Okul Okumadan Uzman Olunurmu

Okul Okumadan Uzman Olunurmu

En Çok Sorulardan birisi olan Okuyamadım yada Okumadan Uzman olabilir miyim soruları geliyor.  Aslında bu Okul olayı bir çok işte dahi soruyorlar Ne mezunusun diye. Günümüz şartlarında en aşağı lise mezunu istiyorlar.

 

TSK’nında Kendi belirlediği Kanunlar ve yasalar vardır bunlardan Uzman erbaş olma şartlarından bir kaç tanesi yer alıyor. Örnek vermek gerekirse Şartlarından 1 kaç tanesi şu şekildedir.


  • En az lise mezunu olmak
  • 26 yaşından gün almamış olmak
  • Sicili temiz olması
  • TC vatandaşı olmaktır.

Belli başlı gerekli şartlar bunalardır. Son zamanlarda haberlerde Ve sitemizden yayınlanan konularda ‘da bahsettiğimiz gibi Lojistik Alımlarında İLKOKUL ve ORTAOKUL Mezunu alımları yapmıştır.

Artık Ortaöğretim Dahi uzman olabiliyor. Lakin Sadece Lojistik Alımlarında.

Aklınıza takılan Sorular varsa Soru gönder butonuna tıklayarak sorabilirsiniz. Yada Yorum atarak sorabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Uzman Erbaş Sınavına Götürülecek Evraklar | 2019 Güncel başlıklı makalemizde güvenlik araştırma formu indir, güvenlik araştırma formu örneği ve güvenlik soruşturma formu örneği hakkında bilgiler verilmektedir.

BİRDE BUNLARA BAKIN

10 yorum

  1. şuan askerim ve askerdede kazan belgesi aldım kendime ait yangınıç belgem de var bende gire bilir miyim lise terk

  2. Meraba ben şuan jandarma er olarak askerlik hizmetimi yapıyorum ortaokul mezunuyum karakolda jandarma binbaşının haberciliğini ve şöförlüğünü yapıyorum teskere bırakmak istiyorum sizce olabilirmiyim.

  3. Sözleşmeli ere başvuru yaptım ayın 8 inde sınavım var açıktan lise okuyorum onbaşılıga yada uzmanlığa geçme gibi bi hakkım varmı…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM