MSB Duyurdu! Gara'da 1 Kahraman Türk Askeri Daha Şehit Oldu!
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

MSB Duyurdu! Gara’da 1 Kahraman Türk Askeri Daha Şehit Oldu!

MSB Duyurdu! Gara’da 1 Kahraman Türk Askeri Daha Şehit Oldu!

10 Şubat 2021 günü saat 02.55’te başlatılan “Pençe Kartal-2 Harekâtı” kapsamında PKK PKK terör örgütünün yeniden barınma alanları ve mevziler oluşturulduğu ve geniş çaplı bir saldırı hazırlığı içinde olduğu tespit edilen Gara’dan acı haber geldi! Şehit sayısı 3’ yükseldi!

Milli Savunma Bakanlığı Irak kuzeyi Gara bölgesinde başlatılan Pençe Kartal-2 Harekâtı’nda 10 Şubat 2021 tarihinde teröristlerle çıkan çatışma sonucunda yaralanarak hastaneye sevk edilen Mu.Komd.Yzb. Ertuğ GÜLER‘in, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 11 Şubat 2021 tarihinde şehit olduğu haberini paylaştı.

Şehit Sayısı 3’e Yükseldi!

10 Şubat 2021 tarihinde Milli Savunma Bakanlığınca yapılan açıklamada Pençe Kartal-2 Harekâtı” kapsamında teröristlerle çıkan çatışmada P.Komd.Yzb. Burak COŞKUN ve Mu.Asb.Kd.Çvş. Harun TURHAN şehit olduğu ve çıkan çatışmalarda dört kahraman Türk askerinin ise yaralandığı duyurulmuştu.

Çatışmada yaralanan Mu.Komd.Yzb. Ertuğ GÜLER yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 11 Şubat 2021 tarihinde şehit oldu.

Operasyonlar devam ediyor

Bir önceki yazımız olan 2023 Askerlik Celp Dönemleri, 2023 Celp Tarihleri Açıklandı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.