Güvenlik Soruşturması Arşiv Formu Nasıl Doldurulur?

Güvenlik Soruşturması Arşiv Formu Nasıl Doldurulur?

Güvenlik Soruşturması Arşiv Formu Nedir?

Birçok vatandaş, Devlet garantili ve onurlu bir meslek olan askerlik ile ilgili başvurularda bulunuyor. Bunun sebeplerinden biriside Uzman Çavuş Maaşları nın  günümüzde çok iyi olması.  2018 Uzman Çavuş Alımları  nasıl yapıldığını daha önce sitemizden duyurmuştuk . Bilindiği üzere 15 Temmuz Hain Darbe girişiminin ardından, tüm devlet kurumlarının memur alımları için adayların Güvenlik Soruşturması Arşiv Formu istenmektedir. Peki, Güvenlik Soruşturması Arşiv Formu Nedir? Bu belge; adayın ailevi, durumu ile adli kayıtları sorgulanır. Daha önce FETÖ, PKK veya diğer terör grupları için çalışıp çalışmadığı, bu gruplara destek verip vermediği araştırılır.  Güvenlik Soruşturması Arşiv Formu Nasıl doldurulur? Nelere dikkat etmek gerekir gibi konularda ihtiyaca binaen bu yazımızı siz değerli ziyaretçilerimize sunuyoruz.

Tüm alımlarda olduğu gibi Subay, Astsubay, 2018 Uzman Çavuş Alımları, Sözleşmeli Er alımları na başvuran adaylara Güvenlik Soruşturması Arşiv Formu doldurtulmaktadır.

Güvenlik Soruşturması Arşiv Formu Nasıl Doldurulur?

Öncelikle Güvenlik Soruşturması Arşiv Formu nu indirerek dikkatlice okumalısınız. Belgenin en güncel hali Milli Savunma Bakanlığının Resmi internet sitesinde  yayınlanmakta olup şu link ile Güvenlik Soruşturması Arşiv Formu nu indirebilirsiniz.

Belgenin 1. Bölümünde sizin ile ilgili bilgiler sorulmaktadır

Güvenlik Soruşturması Arşiv Formu 1
Güvenlik Soruşturması Arşiv Formu 1

Bu bilgileri eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurun. DİKKAT BELGENİN TAMAMI BİLGİSAYARDA YAZILMALDIR.

 1. Adı Soyadı: Adınızı, varsa ikinci adınızı ve soyadınızı kısaltma yapmadan okunaklı olarak yazınız. Mahkeme kararı ile soyadınızı değiştirdiyseniz önceki soyadınızı şimdiki soyadınızdan sonra parantez içinde yazınız. Örnek: MEHMET ALİ YILMAZ (DAĞLI)
 2. Uyruğu: Uyruğunuzu yazınız. (Uyruk Vatandaşı olduğunuz Ülke Anlamına gelir. Türkiy Cumhuriyeti vatandaşları T.C. yazacaklardır.)
 3. T.C. Kimlik Numarası: T.C. vatandaşlık numaranız (11 Haneli) ile nüfus cüzdanından bakarak yazınız.
 4. Doğum Yeri: Nüfus cüzdanınızdaki doğum yerini yazınız.
 5. Doğum Tarihi (Gün Ay Sene): Okunaklı olarak yazınız. Örnek 20.03.1988.
 6. Telefon Nu. Ev/ Cep: Ev ve Cep telefon numaralarınızı alan koduyla birlikte yazınız. Ev telefonunuz yoksa 2. bir cep telefonu yazılabilir. Örnek 272 612 40 69
 7. Nüfusa kayıtlı olduğunuz yer il-ilçe, Köy/Mahalle, Cilt Nu., Aile S. Nu., Sıra Nu., Seri Nu., Veriliş Tarihi, Medeni Hali, Dini, Veriliş Sebebi, Kayıtlı Olduğu Nüf. İdaresi : Nüfus cüzdanınızdaki bilgileri kısaltma yapmadan yazınız.

Belgenin 2. Bölümünde Adresiniz ile ilgili bilgiler sorulmaktadır.

