Keten Elbise
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Keten Elbise

Keten Elbise

Keten Elbise

Keten, keten bitkilerinden yetiştirilen ve işlenen doğal bir elyaftır. Antik çağlardan beri var olan ve insanoğlunun bildiği en dayanıklı kumaşlardan biridir. Keten Mısırlılar tarafından giysi, yatak takımı ve masa örtüsü yapmak için kullanıldı. Keten elbise modelleri, hafif ve sıcak hava koşullarında giyilmeleri rahat olduğu için orta çağda popülerdi. Günümüzde keten elbiseler kolsuz, kep kollu veya kolunuzun dirsek bölgesinde biten uzun kollu veya yaz aylarında daha fazla havalandırma istiyorsanız onları kıvırabileceğiniz çeşitli tarzlarda mevcuttur.

Günümüzde kadınlar yaz aylarında keten elbiseler giymeyi tercih ederler. Çünkü tenlerine dokunduklarında serin hissederlerken, diğer kadınlar kış aylarında keten elbiseleri giymeyi tercih ederler. Çünkü diğer kat kıyafetlerin altına giyildiğinde sizi sıcak tutarlar ve bu da onları bu soğukları giymek için mükemmel kılar. Keten elbise, keten bitkisinin liflerinden yapılmış bir kumaş olan ketenden yapılmış bir elbisedir. Keten, iyi nefes aldığı ve sıcak havalarda serinlediği için yazlık giysilerde sıklıkla kullanılır. https://www.beyyoglu.com/kadin-keten-elbise/ internet sayfasındaki geni ürün yelpazesinden bu tür tasarımları inceleyebilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Karpuzkaldıran Askeri Kampı Telefon Numarası, Adresi, Karpuzkaldıran Özel Eğitim Merkez Komutanlığı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.