Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

MGM KPSS Puanı İle Personel Alımı Yapacağını Açıkladı

MGM KPSS Puanı İle Personel Alımı Yapacağını Açıkladı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere personel alımı yapacağını açıkladı. 28 ocak tarihinde resmi gazetede yayınlanan personel alım ilanlarında 6 adet mühendis unvanına sahip kişini alınacağı açıklandı. KPSS puanına göre yapılacak alımlarda, adaylar için tercih kılavuzu da yayınlandı. 6 Ekim 2020 tarihinde yapılan KPSS sınavına giren ve en az 50 puan adayların başvuru yapabileceği alımlar için yerleştirme doğrudan merkezi yerleştirme yöntemi ile yapılacak. KPSSP3 puan türünün değerlendirileceği başvuruların tarihleri ve başvuru şartları ise adaylar tarafından merak edildi.

MGM Mühendis Alımları Başvuru Şartları Neler?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak personel alımları için başvuruda bulunmak isteyen adaylar sağlamaları gereken şartları araştırmaya başladı. Resmi gazetede yayınlanan ilan ile başvuru yapmak isteyen adayların taşıması gereken şartlar da açıklandı.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kişilerin başvuru yapabileceği Meteoroloji Genel Müdürlüğü personel alımları için adayların kamu haklarından mahrum olmaması gerekiyor. Herhangi bir suçtan hüküm giymiş kişilerin başvuru yapamayacağı mühendis alımları için başvuracak kişilerin görevlerini yapmalarına engel bir sağlık problemlerinin bulunmaması gerekiyor. Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmama şartının sunulduğu alımlar için adayların başvuru sonrası yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç almaları gerekiyor.

Ayrıca BDDK KPSS şartlı personel alımı bilgilerine de bakabilirsiniz.

Başvurular Nasıl Yapılacak, Başvuru Tarihleri Belli Mi?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü personel alımları ilanı 28 ocak tarihinde resmi gazetede yayınlandı. 28 ocak günü başlayan başvurular 3 Şubat 2021 tarihinde ise son bulacak. Başvuru yapmak isteyen adaylar ise ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilecekler. ÖSYM internet sitesi dışından farklı kanallardan yapılan başvuruların kabul edilmeyeceği alımlar için 3 şubat 23.59’da süre dolacak.

Bir önceki yazımız olan TRT Ankara ve İstanbul İçin Personel Alımı Yapacak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Аренда яхты в Турции экскурсии в мармарисе