Güvenlik Soruşturması Arşiv Formu 2
Güvenlik Soruşturması Arşiv Formu 2
 1. İkamet adresi: Terhis olan adaylar şu anda oturduğu adresi kısaltma yapmadan, mahalle, sokak, cadde, kapı nu., il ve ilçe belirterek yazacaklardır. Halen asker olan adaylar sivilde oturduğu adresini kısaltma yapmadan mahalle, sokak, cadde, kapı nu.,il ve ilçe belirterek yazacaklardır. Buraya beyan edilen adresin asgari 3 (üç) ay boyunca değişmeyecek olması ve adres kayıt sistemine kayıtlı olması önemlidir. Ayrıca birlik, kışla, orduevi ve askeri gazino vb. adresleri yazmayınız.
 2. Daimi Adres: Halen oturduğunuz adresle aynı ise halen oturduğunuz adresin aynısını yazınız, farklı ise farklı olan adresi kısaltma yapmadan mahalle, sokak, cadde, kapı nu. il ve ilçe belirterek açık ve okunaklı olarak yazınız.

Belgenin 3. Bölümünde Eğitim Bilgileriniz, Son çalıştığınız(yada çalışıyor olduğunuz) yer  ile Askerlik ile ilgili  bilgiler sorulmaktadır.

Güvenlik Soruşturması Arşiv Formu 3
Güvenlik Soruşturması Arşiv Formu 3
 1. Öğrenim durumu (Mezun olduğu okul): En son mezun olduğu okula giriş ve mezuniyet tarihi ile ismi ve yeri il/ilçe belirtilerek yazılacaktır. Okulun hizasına durumunuz hangisine uyuyorsa (Mezuniyet, Tasdikname) o sütuna “X” olarak işaretleyiniz.
 2. Son Çalıştığı İş Yeri: Başlangıç tarihi gün, ay ve sene hanesine, ayrılış tarihini gün, ay ve sene olarak yazınız. Örnek 22.05.2012’den – 13.10.2014’e gibi. Ünvanı kısmına çalıştığı işyerinin adı yazılacak. İşin nevi kısmına yapılan iş belirtilecek (Demir ustası, garson vb.), işyerinin adresi ise açık bir şekilde ilçe ve ili de içerecek şekilde yazılacaktır.
 3. Askerlik Durumu: Terhis olan adaylar askerlik başlangıç ve bitiş tarihini gün, ay ve yıl olarak, askerlik sürecince aldığı cezaları ve terhis olduğu birliğin adı ve yerini (ilçe ve il) yazacaklardır. Halen asker olan adaylar askerliğe başlangıç tarihini gün, ay ve yıl olarak, görev yaptığı süre içerisinde aldığı cezaları ve askerlik yaptığı birliğin adı ve yerini (ilçe ve il) yazacaklardır.

Belgenin 4. Bölümünde Ailevi bilgiler sorulmaktadır.

Güvenlik Soruşturması Arşiv Formu 4
Güvenlik Soruşturması Arşiv Formu 4
 1. Ailesi hakkında bilgi: Adı Soyadı hanelerinde belirtilen aile ferdinin adı, varsa ikinci adı ve soyadı kısaltma yapılmadan açık olarak yazılacaktır. Doğum yeri ve tarihi hanesine doğum yeri il ve ilçe olarak, Doğum tarihi sadece sene olarak okunaklı yazılacaktır. Örneğin; POLATLI / 01.05.1969. Yaşıyorsa adresi ve telefon numarası hanesine adres açık olarak mahalle, sokak, cadde, kapı nu. il ve ilçe belirterek yazılacaktır. Telefon numarası üçüncü maddede verilen örneğe uygun olarak yazılacaktır. Aile ferdi yaşamıyorsa adres bölümü hariç doldurulacak, adres bölümüne ise “Vefat” yazılacaktır. TCKN: 11 haneli T.C. vatandaşlık numarası yazılacaktır. T.C. vatandaşı değilse, uyruğu yazılacaktır. (ALMAN vb.) Eş bilgisinde evlenmeden önceki soyadı ad-soyad bölümüne parantez içinde yazılacaktır. Örneğin; HALİME KURT (ÖZSOY).Mesleği: Meslek bilgisi yazılacaktır.

Belgenin 5. Bölümünde Size referans olabilecek kişiler ile ilgili  bilgiler sorulmaktadır. (Dikkat burada sizi en iyi tanıyan kişileri vermeniz önemlidir.

