Seferhisar Jandarma Muhabere Er Eğitim Tabur Komutanlığı Nasıl Bir Yer? Adresi ve Telefonu
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Seferhisar Jandarma Muhabere Er Eğitim Tabur Komutanlığı Nasıl Bir Yer? Adresi ve Telefonu

Seferhisar Jandarma Muhabere Er Eğitim Tabur Komutanlığı Nasıl Bir Yer? Adresi ve Telefonu

Seferihisar, Ege Bölgesi’nin en eski yerleşim yerlerinden biridir ve M.Ö. 2000 yıllarında kurulmuştur. İzmir’in denize kıyısı olan ilçelerinden biridir. Ayrıca Seferihisar, Türkiye’nin ilk “sakin şehir” unvanını (Cittaslow) alan kentidir. Sakin şehir unvanının hakkını huzuru, denizi ve doğasıyla veren Seferihisar, turizm ve kültür açısından da ülkemiz adına önemli bir yere sahiptir.

Seferihisar Jandarma Muhabere Er Eğitim Tabur Komutanlığı, Türkiye’deki tek muhabere eğitim acemi birliğidir. Birlikte 3 bölük bulunuyor. Acemiliğini 1. bölükte yapan askerler muhabereci olarak, 2. ve 3. bölükte yapan askerler ise asayiş olarak eğitim alıyorlar. Muhabereci olarak eğitim gören askerlerin şanslı olduklarına dair genel bir kanı bulunuyor.

Seferihisar Jandarma Muhabere Er Eğitim Tabur Komutanlığı Usta Birliğine Nereye Gönderir?

Seferihisar Jandarma Muhabere Er Eğitim Tabur Komutanlığında acemi eğitimi tamamlayan askerlerin usta birliğinde genellikle batı bölgesindeki illere gönderildiği söyleniyor. Askerler nadir olarak doğu bölgesindeki illere gönderiliyorlar.

Birlik Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Askerlerin birliğe katıldıkları ilk gün saç kesimi ve sağlık muayenesi yapılıyor. Ayrıca askerlere, birliğe geldikleri ilk gün askerlikleri süresince ihtiyaç duyacakları aşağıdaki malzemeler temin ediliyor:

 • Eğitim elbisesi, parka, bot, eldiven, siyah çorap ve şapka, iç çamaşırı, eşofman, spor şortu, spor ayakkabısı, spor çorabı ve spor çantası
 • Banyo, el, yüz ve ayak havlusu, şampuan, diş fırçası ve diş macunu
 • Pijama ve terlik

Seferihisar Jandarma Muhabere Er Eğitim Tabur Komutanlığında acemi eğitimi gören askerlerin sosyal imkanlar açısından oldukça şanslı oldukları söylenebilir. Askerler burada, bilardodan, futbol sahasına, tenis kortundan, basketbol sahasına, voleybol sahasından, masa tenisine kadar hemen hemen her alanda spor ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Ayrıca kondisyon yapmak isteyen askerler için spor salonu da bulunuyor. Bunun dışında 2 adet langırt mevcut.

Birlikte sosyal faaliyette bulunmak adına faydalanabilecekleri sinema salonu ve gazino da yer alıyor. Bununla birlikte askerlerin yemekhanenin dışında, yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri kantinler de birlik içerisinde mevcut.

Birliğin içerisinde, askerlerin sağlık konusunda herhangi bir ihtiyaçları ya da rahatsızlıkları olması durumunda sağlık hizmeti almaları için 1. Basamak Muayene Merkezi hizmet veriyor.

Askerlerin sosyal hayatlarından uzaklaşmamaları ve aileleri ya da yakınları ile iletişim kurabilmeleri için 2 adet internet salonu bulunuyor. Aileleri ve/veya yakınları ile telefonla iletişim kurmak isteyen askerler için de birlik içerisinde 58 adet ankesörlü telefon mevcut.

Askerlerin para işlemlerini yapabilmeleri için birlik içerisinde Ziraat Bankası ATM’si bulunuyor.

Seferihisar Jandarma Muhabere Er Eğitim Tabur Komutanlığına Nasıl Gidilir?

Seferihisar, İzmir’e 45 km uzaklıktadır. Seferhisar’a ulaşmak için askerlerin öncelikle İzmir merkeze hava yolu, kara yolu veya demir yolu ile ulaşım sağlamaları gerekiyor.

Özel araç ile ulaşım: Seferihisar’a özel araç ile gitmek isteyen askerlerin İzmir-Çeşme-Seferihisar kara yolunu kullanmaları gerekiyor. Seferihisar Jandarma Muhabere Er Eğitim Tabur Komutanlığı, Seferihisar girişinde bulunan üst geçitten sonraki ilk ışıklı kavşağın sol tarafında yer alıyor. İzmir’e ulaşmak için;

 • İstanbul’dan 600 km,
 • Ankara’dan 640 km,
 • Bursa’dan 378 km,
 • Antalya’dan 510 km,
 • Konya’dan 470 km yol katetmek gerekiyor.

Otobüs ile ulaşım: İzmir merkeze otobüsle ulaşım yaklaşık olarak;

 • İstanbul’dan 8 saat,
 • Ankara’dan 8 saat 30 dakika,
 • Bursa’dan 5 saat,
 • Antalya’dan 7 saat,
 • Konya’dan 7 saat sürüyor.

Otobüs ile İzmir Otogarı’na varan askerler, geldikleri otobüs firmasının servisiyle Üçkuyular (Fahrettin Altay) semtine gelip oradan Seferihisar minibüsleri ile ilçeye ulaşım sağlayabilirler. Ayrıca Seferihisar’a, belediye otobüsü (ESHOT) ile de ulaşım sağlanabilir.

İzmir Otogar irtibat numarası: 0 232 472 10 10

Hava yolu ile ulaşım: İzmir Adnan Menderes Havaalanına gelen askerler İZBAN, ESHOT ya da HAVAŞ ile İzmir merkeze ulaşabilirler. En ekonomik ve en kolay yol, havaalanından hareket eden ve Üçkuyular yönüne giden belediye otobüsü (ESHOT) ile Üçkuyular’a varmak ve Üçkuyular Semt Garajı’ndan Seferihisar minibüsleri ile ilçeye ulaşım sağlamaktır.

İzmir Adnan Menderes Hava Limanı irtibat numarası: 0 232 455 00 00

Demir yolu ile ulaşım: Demir yolu ile İzmir Basmane Garı’na ulaşan askerler, ESHOT İle Üçkuyular’a vardıktan sonra Seferihisar minibüsleri ile ilçeye ulaşım sağlayabilirler.

Basmane Tren Garı irtibat numarası: 0232 484 86 38

Seferihisar Jandarma Muhabere Er Tabur Komutanlığı İletişim Bilgileri

Adres: Jandarma Muhabere Eğitim Tabur Komutanlığı Seferihisar / İZMİR

 • Telefon: 0232 743 57 25 (26-27)
 • Fax: 0232 743 29 28

Bir önceki yazımız olan Bilecik 9. Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı Nasıl Bir Yer? Adresi ve Telefonu başlıklı makalemizde 9. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı, Bilecik 9. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı ve Bilecik 9. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı iletişim bilgileri hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.