MSB, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarına Memur Alımı 2019
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

MSB, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarına Memur Alımı 2019

MSB, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarına Memur Alımı 2019

Kuvvet Komutanlıkları, Genelkurmay Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığında istihdam edilecek memurlar için alım süreci başladı. Yönetmelik esaslarına göre yapılacak alımlar için her adayın yalnızca bir kadro için tercih hakkı bulunuyor. Başvuru yapacak olan adaylardan lise mezunu olanlar elektronik ortam üzerinde diplomalarını sisteme yükleyecek, lisans ve ön lisans mezunu adayların diplomaları ise YÖK’ten otomatik olarak alınacak. Bununla birlikte ustalık belgesi, bonservis, sertifika, ruhsat, iş güvenliği uzmanı belgesi, ehliyeti şehit/gazi yakınlık belges gibi belgelerin de talep edilmesi halinde sisteme yüklenmesi gerekiyor. Talep edilen belgeleri sisteme yüklemeden başvurusunu tamamlayan adayların başvuruları kabul edilmeyecek.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Başvuru yapmak için öncelikle aşağıda paylaşmış olduğumuz bağlantıya tıklayın.

  • Aşağıdaki bağlantı sizi yukarıda örneğini gördüğünüz sayfaya yönlendirecek. Bu sayfada kırmızı kutucuğun içerisine alınmış başvuru yapmak için tıklayın yazısına tıkladıktan sonra e-Devletin ilgili sayfasına yönlendirileceksiniz.
  • Sizden talep edilen bilgileri girip e-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra gerekli adımları takip ederek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Başvuru yapmak için TIKLAYINIZ!

Başvurular Ne Zaman Sona Erecek?

Söz konusu ilan için başvurular elektronik ortamda gerçekleştirilecek. 15 Şubat 2019 tarihine kadar yapılacak başvuruların sonuçları ise yine elektronik ortam üzerienden adaylarla paylaşılacak.

KPSS’den Kaç Puan Almış Olmak Gerekiyor?

Başvuru kılavuzunda adaylarla paylaşıldığı üzere, belirtilen kurumların bünyesinde memur olarak istihdam edilmek üzere başvuruda bulunacak adaylar 2018 yılında yapılan KPSS sınavlarına girmiş olması gerekiyor. Bununla birlikte sınavlara katılan adaylardan lisans düzeyinde diploma sahibi olanlar için KPSSP3 puan türünde, ortaöğretim düzeyindeki diploma sahiplerinden KPSSP94 puan türünde başarılı olmaları bekleniyor.

Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Başvuru yapacak adayların tercih ekranında karşılarına çıkacak sekmelerde yapmaları gerekenler kılavuzda detaylı bir şekilde adaylarla paylaşıldı. Söz konusu kılavuzda belirtilen başvuru adımları aşağıdaki gibidir:

İlan metnini detaylı bir şekilde incelemek için TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan Aday Memurların Askerlik İşlemleri / Tecil Hakları Ne Kadar? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.