Güvenlik Soruşturması Arşiv Formu 5
Güvenlik Soruşturması Arşiv Formu 5
 1. Hakkınızda bilgi verecek şahıslar: Hakkınızda bilgi verecek üç kişinin (akraba ve eski işverenler hariç) adı, soyadı, ikamet (ev) adresi veya iş adresi (mahalle, sokak, cadde, kapı nu. il ve ilçe belirtilecek) ve telefon numarası, doğum yeri ve doğum tarihi, TCKN ve mesleği açıkça yazılacaktır.

Belgenin 6. Bölümünde hakkınzda kesinleşen ceza ya da ceza gerektiren bir dava olup olmadığı sorulmaktadır.

Güvenlik Soruşturması Arşiv Formu 6
Güvenlik Soruşturması Arşiv Formu 6
 1. Onbeşinci maddeyi okuyup cevabınıza uygun olarak “VAR” veya “YOK” un yanındaki parantezin içerisine çarpı “X” işareti koyunuz. Cevabınız “VAR” ise; ilgili mahkeme kararını, dava devam ediyorsa, dosya numarasını, dava konusunu ve davanın görülmekte olan mahkemesinin adını belirten belgeyi forma ekleyiniz.

Dikkat belgeyi durdurduktan  sonra sag ustteki bölüme  bilgisayardan vesikalık fotoğrafınızı  eklemeli ve renkli çıktısını  almalısınız.

Bölüm 7 ise onaylama ve imzalama bölümüdür

BU BÖLÜM TÜM BİLGİLER  DOLDURULUP BİLGİSAYARDAN ÇIKTI ALINDIKTAN SONRA MAVİ MÜREKKEPLİ KALEM İLE İMZA ATILACAKTIR (DİKKAT SADECE İMZA ATILACAKTIR- İSİM VE TARİH YAZILMAYACAK)

Güvenlik Soruşturması Arşiv Formu 7
Güvenlik Soruşturması Arşiv Formu 7
 1. Onaltıncı maddeyi okuyup, imzanızı MAVİ MÜREKKEPLİ KALEMLE atınız.

Güvenlik Araştırması Formu için hazırladığımız program için tıklayınız

Umarım faydalı olabilmişizdir. Merak ettiklerinizi yorumlara yazarak öğrenebilirsiniz

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Bedelli Askerlikte Son Durum | Seçimden Sonra | başlıklı makalemizde bedelli askerlik 2018, bedelli askerlik ne zaman çıkacak ve bedelli askerlik tarihleri hakkında bilgiler verilmektedir.


BİRDE BUNLARA BAKIN

222 yorum

 1. ARKADAŞLAR BN UZMAN ONBASİ İÇİN BAŞVURU YAPTIM GEREKLİ EVRAKLARDA TERHİS BELGESİ VE FOTOKOBİSİ DİYOR BNM TERHİS BELGEMDE AZ Bİ YANLİSLİK VAR ANNEMİN ADI YANLIŞ YAZILMIŞ SORUN OLURMU

 2. Bi kaç sorum olucak ben liseye kayıt oldum 1 hafta devam ettim bıraktım tasdikname aldım şimdi orda sadece tasdiknameyi mi işaretliyoz ortaokulu bitirdim yoksa oranın adresini mi yazayım birde aile bilgilerinde TCK nosunu herkesinkini yazmamız şart mı eksik yazsak birininkini sorun olur mu

 3. Güvenlik soruşturması renkli mi olması lazım bide ona fotoğrafı nasıl yapiştıracaz bilen varsa yardımcı olabilirmi??

 4. Hocam sivil memur adayiyim.guvenlik arşiv formunda askeri ceza bölümünü yanliş işaretlemişim.askerde 3 gün oda cezasi vermişlerdi.biliyorsunuzki bu sadece uyari mahiyetinde.mahkemelik veya sicil durumu olmuyor ama tedirgin oldum.bir sikinti olur mu.yanliş bilgi sikintisi yaşarmiyim.tesekkur ederim.

 5. Merhabalar.sivil memur adayiyi.güvenlik arşiv formuna askeri ceza kismina yok yazdim fakat 3 gün disiplin odasında kaldim.sicil sabika kaydina etki etmediği önemsiz olduğunu düşündüğüm için yanilmişim.acaba bi sikinti olur mu.tedirgin oldum.cevaplarsaniz çok sevinirim.

  • İsmail, Eksik yada yanlış beyan vermek elenme sebebidir, keşke dosdoğru yazsaydın. şimdi beklemekten başka çaren yok hakkında hayırlısı diyelim. belki 3 günlük disiplin cezasını göz ardı edebilirler.

