Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Gençlik ve Spor Bakanlığı Memur Alımı Şartı Nedir

Gençlik ve Spor Bakanlığı Memur Alımı Şartı Nedir

Gençlik ve Spor Bakanlığı memur alımı yapacağını açıkladı. Farklı lisans programlarından mezun toplam 25 kişinin istihdam edileceği memur alımlarında KPSS puanı belirleyici olacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı merkez teşkilatın istihdam edilecek olan 25 kişi Devlet Memurları Kanunu kapsamında göre düzenlenen Yarışma Sınavı ile alınacak. Gençlik ve Spor Uzman yardımcılığı için alımlar 3 farklı lisans programından yapılacak. Lisans programlarına göre değerlendirilecek KPSS puan türü de değişiklik gösterecek.

Hangi Lisans Programlarından Alım Yapılacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı memur alımlarını 3 farklı grupta yapacak. 5 kişinin alınacağı ilk grup için en az 4 yıllık lisans eğitimi veren Hukuk fakültesi mezunu adaylar başvuru yapabilecek. Bu adaylar için KPSSP4 puan türü geçerli olacak. 10 kişilik alımın yapılacağı ikinci grup adayların ise 4 yıllık eğitim veren İktisat, İşletme, Siyasi Bilimler ya da İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerinden mezun olması gerekiyor. Bu gruptaki adayların KPSSP23, KPSSP23 ve KPSSP39 puan türleri değerlendirmeye alınacak. Diğer grupta ise 10 kişilik alım yapılacak olup adayların beden eğitimi ya da spor eğitimi veren fakülte ya da yükseköğrenim kurumlarından mezun olmaları gerekiyor. Bu adayların ise değerlendirmeleri KPSSP3 puan türünden yapılacak.

Yarışma Sınavına Girmek İçin Başvuru Şartları Neler?

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın alımlar için gerçekleştireceği Yarışma sınavına girmek isteyen adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde yer alan şartları taşımaları, sınavın yapılacağı ocak ayı itibari ile 35. yaşlarını doldurmamaları, üniversitelerin belirli alanlarında en az 4 yıllık eğitimi tamamlamış olmaları gerekiyor. ÖSYM tarafından 2019 ve 2020 yıllarında yapılan KPSS sınavından alana özel belirtilen puan türlerinden en az 60 puan alan adayların başvuru yapabileceği alımlar için göreve engel sağlık sorununun bulunmaması gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Özel Kuvvetler Alım Şartları başlıklı makalemizde bordo bereli giriş şartları, nasıl gireri özel kuvvetlere ve özel kuvvetler alım şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Аренда яхты в Турции экскурсии в мармарисе