KKK Uzman Erbaş Başvuru Sonuçlarını SMS ile göndermeye başladı

KKK Uzman Erbaş Başvuru Sonuçlarını SMS ile göndermeye başladı

22 Şubat 2018 tarihinde başlayan Kara Kuvveteleri Komutanlığı Uzman Erbaş Başvuru sonuçları ile ilgili adaylara SMS gönderilmeye başlandı. Kimi adayların cep telefonuna Sms ile bilgilendirme yapılması , smsm gelemyen adayları endişelendiriyor. Bu bakımdan konu ile ilgili bir açıklama yapılması bekleniyor. Uzman Erbaş Başvuru Sonucu Mesajı Kimlere Gönderiliyor 22 şubat ile 12 Mart tarihleri arasında  Kara […]

22 Şubat 2018 tarihinde başlayan Kara Kuvveteleri Komutanlığı Uzman Erbaş Başvuru sonuçları ile ilgili adaylara SMS gönderilmeye başlandı. Kimi adayların cep telefonuna Sms ile bilgilendirme yapılması , smsm gelemyen adayları endişelendiriyor. Bu bakımdan konu ile ilgili bir açıklama yapılması bekleniyor.

Uzman Erbaş Başvuru Sonucu Mesajı Kimlere Gönderiliyor

22 şubat ile 12 Mart tarihleri arasında  Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın başvuru alımları ile ilgili güncelleme yapmak siteyen adayaların kayda rastanmamış hatası verince adaylar şüpheye düşmeye başladı. sonrasında başvuru kısmında “yeni kayıt yapılmaması uyarısı yazıldı.

Daha sonra peyderpey Adaylara “KKK. Uzm. Erb. Adaylığını kazandınız Snf ve branşınız ile ilgili açılacak ilk tml. kursa tefrik edilecek ve bu konuda tekrar sms ile bilgilendirileceksiniz” mesajı göndeirlmeye başlandı.

SMS ler kontrollü olarak gönderiliyor

Yukarıdaki mesajdan da anlaşılacağı üzere başvuru yapan Uzman Erbaş Adaylarının başvuruları incelenmekte ve incelemsi bitip uygun görülenlere SMS gönderildiği anlaşılmaktadır. toplu olarak mesaj atılmamasının ve Milli Savunma Bakanlığının sitesinde açıklama yapılmamasının sebebi bu olabileceği görüşü hakim durumda.

Uzman Erbaş Alım Sonuçları
Uzman Erbaş Alım Sonuç Mesajı

Mesajda Geçen TEFRİK ne anlama geliyor ?

Tefrik kelime anlamı itibari ile ayırma, ayırt etme, parçalama anlamına geliyor. SMS te ki anlamına göre kurs ve branş eğitim yeri ve zmanı düzenlendikten sonra adaya uygun pozisyona ayrılacak ve bu kursa katılması sağlanacak.

----

Başvuru Sonuçları ne zaman belli olur

KKK uzman erbaş Başvuru Sonuçları ile ilgili sonuçları hala yayınlamadı, adaylara mesaj gönderilmesine rağmen, asıl sonuçların Milli Savunma Bakanlığının Resmi İnternet Adresinden açıklanacağı başvuru klavuzunda yazıyor. dolayısı ile adaylar resmi sonuçlar ve tebligat için Sonuçların açıklanmasını beklemek zorunda.

22 Şubat tarihinde yayınladığımı şu haberde (Tıklayınız) de belirttiğimiz üzere açıklama yapılır yapılmaz haberimizi güncellyip sayın ziyaretçilerimize bilgilendirme yapacağız.

Uzman Erbaş Başvuru Sonuçları açıklanmadan Evrakları hazırlamak gerekir mi ?

Aslında şimdiden evrak hazırlamaya gerek yok fakat adayların, evrak hazırlama sırasındaki hatalar da elenmelerine sebep olabiliyor. Bu bakımdan işleri ard arda yapıp sıkıştırmak yerine Şu haberde belirtitiğimiz evrakları hazır hale getirebilirler. fakat Başvuru sonuçlarının açıklanması sonrası yapılmasında da bir sakınca yoktur. Çünkü gerekli evraklar arasında Aday Başvuru sonuç çıktısı da yer almaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşı Ne Kadar | 2018 | Güncel başlıklı makalemizde uzman çavuş maaşı 2018, uzman çavuş maaşı ne kadar 2018 ve uzman çavuş maaşını nereden alır hakkında bilgiler verilmektedir.

BİRDE BUNLARA BAKIN

36 yorum

 1. Öncelikle kolay gelsin.Ben 24.02.2018 tarihinde uzman erbaşlaşlığa başvuru yaptım.gerekli şartları taşıyorum.fakat başvuru sorgula ekranında bilgilerinizi rastlanmamıştır veya başvurunuz işleme alındığı için görüntüleyememektesiniz yazıyor.ayrıca mesajlar gelmekte denilmiş sayfanızda fakat bana öyle bi mesaj gelmedi personeltemini aradım 1 haftaya yayımlanır dendi.bilgi verirseniz sevinirim.teşekkürler

 2. Uzmanlık alımları ne kadar sürecek mayıs ayından sonra da alimlar varmi başvuru yapabilirmiz ıyi gunler

 3. Ben 23 subatta başvuru yaptim mesaj gelmedi hala bu olumsuz olduğu anlamına gelir mi mesaj gelmeden onaylanma olasiligi nedir acaba tesekkur ederim

 4. Selamün Aleyküm arkadaş lar bana SMS gelmedi ama msb sitesin den baktım sınav tarihi verilmiş SMS gelmesi lazımmı yoksa gerek de yokmu

 5. Ben başvuru yaptım başvuru açıklandı başvuru da 28.1 dogrultusunda kabul edilmemistir diyor bende bunu araştırdım 28.1 dogrultusunda kabul olmamış olanda sınava girecektir diyor bu nedir bi bilgisi olan varmı

 6. merhaba ıyı aksamlar ben 9 nısanda mulakatlara gırdımde muanemı oldum muane oldum hastane bize saglık kararını verıp mulakat oldunuz yere teslim etmemizi istedi bende ettim ? 12 gun fılan oldu bana sms filan gelmedi bizi grup haline mi? attılar daha dogrusu hiç bir bilgi bilmiyorum sms gelecek mi? bi yardımcı olablirmisiniz? eğitime ne zaman cagıralacak ?

 7. 23 şubatta subatta başvuru yapmıştım bütün herşeyi geçtim ama hala mesaj gelmedi bir sıkıntı olurmu sizce

 8. Selamın aleyküm ben uzanan erbaş olarak başvuru yaptım 2018 Mart son haftasında ama gelmedi bana acaba cagrılacagimmi bilmiyorum

 9. Kolay gelsin ben 20 Mart’ta k.k.k uzman çavuş luga başvuru yaptım fakat ne sms geldi nede MSB sayfasinda basvurum gözükmüyor bende başvuru kağıdı var başvurunuz başarılı bir şekilde yapılmıştir şeklinde bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim iyi günler

 10. İyi günler ben 9 nisan’da uzman çavuşluk sınavını mülakatını hastane falan hepsini geçtim. Gelgelelim bugün 17 mayıs ve bana mesaj gelmedi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM