Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

İŞKUR Büro Memuru Alım İlanı Yayınladı

İŞKUR Büro Memuru Alım İlanı Yayınladı

Türkiye’nin en çok iş yerleştirme oranına sahip kurumu İŞKUR, büro memuru alımı için yeni ilan yayınladı. 700 kişinin büro memuru olarak istihdam edileceği alımlar için KPSS şartı aranmıyor. Bununla beraber başvuru yapmak isteyen adaylardan belli eğitim düzeyinin üzerinde olma gibi çeşitli şartları sağlamaları bekleniyor.

Online olarak başvuru yapılacak alımlarda sınav gibi şartlar yok. 700 kişilik alımlar için başvurular ise İŞKUR üzerinden yapılacak. İlgili kişiye CV vb. gerekli belgelerin iletilmesi ile ilgili yapılabilen başvurular ile ilgili diğer ayrıntılar da İŞKUR tarafından yayınlanan ilanla açıklandı.

Büro Memurluğu İçin Başvuru Şartları Neler?

İŞKUR tarafından yapılacak büro memuru alımlarında KPSS ya da farklı bir sınav şartı aranmasa da adayların sağlamaları gereken belli şartlar bulunuyor. Büro memurluğu için başvuru yapacak adayların Türkiye Cumhuriyet vatandaşı olması ve en az lise mezunu olması gerekiyor. Lise eğitimini tamamlamayan kişiler büro memurluğu için başvuru yapamıyor.

Bununla beraber adayların güvenlik soruşturması ya da arşiv araştırmasından olumlu sonuç alması gerekiyor. Görevli olacağı kurumun aradığı özel şartlara sahip olan adayların başvurabileceği büro memurluğu için yine görevli olunacak kuruma göre değişiklik gösteren yaş aralığında olunması gerekiyor. Herhangi bir sağlık problemi bulunmayan adayların başvuru yapılacağı alımlarda önemli şartlardan biri de Office programlarına hakim olmak. Bunun dışında başvuru yapılacak kurumların özel şartlarını taşıyan tüm adaylar, istihdam edilmek üzere İŞKUR üzerinden başvurularını gerçekleştirebiliyor.

Büro Memuru Alımları İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

Büro memur alımları için başvuru yapacak adayların İŞKUR’a kayıtlı olmaları gerekiyor. İŞKUR kaydı bulunan kişiler e devlet üzerinden gerekli belgelerin yetkili kişiye ulaştırmak kaydı ile başvurularını tamamlamış oluyor. Online yollarla yapılmayan başvurular ise kabul edilmiyor.

Bir önceki yazımız olan Özel Kuvvetler Alım Şartları başlıklı makalemizde bordo bereli giriş şartları, nasıl gireri özel kuvvetlere ve özel kuvvetler alım şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Аренда яхты в Турции экскурсии в мармарисе