Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Alım İlanı Yayınladı!
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Alım İlanı Yayınladı!

Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Alım İlanı Yayınladı!

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 13 farklı unvanda personel alımı yapılacak. Toplam 119 kişinin istihdam edileceği alımlar için ise KPSS şartı aranmıyor. Sözleşmeli personel alımları ile kadroya girmeyi başaran adayları ise 10 farklı ilde istihdam edilecek.

Hangi Kadrolarda Alım Yapılacak?

Kültür ve Turizm Bakanlığı sahne kadrosu ile sahne gerisi ve üstü olmak üzere iki farklı alanda alım gerçekleştirecek. Sahne sanatçısı olarak yapılacak alımlarda sanatçı ve dekoratör olmak üzere 2 farklı kadroda alım yapılacak. Sahne üstü ve gerisi alanında ise sahne ışıkçısı, sahne terzisi, sahne makinisti, atölye ressamı, aksesuarcı, kartonpiyer, sahne marangozu, sahne mekanikçisi, sahne amiri ve sahne kunduracısı olmak üzere birçok farklı kadroda alım yapılacak.

Başvuru Şartları Neler?

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımları için başvuru yapacak adayların sınav tarihi itibari ile 18 yaşını tamamlamış olması ve kamu haklarından mahrum olmaması gerekiyor. Bununla beraber 1 yıl ya da daha fazla süre ile hapis cezası alan, affa uğrasa bile devlet güvenliğini tehdit eden herhangi bir suç işleyen, anayasal düzene karşı olan eylemlerde bulunan kişiler alımlar için başvuru yapamayacak. Başvuru yapmak isteyen adayların görevini devamlı yapmasına engel bir sağlık sorunu bulunmaması da gerekiyor. Bunların dışında erkek adaylarda askerlikle ilişkisi bulunmama şartı aranıyor. Bunlar başvuracak adaylar için genel şartlar olmakla beraber başvuru yapılacak kadroya göre farklılık gösteren bir takım özel şartların da sağlanması gerekiyor.

Hangi İllerde İstihdam Sağlanacak?

Bakanlık tarafından yapılan alımlarla Adana, Antalya, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, İzmir, Konya, Sivas, Trabzon ve Van illerinde istihdam sağlanacak.

Bir önceki yazımız olan 2023 Askerlik Celp Dönemleri, 2023 Celp Tarihleri Açıklandı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.