MSB 1072 İşçi Alacak! Daimi Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

MSB 1072 İşçi Alacak! Daimi Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

MSB 1072 İşçi Alacak! Daimi Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Milli Savunma Bakanlığı, daimi çalışma süreli işçi alacağını duyurdu. İşçiler, Milli Savunma Bakanlığı (MSB) iş yerlerinde çeşitli kadro ve görevlerde istihdam edilecek. Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca MSB 1072 işçi alacak. Peki MSB işçi alımı başvurusu nasıl ve ne zaman yapılır?

MSB 1072 İşçi Alacak! Başvuru Şartları Neler?

MSB 1072 İşçi Alacak

Milli Savunma Bakanlığı resmi sosyal medya hesabı ve internet sitesi üzerinden yaptığı duyuruda 1072 kişinin istihdam edileceğini açıkladı. İşçi alımı başvuruları 16 Temmuz 2020’de İŞKUR internet sitesi ve kurumlarından gerçekleştirilecek.

İşçi adaylarında aranan başvuru özellikleri aşağıda belirtildiği gibi açıklandı:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 36 yaşından gün almamış olmak,
  • Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devletin sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,
  • Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütlere desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak,
  • Kamusal haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,
  • Askerlikle ilişiği olmamak. (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak),
  • Başvurunun son tarihi itibarıyla iş gücü taleplerinde belirtilen bölümlerden mezun olmak veya son başvuru tarihi itibariyle ilanda belirtilen mesleki yeterlilik belgesi/ustalık belgesine sahip olmak ve belirtilen diğer özel şartları sağlamak. (Mesleki yeterlilik belgesi veya ustalık belgesine hak kazanmasına rağmen, son başvuru tarihi itibarıyla belgesi düzenlenmemiş olanlar da başvuru yapabileceklerdir. Ancak, belge kontrollerinde adayların bu durumu ispatlayıcı belge ibraz etmeleri gerekmektedir).
  • Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.
  • Her aday, İŞKUR’da yayımlanan listede belirtilen bir ilana (bir iş yeri ve bir meslek koluna) başvuru yapabilir. Birden fazla ilana başvuru yapanlar ile Millî Savunma Bakanlığında ücretleri genel bütçeden ödenen bir iş yerinde çalışmakta olan işçilerden müracaat edenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir,
  • İşe yerleştirme yapılabilmesi için adaylardan, arşiv araştırması ve/veya güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması ve başvuru yaptığı meslek kolunda çalışmasında sağlık yönünden sakınca bulunmadığına dair sağlık raporu aranacaktır.

Bir önceki yazımız olan Özel Kuvvetler Alım Şartları başlıklı makalemizde bordo bereli giriş şartları, nasıl gireri özel kuvvetlere ve özel kuvvetler alım şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.