Şaşılık Problemi Asker Olmaya Engel Midir?
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Şaşılık Problemi Asker Olmaya Engel Midir?

Şaşılık Problemi Asker Olmaya Engel Midir?

Bu yazıda şaşılığın asker olmaya engel olup olmadığından bahsedeceğiz. Şaşılık bir göz kusuru olarak sayıldığı için çoğu zaman adayların askerlik yapma durumunu engelleyebiliyor. Aksi olarak da kimi zaman bir sorun yaşamadan normal bir askerlik sürecinden geçmelerine de neden olmaktadır.  Tabi ki bu konu sizin gözünüzde ki şaşılığın ne derece olduğuyla doğrudan ilgilidir. Çok ciddi bir şaşılık probleminiz var ise, çürük alarak askerliğinizi iptal ettirebilmeniz seçenekler arasında.

Göz Tembelliği Askerliğe Engel Olur mu?

Göz kusurları arasında 4.sırada yer alan şaşılık ya da diğer bilinen adıyla göz tembelliği, en çok görülen göz problemlerinden biridir. Bahsi geçmekte olan bu problem genel olarak kişilerin günlük hayatlarında sorun teşkil etmediğinde askerlikte sıkıntı çıkarmaz. Ama kimi asker adaylarında ise çeşitli problemlere yol açabilir. Şayet şaşılık bir noktaya odaklanmada bir problem yaratıyorsa bu koşullarda kişiye zaten askerlik yaptırılamaz. Böylelikle diğer göz kusurlarınız varsa bununla birlikte 14.5 puan göz kusuru ile askerliğe uygun değildir raporu almanızda hiçbir sakınca yoktur.

Başka durumlardan kaynaklanan bir göz probleminiz yok ise tek sıkıntınız şaşı olmanızsa; bu durumda askerliğe alınmanızda herhangi bir sakınca olmayacaktır. Böyle zamanlarda en kesin sonucu ve kararı tam teşekküllü hastaneye giderek göz polikliniğinden alabilirsiniz. Yoksa özel bir klinikten ya da aile hekiminizden aldığınız bir raporun ne kadar geçerli sayılacağı tartışılır durumdadır. Eğer böyle bir sıkıntınız var ise, tek yapmanız gereken tam teşekküllü bir hastaneye gidip en doğru ve en net sonuçlu rapora ulaşmaktır.

Bir önceki yazımız olan Özel Kuvvetler Alım Şartları başlıklı makalemizde bordo bereli giriş şartları, nasıl gireri özel kuvvetlere ve özel kuvvetler alım şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.