Sermaye Piyasası Kurulu Personel Alımı Yapacak!
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Sermaye Piyasası Kurulu Personel Alımı Yapacak!

Sermaye Piyasası Kurulu Personel Alımı Yapacak!

Sermaye Piyasası Kurulu Personel Alımı, Sermaye Piyasası Kurulu Bilişim Uzman Yardımcısı Alımı, Sermaye Piyasası Kurulu Sınav Tarihi, Sermaye Piyasası Kurulu Sınav Saati Tüm detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Sermaye Piyasası Kurulu İstanbul Temsilciliğinde görevlendirilmek üzere Genel İdare Hizmetleri sınıfında bulunan 8. derece kadrolu 10 âdete kadar “Bilişim Uzman Yardımcısı” kadrosuna başarı durumları dikkate alınarak yeter sayıda aday personel seçimi için giriş sınavı yapacak.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Sermaye Piyasası Kurulu Bilişim Uzman Yardımcısı alım ilanında belirtilen başvuru şartlar şunlardır;

  • 01 Ocak 2021 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak,
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak,
  • ÖSYM tarafından 2019 veya 2020 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS),KPSSP1, KPSSP2, KPSSP3 puan türlerinin herhangi birinden 75 (Yetmişbeş) ve üzerinde olmak,
  • En az dört yıllık lisans eğitimi veren mühendislik fakültelerinin Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümlerinden veya bunlara denk olduğu yetkili makamlarca kabul edilen yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak,
  • Sermaye Piyasası Kanunu ve diğer mali yasalara göre suç sayılan bir eylem dolayısıyla aleyhine verilmiş bir hüküm bulunmamak,
  • Giriş işlemleri dolayısıyla gerçeğe aykırı bilgi ve belgeler vermemek ve beyanda bulunmamak.

Başvuru Şekli ve Adresi

Sermaye Piyasası Kurulu personel alımı Sınav başvuru ekranına 04.03.2021 – 18.03.2021 tarihleri arasında Sermaye Piyasası Kurulu resmi internet adresinden (www.spk.gov.tr) ulaşılabilecek. Başvuru Formu çevrimiçi olarak doldurulacaktır. Formun doldurulması tamamlandıktan sonra sistem üzerinden çıktısının alınarak öğrenim belgesinin fotokopisi ile birlikte en geç 22.03.2021 tarihi saat 17:30 ‘a kadar elden veya posta yoluyla Kurulun Ankara merkez adresine gönderilmesi gerekmekte. Bu tarihten sonra Kurul kayıtlarına giren başvurular dikkate alınmayacak.

Bilişim Uzman Yardımcılığı Sınav Yeri ve Tarihi

Sınav Tarihi: Giriş sınavının yazılı aşaması 10-11 Nisan 2021 tarihlerinde sabah ve öğleden sonraları dört ayrı oturum şeklinde yapılacaktır.

Sınav Yeri: Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü – İstanbul

Sınav yeri ve/veya tarihinin değiştirilmesi halinde durum, Kurulun www.spk.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir. Giriş sınavının yazılı bölümünde başarılı olanlar, Kurul tarafından sözlü sınava tabi tutulacaklardır. Sözlü sınavın yapılacağı tarih, yer ve saat Kurulun resmi internet adresinde ilan edilecektir.

Sınav Konuları Nelerdir?

Giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalıdır. Yazılı mesleki sınav aşağıdaki gruplara giren konulardan yapılacaktır:

Bilgi İşlem Grubu (1): Yazılım geliştirme kavramları ve mimarisi, programlama dilleri,

Bilgi İşlem Grubu (2): Algoritmalar ve veri yapıları, veri tabanı ve yönetim sistemleri,

Bilgi İşlem Grubu (3): Bilgi güvenliği kavramları, bilgisayar ağları ve internet teknolojileri,

Yabancı Dil: İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerinden bir metnin Türkçe’ye çevrilmesi ve Türkçe’den bir metnin sayılan bu dillerden birine çevrilmesi.

Sermaye Piyasası Kurulu İletişim Adresi

ANKARA MERKEZİ

Mustafa Kemal Mah. Dumlupınar Bulvarı

No:156 06530 Çankaya/ANKARA

İrtibat Tel: (0312) 292 90 90

İSTANBUL TEMSİLCİLİĞİ

Harbiye Mah. Asker Ocağı Caddesi No:6

Süzer Plaza 34367 Şişli/İSTANBUL

İrtibat Tel: (0212) 334 55 00

İNTERNET ADRESİ : http://www.spk.gov.tr/

Sermaye Piyasası Kurulu Bilişim Uzman Yardımcısı Alımı Başvuru Kılavuzu

Bir önceki yazımız olan RDM Ne Demek? RDM Asker Kime Denir? başlıklı makalemizde rdm, rdm hava değişimi ve rdm nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.