MSÜ Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi Temini Ön Değerlendirme Sonuçları 2021 Açıklandı!
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

MSÜ Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi Temini Ön Değerlendirme Sonuçları 2021 Açıklandı!

MSÜ Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi Temini Ön Değerlendirme Sonuçları 2021 Açıklandı!

Milli Savunma Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ve Araştırma Görevlisi Temini Ön Değerlendirme Sonuçları Açıklandı!

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Rektörlüğüne bağlı Harp Okulları, Meslek Yüksek Okulları ve Enstitülerde görev yapmak üzere MSÜ Akademik Personelin Seçimi, Atanması, Görevleri ve Görevde Yükseltilmesi Yönetmeliği esas alınarak profesör, doçent, doktor öğretim üyesi, öğretim görevlisi, araştırma görevlisi kadrolarına başvuranların ön değerlendirmesi tamamlandı.

MSÜ internet sitesinden sonuçların açıklandığına sair açıklamada bulundu. “Öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi kadrolarına başvuran adayların ön değerlendirmesi başvurulan kadroya göre alanı ile ilgili ALES puanı, yabancı dil puanı, mezuniyet puanı değerlendirilerek yapılmıştır.” İfadesine yer verildi.

Değerlendirme Neye Göre Gerçekleştirildi?

Harp Okulları ve Enstitülere başvuran adayların değerlendirmesi:

  • Müracaat eden adayların alanlarındaki ALES puanının %60’ı (merkezi sınavdan muaf olan adayların ALES puanı 70 olarak kabul edilir) ve yabancı dil puanının %40’ı dikkate alınarak sıralanmıştır. İlan edilen kadro sayısının on katına kadar aday değerlendirme için giriş sınavına çağırılmıştır. İlan edilen kadro sayısının on katına giremeyen adaylar için sınav çağrısı yapılmamıştır. Başvuru sayısının ilan edilen kadronun on katından az olduğu durumda adayların tamamı giriş sınavına çağrılmıştır.

Astsubay Meslek Yüksekokullarına başvuran adayların değerlendirmesi:

  • Müracaat eden adayların alanındaki ALES puanının %70’i (merkezi sınavdan muaf olan adayların ALES puanı 70 olarak kabul edilir) ve lisans mezuniyet notunun %30’u dikkate alınarak sıralanmıştır. İlan edilen kadro sayısının on katına kadar aday değerlendirme için giriş sınavına çağrılmıştır. İlan edilen kadro sayısının on katına giremeyen adaylar için sınav çağrısı yapılmamıştır. Başvuru sayısının ilan edilen kadronun on katından az olduğu durumda adayların tamamı giriş sınavına çağrılmıştır.

ÖN DEĞERLENDİRME SONUÇLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!

Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi Kadrosuna Başvuran Adayların Nihai Değerlendirmesi:

  • Ön değerlendirme sonucunda giriş sınavına çağrılmaya hak kazanan adaylar başvurulan kadroya göre alanı ile ilgili ALES puanı, yabancı dil puanı, mezuniyet puanı ve giriş sınavı puanı kullanılarak değerlendirilecektir.
  • Harp Okulları ve Enstitülere başvuran adayların değerlendirilmesinde alanındaki ALES notunun %30’u, lisans mezuniyet notunun %30’u, yabancı dil puanının %10’u ve sözlü giriş sınavı notunun %30’u dikkate alınarak sıralanacaktır.
  • Astsubay Meslek Yüksekokullarında ise alanındaki ALES notunun %35’i, lisans mezuniyet notunun %30’u ve sözlü giriş sınavı notunun %35’i dikkate alınarak sıralanacaktır.
  • Adaylar sınava girerken Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı, ehliyet ya da pasaport belgelerinden birini yanlarında bulunduracaklardır.
  • Üniversitemiz yerleşkesine girişlerde HES kodu beyan zorunluluğu bulunmaktadır.
  • Sınav çağrısı yapılan adaylar, ön değerlendirme sonuç listesinde hizalarında belirtilen tarihte ve giriş sınav saatinden bir saat önce Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü 34334 Yenilevent/ Beşiktaş/ İstanbul adresinde hazır bulunacaklardır.

Bir önceki yazımız olan 2023 Askerlik Celp Dönemleri, 2023 Celp Tarihleri Açıklandı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.