Hidrofor Pompa Nedir? Nerelerde Kullanılır?
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Hidrofor Pompa Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Hidrofor Pompa Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Hidrofor Pompa Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Hidroforlar şehir şebekelerinin yetersiz olduğu durumlarda özellikle yüksek binalarda veya su kesinti gibi durumlar yaşandığında su deposu olan binalarda kullanıcılara suyun rahat bir şekilde ulaşabilmesini sağlayan pompa ve bazı ekipmanlardan oluşmuş sistemlerdir. Bu sistemi oluşturan en önemli yapı hidrofor pompa bölgesidir.

Bu hidrofor pompa ile bina, daire, villa, site gibi yerlere şebeke suyunun basınç olarak yetmediği durumlarda ya şebeke suyu ya da depodan gereken basınçlı su ihtiyacı karşılanır. Kısaca açıklamak gerekirse hidrofor su basıncının yetersiz olduğu durumlarda ihtiyaç olan her yere suyun basınçlanmasını sağlayan sistemdir.

Hidrofor Çalışma Prensibi

Çalışma prensibini belirlerken öncelikle hidrofor pompa yapısını anlamak gerekir. Hidrofor su kesintisi yaşandığı durumlarda otomatik bir şekilde dereye giren pompalardır. Hidroforun bu işlemdeki amacı ise su tankında yer alan suyun hava ile basınçlandırılmasını sağlayarak daha uzak noktalara iletilmesidir.  Su tankının üzerinde ayrıca yardımcı elemanlar da yer alır.

Kapalı depo su tankına sürekli olarak su verilmelidir. Bunun nedeni su ile orantılı bir şekilde hava basınının da artmasını sağlamadır. Hidrofor pompa fiyatlarına https://desenerji.com/hidrofor-pompa/ linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Karpuzkaldıran Askeri Kampı Telefon Numarası, Adresi, Karpuzkaldıran Özel Eğitim Merkez Komutanlığı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.