   • Tesekkur ederim.askerden geleli 12 sene oldu hocam.Başka hiçbir sikintili bi durumum yok inşallah birşey olmaz.

 6. Selamun aleyküm bn uzman onbaşı sınavına başvuru yaptim ayın nisanın 23 de sınavım var bn liseyi yarıda bıraktım ama açık öğretimden dewam ediyorum mezun olduğu okulun adını yazmama gerek varmi

 7. Ya ben lise 3 ün 2. Dönemine kadar manisada okudum 2. Döneminden sonra hatayda bitirdm 2015 mezunuyum. Tarihi nasıl yapmalıyım liseye basladım tarihimi yazıyım yoksa hatayda. Hatayda basladm tarihimi yazıyım

 8. Benim sağ kolunda ameliyat izivar 10cm’den uzun yara izi dirsekte ve yamuk duruyor ama hiçbir şekilde engel de yil bana başvurum onaylandı ama sizce fiziki mülakattan gecebilirmiyim

 9. Kolay gelsin öncelikle 1 2 sorum var ben şuan hala calışıyorum bu durumda ne yazmam gerekiyor bide lise terkim ben açıktan okumaya devam ediyordum onda da kaydımı dondurdum ne yapmam gerekiyor bide belgeye fotoğrafı bilgisayar ortamında yapıştırmamız gerekli degilmi yardımcı olursanız cok sevinirim

  • Niyazi KArdeşim Çalışmaya başladığın tarihi yaz sonra “halen” yaz Uygun olur, Açık Lise Müdürlüğünden öğrenim Durum Belgeni Alalbilirsin. Forma fotoğrafı bilgisayar ortamında koyup renkli çıktı alman gerekiyor. Allah Yardımcın Olsun

   • Canım abim yardımlarınız için çok sağolun ben uzman onbaşılık için başvuru yapmıştım ilk okul mezunuyum liseye gittim fakat bırakmak zorunda kaldım açık öğretime kayıt yaptırdım sonra onunda kaydını dondurdum dediğiniz gibi acık öğretim bürosundan alacagım öğrenim belgesi işimi görür demi abim..

 10. Ben ilk okul mezunuyum ama açıktan Okdum ilk Okul diplomam Yok Acik Öretim den onayli belge ile Tastikname Götürsem Olurmu

    • Sorun Olur, Klavuzda yapıştırmayın diyor, klavuzda ne yazıyorsa onu yapın lütfen. Eğer Zamanınız varsa sitemizi takip edin Mükemmel bir özelik ekleyecek Turan Arkadaşım. O zaman doldurma talimatını daha iyi anlayacaksınız

     • ben bi işte falan çalişmadım araştırma formundaki yere ne yazmam gerek bu durumda ?Lise terkim ben ama açık öğretimde kaydım var bu durumda okula başlama ve bitiş tarihini nerden nasıl öğrenebilirim

     • Ali(Lütfen Yourumlara adın yazan yere adını yorumunuz kısmına da sorunu yaz yorumların arasında kayboluyor soruların )
      İşte Çalışmadıyson o bölümü boş bırakabilirsin.
      Okul için ise Lise Başlangıç ve resmi olarak ayrıldığın tarihi yazmalısın. ve ayrılma nedenini tasdikname olarak işaretlemelisin

 11. merhaba,

  benim bir kaç sorum olacaktı öncelikte. güvenlik soruşturma formuna kimlik bilgisine veriliş tarihi ve nedenini yazamamaktayım.kimliğim yeni oldugu için. birde belgeleri kılavudan mı dolduracagız.

 12. Arkadaşlar ben lise mezunuyum açıktan mezun oldum, bunun bi pürüz çıkaracağını sanmıyorum ama kafama da takılmıyor değil. Alım tarihleri açıklanmış askerliği er olarak yaptım bu yüzden uzman onbaşı tarihleri ile uzman çavuş mülakat tarihleri farklı hangisine tabi olmam gerekiyor.

 13. Kolay gelsin ben uzman erbasliga başvurdum ama öğrenim belgesi istiyorlar o belgeyi ben is yerim için 20/12/2017 tarihinde almıştım acaba geçerli olurmu?

