Harp Okulları Seçim Aşamaları Nasıl Yapılacak | Güncel
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Harp Okulları Seçim Aşamaları Nasıl Yapılacak | Güncel

Harp Okulları Seçim Aşamaları Nasıl Yapılacak | Güncel

Değerli ziyaretçilerimiz YKS ve TYT Sınavlarının ardından Subay ve Astsubay olmak aisteyen öğrencileri için seçim sınavları yaklaşıyor. Harp Okulları seçim aşamaları nasıl yapılacak, seçim aşamalarının branşları neler bu yazımızda bunları anltacağız. YAzımız aşağıdaki başlıklardan oluşmaktadır

  • Seçim aşamalarına kimler katılabilir
  • Seçim aşaması öncesi evrak kontrolu nasıl yapılacak
  • Hangi testler uygulanacak?
  • Mülakat aşamasında nelere dikkat edilmeli ?
  • Puanlama nasıl Yapılacak?

 

Harp Okulları seçim aşamaları  kimler katılabilir ?

Harp Okulları Seçim Aşamaları

Harp Okulları Seçim Aşamaları

Harp okullarına başvuran ve yeterli puanı alan ve tercih yapan adaylar seçim aşamasına çağırılırlar, bu seçmim aşamaların çağrısı olmayan adayların katılması mümkün değildir. Seçim aşamasına katılmaya hak kazanan adaylar kendilerine belirtilen tarih ve satte seçim aşamasının yapılacağı yerde olmaları gerekiyor. Adaylar aşağıdaki okulları tercih edebilecekler

 

Harp Okulları için :

Kara Harp Okulu, Hava Harp, Deniz Harp Okulu  ve Sahil Güvenlik

Astsubay Meslek Yüksek Okulları:

Kara AstsubayMeslek Yüksek Okulu, Deniz Astsubay Meslek YÜksek Okulu, Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu , Bando Astsubay Meslek Yüksek Okulu ve Sahil Güvenlik Astsubay(Sahil Güvenlik Astubaya adayları Deniz astsubay Meslek Yüksek Okulu’nda eğitim göreceklerdir) (Devamı Aşağıda)

Seçim aşaması öncesi evrak kontrolu nasıl yapılacak?

Harp Okulları seçim aşamaları sırasında yapıalcak Evrak kontrolu adaylardan istenilen tüm evraklar kontrol edilecek, adayların seçim aşamasına gelirken, fotoğraflıo kimlik karları ile beraber;

Kimik fotokopisi,

diploma veya geçici mezuniyet belgesi

MSÜ- 2018 yılı sınav sonç belgesi

Fiziki yeterlilik sınavına girebilmek için sağlıklı olduğuna dair Tek hekim raporu(ASM veya hastanelerden alınabilir- Dikkat bu evrak öenmlidir, bu evrağı olmayan adaylar seçim aşamasına katılamazlar )

Muvafakatname

Adli Sicil kaydı

Şehit ve gazi çocukları, şehit veya gazi çocuğu olduğunu gösterir  resmi belge

Yukarıda saydığımız belgelerden eksik olanlar seçim aşamasına katılamayacaklar.

FizikiHangi testler uygulanacak?

Harp Okulları seçim aşamaları Fiziki yeterlilik testinde barfiks, uzun atlama(durarak) basketbol topu fırlatma, mekik ve koşu branşlarından oluşuyor, adayların seçim aşamasında fiziki yeterlilik testini geçebilmeleri için her bir branştan enaz 1 er puan almaları gerekiyor.

Mülakat aşamasında nelere dikkat edilmeli ?

Adayların Harp Okulları seçim aşamaları tüm mülakatlarda dikkali olmaları gerekmektedir. özelikle sözlü mülakat sırasında kendine güveni yuksek bireyler seçildiğini unutmamak gerekir, öğrencinin konuşma becerisi, kendini ifade etme ve düşünceleri arasındaki tutarlılığı kontorl edilmektedir. Ayrıca kişinin türkçeyi kusursuz konuşması beklenmektedir. Seçim aşaması sırasında en önemli tavsiyemiz adayların bölge ağızları ile değil Düzgün İStanbul Türkçesi olarak tair edilen biçimde konuşması olacaktır. Mülakat sınavına giren adaylar 100 puan üzerinden değerlendiriliyor ve 70 ve üzeri alanlar geçmiş kabul ediliyor.

Tüm Adaylara başarılar diliyoruz. Aklınıza takılan soruları yorum olarak bırakabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan 2018 jandarma uzman erbaş alımı | Dikkat Başvurular Başladı başlıklı makalemizde 2018 jandarma uzman erbaş alımı, 2018 jandarma uzman erbaş alımı ne zaman ve jandarma uzman erbaş alımları hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.