Sahil Güvenlik Komutanlığı 155 Subay ve Astsubay Alımı Yapacak! Kadın - Erkek
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Sahil Güvenlik Komutanlığı 155 Subay ve Astsubay Alımı Yapacak! Kadın – Erkek

Sahil Güvenlik Komutanlığı 155 Subay ve Astsubay Alımı Yapacak! Kadın – Erkek

komutanlıkları kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere subay ve astsubay alımı ilanları yayımlamaya devam ediyor. Alım ilanları kuvvet komutanlıkları aracılığı ile hazırlanmakta ve Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile duyurulmaktadır.

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından hazırlanan ve Devlet Personel Başkanlığı tarafından kamuoyuna duyurular bölümü aracılığı ile sunulan bildiri de kadın ve erkek subay, astsubay alımı yapılacağı belirtildi. Toplam 155 subay ve astsubay alımı gerçekleştirilecek.

DETAYLAR

Alım Yapacak Komutanlık: Sahil Güvenlik Komutanlığı
Alınacak Askeri Personel Sayısı: 155
Başvurular: 10 Nisan 2017 – 24 Nisan 2017

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR

Sahil Güvenlik Komutanlığı astsubay ve subay alımı yapacak. Toplam 155 kişilik alım yapılacak peki kimler müracaat edebilir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
KPSS ve ALES puanı şartı aranan branşlar için; 2016 yılında yapılan KPSS sınavında Genel Kültür ve Genel Yetenek (P3) puan türünden en az 70 puan almış olmak ve son üç yıl içinde yapılan (2014, 2015 ve 2016) ALES (Eşit Ağırlık Puan Türü) sınavlarının birinden en az 55 puan almış olmak, şehit ve malul eş ve çocukları için bu puanların en az %80’ini (KPSS:56 puan) almış olmak
01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre; (a) 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1990 ve sonra doğanlar başvurabileceklerdir.)
Lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanlar için 32 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1985 ve sonra doğanlar başvurabileceklerdir.)

Yukarıda belirtilmiş olan niteliklere sahip olan adaylar subay ve astsubay alımı ilanına müracaat edebilecek.

BAŞVURULAR

Sahil Güvenlik Komutanlığı 155 astsubay ve subay alımı ilanına adaylar aşağıda ki linki aracılığı ile 10 Nisan 2017 – 24 Nisan 2017 tarihlerinde başvurularını yapabilir.

www.sahilguvenlik.gov.tr

Bir önceki yazımız olan Bayan Astsubay Boy ve Kilo Tablosu başlıklı makalemizde bayan astsubay, bayan astsubay boy kilo tablosu ve bayan astsubay boy tablosu hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.