 14. Arkadaşlar benim herşeyim hazır ama ablamın değiştikten sonraki soy ismini belirt medim sıkıntı çıkarmı

  • Ali, Forma bilgisayardan veikalığı koyup renkli çıktı alman gerekiyor, Eğer Zamanın varsa 2-3 gun içinde bu işemi çok kolaylaşturacak bir eklenti yazıyoruz sitemize oradan hızlıca halledebileceksin

 15. Bi sorum olacak mezun olduğun okulun diyor ben şuan açık kise okuyorm tarih olarak hangi tarihi girece. Açık lise okyrm

 16. 4. Formu BÜYÜK HARFLE, öncelikle bilgisayar ortamında veya daktilo ile doldurunuz, 4 suret olarak (Ön-arka tek kâğıtta olacak şekilde) çıktısını alınız ve her surete aynı fotoğrafınızı fotoğraf karesini taşmayacak şekilde keserek yapıştırınız.

  Böyle bir açıklama yer almakta çıktılar tek sayfaya ön ve arka olarak mı yazılacak yoksa tek tek sayfalaramı alınacak ? 4 nüsa şeklinde çıkacak

 17. Form 1 ve 2. Sayfasını ön ve arka sayfa tek kağıtta olcaka şekilde derken form 1 ve 2 hangisi oluyor anlamadım yarıdmcı olurmsnz

 18. Kardesim bn uzman erbas sinavina bas vurdum lakim saglik raporunda bi siknti var heyete giremedim daha heyet yetismezse bi sorun olurmu bilgi sahibi olanlar lutfen yaz sin

 19. Merhaba dolduracagımız forma resim yapıştıracagız herhalde onunda renkli internet çıktısımı olacak ya da normal fotograf yapsam olur mu bu konuda bilgi verirmsiniz ?

 20. Arkadaşlar ben jandarmadan başvuru yaptım ama orada verilen bilgiya göre kesip yapıltırmamız söyleniyor fotoğrafı bir de başvuru ekranın güvenlik araştırma evragından 2 adet diyor ama evrağa girip alt bölmeyi okuduğumda ise 4 adet istiyor. Dikkatinize

 21. Merhaba Kara Kuvvetleri Uzman Onbaşı için başvuru yapmıştım.Güvenlik ve Arşiv Araştırma Formunda seri,cilt ve aile no ve veriliş tarihi istiyorlar.Yeni kimlik de bu bilgiler yazmıyor nasıl olacak yardımcı olurmusunuz

 22. Aile hekimime gidip izah ettim bana sadece saglik raporu verdi.sadece saglik sorunu yoktur yazio.bi sikinti olurmu

  • Emre Başvuru klavuzundaki “Aşağıda bilgileri yazılı …………………….’ın Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan
   Uzman Erbaş Başvuru Kılavuzunda Fiziki Yeterlilik Testinde belirtilen spor ve fiziksel faaliyetleri
   (mekik, şınav ve koşu) yapmasında sağlık yönünden bir sakınca bulunmamaktadır” ibaresi yazıyorsa problem çıkmaz. ama yazmıyorsa rica et bu sayfanın bir çıktısını alıp imzalat daha iyi olur.

 23. S.a ben suan diyarbakir dicleee askerim mayis 20 de sinavim var fakat Benim gocmen kacakciligindan dosyam var dava hala devam ediyor ilk sucum daha dogrusu ben gocmen olduklarini bilmiyordum bir yanlis anlasilma var dben normal t.c vatandasi sanarken yabanci uyruklu cikti dosyamda da belirttim ilk sucum olarak gozukuyor davam hala devam ederken ben basvuru yaptim sizce ne olur yardimci olursaniz sevinirim

  • Ulku, Soruşturma evrağını hala teslim etmediyesen yenisini çıkar, orda problem olmasın, çünkü evrakta eşin ile ilgili bilgilerde soruluyor, eksik bilgi vermek elenme sebebi olabilir.

