Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli Subay Alımı Yapacak!
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli Subay Alımı Yapacak!

Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli Subay Alımı Yapacak!

Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli Subay Alımı Yapacak

Jandarma Genel Komutanlığı kendi bünyesinde Sağlık, İkmal, İstikham, Muharebe ve Maliye sınıflarında 550 sözleşmeli subay alımı yapacak.

Jandarma Genel Komutanlığı Branşlar

Jandarma Genel Komutanlığı, hukuk, mühendislik, veteriner fakültelerinden mezun olan sözleşmeli subay alımı gerçekleştirecek. Alınacak sözleşmeli subayların 354’ü erkek 56’sı ise kadın adaylardan alım gerçekleştirilecek.

Şehit ve Malul eş ve çocuklarından 24 erkek ve 4 kadın olmak üzere toplamda 30 subay istihdam edilecek. Alınacak branş ve cinsiyete göre ilgili kontenjanlar ise aşağıdaki tablodan detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Aranan Genel Şartlar Nelerdir?

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • 27 yaşını bitirmemiş olmak, Lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanlar için 32 yaşını bitirmemiş olmak.
  • Temini yapılacak bölümlerin dört yıllık lisans programlarından mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine (16 Ağustos 2021) kadar mezun olabilecek durumda olmak,
  • Öğrenimlerini yurtdışında bitirenlerin diplomalarının yurtiçinde geçerli olduğunu belirten Yükseköğretim Kurulu’nca (YÖK) onaylanmış denklik belgeleri bulunmak ve bunu sisteme yüklemek
  • Temini yapılacak branşlar için kaynak gösterilen bölümlere denk bölümlerden mezun olanlar için YÖK tarafından verilen denklik/eşdeğerlilik belgesini almış olmak ve bunu sisteme yüklemek

Yukarıda gösterilen tabloda hangi branşa kaç kişi ve kaçı erkek kaçı bayan subay alımı gerçekleşeceğini görebilirsiniz.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Adaylar Başvuru Sıralamaya Esas Puanına (KPSS notunun %70’i, ALES notunun %30’u) göre en yüksekten en düşüğe doğru sıralanacak ve kontenjan miktarının 10 katı aday, KPSS ve ALES puanı istenmeyen Tabip ve Diş Tabibi branşlarına müracaat eden tüm adaylar sınavlara çağrılacaktır.

Sınav ücreti yatırma duyurusu, başvuru sonuçları, sınavlara girecek adayların listesi, sınav merkezi ve sınav tarihi https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Personel Temin Sistemi ‘‘Sonuç Bilgileri’’ bölümü altında ‘‘Sonuçlarım’’ kısmında ilan edilecektir.

Bir önceki yazımız olan RDM Ne Demek? RDM Asker Kime Denir? başlıklı makalemizde rdm, rdm hava değişimi ve rdm nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.