Suriye’deki Mehmetçik Coronadan Nasıl Korunuyor?

Türkiye’de her gün vaka ve ölüm sayısı artarken ister istemez endişelerde beraberinde geliyor. Kurumlar kendi tedbirlerini artırırken TSK’da bünyesindeki askerlerini koruyabilmek adına virüs tedbirlerini artırdı ve hayata geçirdi.  Bu kapsamda askeri okullar kapatıldı, askeri birliklere ziyaretçi giriş ve çıkışı yasaklandı, törenler, seminerler, konferans ve toplantı gibi her türlü faaliyetlerin iptal edilmesi sağlandı.

Suriye’de alınan önlemler kapsamında Suriye’nin Kuzeyindeki birliklerin hareket alanlarına giriş ve çıkışlarda düzenlemeye gidildi. Zorunlu olmadıkça birliğe askeri personel gönderimi en asgariye indirildi.

Barış harekâtı, Fırat, zeytin dalı, barış kalkanı gibi bölgelere doktor ve veteriner gönderilerek güvenlik artırıcı eğitimler alması sağlandı.

Askerin Suriye’deki görevi çerçevesinde halk ile temaslarında izlenmiş olan harekat tarzı yeniden tespit edilerek uygulanmaya başladı. Bölgede virüse yakalanmış olan personelin olması halinde birliğin karantinaya alınması ve göreve çıkarılmaması için gerekli olan hazırlıkların yapılması sağlandı.

Suriye’de görev yapan personellerin tamamı 14 gün boyunca gözetim altında tutulacak. Sonrasında ise askerlerin içeriye girmesine izin verilecek.

Askerin Suriye’de kullanmış olduğu araçlar içinde önlemler alınarak yurt içine girmesi gereken araçlar için temizleme sistemleri kurulara dezenfekte edilmeleri sağlanacak.

Suriye’de bulunan birliklerin ihtiyaçları için maskeler, dezenfektanlar, ateş ölçerler hazırlanarak gönderilmeye başlandı.

Suriye’deki tabur sayısı kadar konteynır, banyo, tuvaletlerin gönderilmesi sağlandı ve birliklerin ihtiyaçları olabilecek her türlü teçhizatın artırılması sağlandı.

Milli Savunma Bakanlığı hem Suriye hem de yurt içindeki askeri birliklerini güçlendirerek salgına karşın olası tüm önlemlerini aldı.

Bakanlık bünyesinde oluşturulan Coronavirus Mücadele Merkezi salgına karşı olası tedbirleri görüşmeye devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan Özel Kuvvetler Alım Şartları başlıklı makalemizde bordo bereli giriş şartları, nasıl gireri özel kuvvetlere ve özel kuvvetler alım şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.