 24. Selamın aleyküm ben uzmanlığı kazandım sağlık roparlarını heyeti geçtim bekliyordum sadece güvenlik soruşturmasında sorun çıkmıs UZMAN ERBAS YONETMELIGININ 2 BOLUM 6 MADDESI PERSONELDE ARANACAK NITELIKLER BASLIGI ALTINDA YER ALAN (G) MADDESINDE BELIRTILDIGI UZERINE, GUVENLIK SORUSTURMASI UYGUN OLMA SARTINI SAGLAMADIGINIZ TESPIT EDILMIS OLUP ISLEMINIZ SONLANDIRILMISTIR, IYI GUNLER DILERIZ ne yapabilirim…
  B302

   • Aynı sorunu bende yaşadım . Bana haber bile vermediler. Bimere yazdım bu cevap geldi . MAğdur oldum . Bununl ilgili tam olarak neler yapabilirim . Yardımcı olurmusunu

 25. S.a ben güvenlik soruşturmasında bir hata yaptım kendimden başka kimsenin tc kimlik numarasını yazmamışım sıkıntı olurmu

 26. s.a. uzman erbaş başvurum kabul edildi. kazanırsam şu sebeplerden dolayı elenirmiyim sizce. 2013 de basit yaralama tokat atmıştım birine mahkemelik olduk hakim 3000 tl adli para cezasi verdi onuda 5 yıla ertelemisti. suc islemezsen silinir demisti. iki sene önce karakolda bir polis memuru ile tartıştık tahrik etti beni ama ıspatlayamadım görevi yapmaya direnme diye mahkeme kararı ile adli para cezası verildi 1500 tl, aynı gün polisle tartıştıktan sonra olayın sıcaklığı ile babamada bağırdım küfrettim birazda tehdit görüsecegiz dur sen felan diye amaaa bir anlik öfke ile tahmin edersiniz artik neyazikki neyse bide babam sikayetci oldu ordanda 1500 yedim sonra bide o ertelenen cezam 3000 geldi . komik gibi ama ne yapalim oldu bikere. 1500 liranin birini tamamen ödedim arsive alindi, digerleride taksitle ödenmekte onlarda az kaldi. Su an adli sicilimde isli bu iki para cezasida digeri arsive alindi. ELENİRMİYİM SİZCE SORUŞTURMADA VEYA BORC HARC BULUP O CEZALARIDA SİLMEM Mİ GEREKİR. COK STRES YAPTIM. ADLI SICIL BULUNMAMASI GEREK DIYOR. ben hep direk para cezasi aldim. hep kavga tartisma dan oldu . keske yapmasaydim ceviz kabugunu doldurmayacak seyler yuzunden havadan cezalar aldim. ne olacak aceba ..

  • Koray kardeşim, sende biraz sinirlisin galiba. bu bahsettiğin durumlar 30 gunu geçecek şekilde hurriyetini bağlayıcı cealar değil, yuksek bir ihtimal bundan dolayı elenmezsini ama işin güvenlik aratırması kısmı var orada ince ince araştırma yapılıyor, senin için hayılrısı olsun, Allah Yardımcın Olsun

 27. yokkk kardeşimmm ben sadece bu cezalardan korkuyorum elenirsem bu yüzden elenirim heralde. soruşturma olarak eğer bu sorun olmaz ise diğer türlü hic sorun olmaz ben sevilen bir insanım bulunduğum yerde. ama nasip kısmet ben dört dörtlükte olsam Allah istemezse olmaz. nasip diyelim inş . hayirlisi olsun. yorumuna saygı duyarım tabikide hic belli olmaz kardeşim.

 28. Yeni kimliğe göre belgeyi nasıl doldurmalıyız? Eski Kimlik gibi nufus suretinde çok bilgi yok nasıl yapıcağımı çözemedim…

 29. güvenlik soruşturma formundaki istenilen 3 kişiyi çıkan formda gözükmüyor nereye yazıcaz bana çıkan formda ailemin adı en son çalıştığım yerler ve adres cıkıyo başka bişi çıkmıyor

 30. Aynı sorunu bende yaşadım . Bana haber bile vermediler. Bimere yazdım bu cevap geldi . MAğdur oldum . Bununl ilgili tam olarak neler yapabilirim . Yardımcı olurmusunuz?

 31. Uzman erbaş sınavlarını mülakatlarını, hastane raporunu olumlu geçtim . Yerleştirme yapılacak diye mesaj geldi . 4 ay bekledim . Cevap gelmeyince bimere yazdım . Güvenlik soruşturmasından TSK ile ilişkim kesimmiş . Mağdur oldum . Bununla ilgili çözüm var mı yapılacak birşey var mı YARDIM ?

 32. MERHABA jandarmadan güvenlik soruşturması pdf olarak indirdim. fakat yayınladığınız örnekte aile bilgilerinde bulunan t.c ve mesleği yerine uyruk yazıyor genede tcyi yazmalımıyım?

