Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Göç İdaresi KPSS Şartsız İlköğretim Mezunu Personel Alımı Yapacak!

Göç İdaresi KPSS Şartsız İlköğretim Mezunu Personel Alımı Yapacak!

Göç İdaresi KPSS Şartsız İlköğretim Mezunu İşçi Alımı Yapacak! Göç İdaresi Genel Müdürlüğü taşra teşkilatı birimlerinde istihdam edilmek üzere Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla başvuran adaylar arasından noter kurası ve sözlü sınav sonucuna göre 225 sürekli işçi kadrosuna personel alımı yapılacak!

Başvuru Şartları

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün açıklamalarına göre yapılacak olan İlköğretim Mezunu Personel Alımına ilişkin açıklanan şartlar şu şekilde;

 • Türk Vatandaşı olmak, (2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklıdır)
 • En az ilköğretim en fazla lise mezunu olmak
 • İlan tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 30 yaşını bitirmemiş olmak,
 • İlan tarihi itibarıyla başvuru yapılan ilde ikamet ediyor olmak,
 • Kamusal haklardan mahrum bulunmamak
 • İlan tarihi itibarıyla askerlikle ilişiği bulunmamak, (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak),
 • Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmamak
 • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak
 • Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,

Özel Şartlar

 • Adayların 24 saat esasına göre vardiyalı çalışmasına ve dış mekânda çalışmasına engel durumunun olmaması
 • İşe alınacak işçilerin deneme süresi en çok iki ay olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akitleri bildirim süresine gerek olmaksızın tazminatsız feshedilecektir.

Göç İdaresi KPSS Şartsız İlköğretim Mezunu Personel Alımı Yapacak!

Diğer Hususlar

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 (dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday için noter huzurunda kura çekimi yapılacak.

Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan – sınav sürecinin her aşamasında Genel Müdürlükçe sonlandırılacak. Gerçeğe aykırı belge verenler veya beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacak, istihdam işlemleri yapılmış ise işlemleri iptal edilecek, idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecek.

Başvuru Yeri ve Şekli

Başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinden çevrimiçi olarak yapılacak. Şahsen, posta veya e-posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

Son Başvuru Tarihi

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinden çevrimiçi olarak yapılacak olan başvurular 14/06/2021 tarihinde başlamış olup 18/06/2021 tarihinde sona erecek.

Kura işlemleri, Kura sonucunda istenilecek belgeler, Belge teslim işlemleri, Sözlü sınav işlemleri, Sınav sonuçlarına itiraz, Atama işlemleri ve diğer tüm bilgilere ulaşmak için Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Sürekli İşçi Alımı İlanı adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca diğer tüm kamu personeli alımlarını takip etmek için Kamu Personel Alımı adresini de ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı Personel Alımı Yapacak! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Аренда яхты в Турции экскурсии в мармарисе