Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

MSB 94 Özel Güvenlik Görevlisi Alacak! Şartlar Neler?

MSB 94 Özel Güvenlik Görevlisi Alacak! Şartlar Neler?

MSB Akaryakıt ikmal ve NATO POL Tesisleri işletme Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada 94 işçi alınacağı belirtildi. İşçiler ‘sürekli’ çalışacak ve ‘silahlı özel güvenlik görevlisi’ vasfıyla istihdam edilecek. Başvurular 21 – 25 Eylül 2020 tarihinde  başlayacak.

MSB 94 Özel Güvenlik Görevlisi Başvuru Şartları

MSB 94 özel güvenlik görevlisi başvuru şartları şunlardır:

  • T.C. Vatandaşı olmak,
  • Kamusal hakların kullanımından mahrum bırakılmamış olmak,
  • En az 18 en fazla 33 yaşında olmak,
  • Askerlikle ilişiğinin bulunmaması (askerlik yapmak veya tecil ettirmek),
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan aylık almamak,
  • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş ya da hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasına karar verilmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak,
  • Başvurunun son günü itibariyle en az lise veya dengi okullardan veya bir önlisans mezunu olmak,
  • Erkek adayların en az 1.70 kadınların ise en az 1.60 boyunda olması,
  • Silahlı özel güvenlik görevlisi olarak görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmamak,
  • Bedenen ve sıhhen yerleşim yerleri dışında ve açık arazi koşullarında gece-gündüz çalışmaya elverişli olmak.

MSB 94 Özel Güvenlik Görevlisi Başvurusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

MSB Akaryakıt ikmal ve NATO POL Tesisleri işletme Başkanlığı farklı illerde istihdam edilmek üzere 94 özel güvenlik görevlisi alacağını açıkladı. Başvurular İŞ – Kur resmi web sitesi aracılığıyla alınacak ve posta, e – mail vb. iletişim araçlarıyla yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

Başvuru sonucunda başvuru sayısının 4 katı asil ve 4 katı yedek aday kurayla belirlenecek. Noter huzurunda gerçekleştirilecek olan kuraya Covid – 19 sebebiyle hiçbir aday kabul edilmeyecek. Kura sonucunda belirlenen adaylar genel yetenek, genel kültür, mesleki bilgi ve beceri konularıyla ilgili sözlü mülakata girecek.

Sözlü mülakatta 100 tam puandan en az 70 puan alınması gerekiyor. Mülakat sonucunda işe alınacak olan adaylar  MSB Akaryakıt ikmal ve NATO POL Tesisleri işletme Başkanlığı resmi sitesinden ilan edilecek ve bunun haricinde adaylara yazılı veya sözlü tebligat gönderilmeyecek.

Sözlü sınav sonuçlarının duyurulmasının ardından adaylar beş gün içinde itiraz etme hakkına sahiptir. İtiraz dilekçesinde adayın adı soyadı, T.C. kimlik numarası ve iletişim numarası ıslak imzayla yazılması gerekmektedir.

Güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanmasıyla birlikte adaylar işe başlamaya hak kazanacak. İşe alınan adaylara asgari ücretin %10’u peşinen verilecek aynı zamanda yol ve yemek yardımı da yapılacak.  60 günlük deneme süresinin sonunda başarısız olan adayların sözleşmesi fesh edilebilir.

MSB 94 Özel Güvenlik Görevlisi alımı yapılacağını açıkladı.

Bir önceki yazımız olan Özel Kuvvetler Alım Şartları başlıklı makalemizde bordo bereli giriş şartları, nasıl gireri özel kuvvetlere ve özel kuvvetler alım şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.