 33. s.a.. kolay gelsin. Sözleşmeli erlik mülakat ve sağlık işlemleri tamamdır güvenlik soruşturmasıda tamamdır mesela eğitime gittiğimizde eğitim bitmeden (eğitim devam ederken ) uzman erbaş başvurum var idi mülakat tarihine daha var yani birax aceleci davrandık. Yani bide şöyle birşey varmış söz er oldugun zaman en az 3 yil sonra uzmanliga gecis varmis . Ben beklemekten sıkıldigim icin aceleci davrandım. Yani eğitimlete gitsem eğitim devam ederken uzman erbaş jandarma çağrı gelirse eğitimi brakip oraya da gidebilirmiyim. Braz karışık anlattim umarim anlamissinizdir 😊

  • Yusuf, Eğitim SIrasında eğitimi bırakıp ayrılabilirsin, fakat Jandarma Uzman Erbaş alımlarında Askerlikle ilişiği hiçbir şekilde kesilmemiş olması gerekir diye bir kriter koyarlarsa problem olur bilgin olsun

 34. güvenlik soruşturması formuna babamın doğum tarihini 1969 yerine 1996 yazmışım sonradan farkettim.Sıkıntı olur mu?

 35. Merhaba Güvenlik soruşturmasında son çalıştığınız yer kısmına şuan halen çalıştığım yeri yazdım hala çalıştığım için tarih kısmını nasıl yapacağım.

 36. gamze hnm ben Tecilli yim ama evrak doldururken Tecilli diye bir seçenek yok onu soruyorum 02.06.2012 31.12.2108 sonunA kadar Tecilli yim ama evrak ta Tecilli seçeneği yok

 37. Merhaba arkadaslar. Jandarma uzman erbaş olma şartlarında adli sicil olmaması lazım diyor. Benim 2 tane para cezam var adli para cezası biri basit yaralama diğeride tartışma esnasında karşı taraftaki insana sinir aninda hakaret etmemdi . iki cezamda taksitli olarak düzenli ödenmekte az kaldı zaten cezalarım biter az bi miktar kaldı. Eger ödersem arsive alinir. Ozaman soruşturmam olumlu olurmu. yüz kizartici hic bir davranis ve suc islemedim Keske bunlarda olmasaydi. Suan devam eden mahkemem davam yok. Birde son olarak beni arastirirlarken binamdaki herkeze mi sorurlar beni binamizda beni seven var sevmeyen var nasil olur bu iş bilgisi olan varmi basvursam elenermiyim aceba.

 38. hocam bilgisaya üzerinden doldurun demişler lakin pdf olarak indiriyor formu ve nasıl doldurucaz hangi programla açıklarmısınız

 39. Arkadaslar ben guvenlik sorusturmasi formu dolduruyorum ama bir sorum olcak benim 4 kardesim var ama 3 ile gorusmuom anne babalar ayri ne adreslerini biliom ne telefonlarini kardes kismina onlari nasil yazcam isim soy isimlerini biliom sadece

 40. Hocam ben jandarma uzman erbasa form doldurcam ama bu güvenlik soruşturma formunu doldurup nereye vericem ben hiç bişi anlamadım

 41. Hocam merhaba. Ben uyruk kısmını yanlış anlayıp Kürt yazdım sorun olurmu ? Olacaksa bunu nasıl düzeltebilirim. Yardımcı olursanız çok sevinirim..

 42. merhabalar ben bu formu nerden indirebilirim belirttiğiniz linke tıkladım beni msb sayfasına yönlendirdi fakat ordada sayfa bulunamadı hatası veriyor yardımcı olursanız sevinirim

 43. Ablamın kızlık soyadını mı yazmalıyım yoksa evlendikten sonraki soyadını mı yazmalıyım acil yardımcı olur musunuz ?

 44. Dostum benim 3 yil infazim vardi infaz 10 yasimda yemistim nedeni ise ogretmenle yasadigimiz sorunidi davalik olduk 10 yasimda yedim ama disiplin sucum yok lise mezunuyum sicilde infaz gozukmuyo suan zaten sıkınti cikmaz diye dusunuyorum sence

 45. Merhabalar, MSB ye bağlanmış bir kurum için bu formu doldurmam gerek, ve benim askerligim 2020 yılına kadar tecilli , bunu nasıl belirtebilirim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM