Sözleşmeli Er Boy ve Kilo Oranları
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Sözleşmeli Er Boy ve Kilo Oranları

Sözleşmeli Er Boy ve Kilo Oranları

Sevgili Okuyucularımız   Uzmanlıktan önce Sözleşmeli ER Olmak isteyen genç kardeşlerimiz. Sizlerin en çok merak ettiği Sorulardan 1 tanesi olan Sözleşmeli er olmak isiyorum ama Boy kilo tutuyormu oluyor. gelen sorular genellikle böyledir.

SÖZLEŞMELİ ER BOY  KİLO 

Vatanını seven binlerce yüz binlerce gencimiz vatanımız için birşeyler yapmka istiyor. ve sözleşmeli er olarak vatanına hizmet ediyor. Ve hizmet karşılığı aldıgı maaş ile hem kendi gelecegini hemde ailesine bakarak yardımcı oluyor.

Şimdi gelelim Sözleşmeli er olmanın boy ve kilo oranlarına. Listeye bakarak Tahmin yüretebilir Veya boy kilo oranınızı bulabilirsiniz.

Aklına takılan soru Olursa Yorum Atarak yada sitemizden Soru gönder Butonuna tıklayarak Bizlere sorular sorabilirsiniz.

Sözleşmeli Er’lik için Boy- Kilo tablosu:

https://pertem.kkk.tsk.tr/01Basvuru/sozer3/boykilo.pdf

Sözleşmeli Er Alımı Başvuruları (Deniz ve Hava Kuvvetleri) Başladı! [Güncel Alım İlanı] 

Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları 2018 yılı içerisinde sözleşmeli er alımı yapacağını duyurdu. Bu duyuru ile birlikte sözleşmeli er olmak isteyenlerin taşıması gereken özellikleri ve yapacağı sınavın içeriğini anlatan bir kılavuz yayımlandı. TSK’nın kritik görevlerde yetişmiş personel ihtiyacını karşılamak için yaptığı sözleşmeli er alımına başvuruda bulunmak ve güncel alım ilanına dair tüm detaylara ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları 2018 Sözleşmeli Er Alımı Tüm Detayları İçin TIKLAYINIZ!

 

Bir önceki yazımız olan Sözleşmeli Er Boy – Kilo Tablosu başlıklı makalemizde boy kilo tablosu sözleşmeli er, sözleşmeleli er kilo tablosu ve sözleşmeli er boy kilo hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Yakup dedi ki:

  Ben sözleşmeli er olmak istiyom boyum 163 kilo 65 olurmuyum sizce orta okul mezunuyum

  1. Admin Asker dedi ki:

   Merhaba Yakup, Sözleşmeli Er için belirlenen asgari boy sınırı 164 cm’dir. Eğitim şartı ise En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmaktır.

 2. Enes dedi ki:

  Merhaba iyi gunler uzmanlik icin basvurdum mulakata cagrildim boy 1 77 kilo 56 elenir miyim acil cvp verirseniz cok sevinirim

 3. ahmet fındık dedi ki:

  sizlerden cevap bejliyorum

 4. ahmet fındık dedi ki:

  1600 boyum var er olarak kalmayi düşünüyom hocam kalabilirmiyim

 5. ahmet fındık dedi ki:

  ben sözlesmeli er olmak istiyorum ama boyum tutmuyo 1600 biyum hocam olabilirmiyim hemde cok seviyom asker olmayi ilk okul mezunuyum

  1. ahmet fındık dedi ki:

   ben sözlesmeli er olmak istiyorum ama boyum tutmuyo 1600 biyum hocam olabilirmiyim hemde cok seviyom asker olmayi ilk okul mezunuyum