JÖH Alımları Nasıl Oluyor? 2020 JÖH Alımı ne zaman olacak ?
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

JÖH Alımları Nasıl Oluyor? 2020 JÖH Alımı

JÖH Alımları Nasıl Oluyor? 2020 JÖH Alımı

Birçok adayın merak ettiği konular arasında Jandarma Genel Komutanlığı tarafında yapılan Jandarma Özel Harekat alımlarıdır.Diğer bilinen ismi ile JÖH alımları nasıl yapıldığı, 2020 yılı için alımın yapılıp yapılmayacağına ilişkin sorular yer almaktadır. 2019 yılı itibari ile JÖH alımı yapılmış olmakla birlikte adalar tarafından bu yıl içerisinde de Jandarma Genel Komutanlığı’nca bir alım beklemektedir. İşte bu noktada JÖH alımlarının  başvuru şartları ve diğer alım detaylarına ilişkin bilgiler şu şekildedir.

JÖH Başvuru Şartları

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen özel harekat alımlarında adayların sağlaması gereken birtakım özel şart bulunmaktadır. Bu şartlar ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, en az lise mezunu olmak, daha önceki 25 olan yaş şartının arttırılması 27 yaş şartını sağlamak, askerlik görevini yerine getirmiş olmanın yanı sıra JÖH alımları için ayrıca hali hazırda askerlik görevini yerine getiren adaylar da başvuru yapabilmektedir. Fakat bu noktada askerlik görevini yerine getirdikten sonra 3 yıl süre geçmemiş olması gerekmektedir.

Jandarma Özel Harekatı personeli olmak için öncelikle JGK tarafında bu alanda bir ilan açılması gerekmektedir. Bunun yanı sıra sayılan şartlar ile genel başvuru şartlarının sağlanması gerekmektedir. Bu durumunda adaylar ilanlara başvuru yapabileceklerdir. JÖH alım kılavuzunda yer alan yeterlilikleri tamamlamak sureti ile JÖH timine atanabilmektedir.

JÖH Maaşları ve 2020 JÖH Alımı

JGK bünyesinde görev yapan jandarma özel harekat mensuplarına  4 bin 500 ile 8 bin TL maaş almaktadır.Personelin çalıştığı coğrafi konum ve diğer etmenlere göre de maaşlar değişiklik gösterebilmektedir. 2020 yılı itibari ile JÖH alımları olup olmayacağı birçok aday tarafından merakla beklenmektedir.Bu noktada 2019 yılında yapılan JÖH alımından sonra 2020 yılı içinde de bir alımın gerçekleşmesi bekleniyor.Alımın ise muhtemel olarak yaz aylarında ilanın yayınlanması bekleniyor. Fakat konu ile ilgili bir alım açıklaması ya da haberi yetkililer tarafından yapılmış değildir.Konu hakkında yetkililerce yapılacak açıklamaları  en yakın bir zamanda sitemizde bulabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Özel Kuvvetler Alım Şartları başlıklı makalemizde bordo bereli giriş şartları, nasıl gireri özel kuvvetlere ve özel kuvvetler alım şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.