Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları 2018 Yılı Sözleşmeli Er Alımı
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları 2018 Yılı Sözleşmeli Er Alımı

Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları 2018 Yılı Sözleşmeli Er Alımı

Deniz ve Hava Kuvvetleri 2018 yılı içerisinde sözleşmeli er alımı yapacağını açıkladı. Birçok kişi tarafından beklenen bu haber sonrası başvuru yapmak isteyenler, başvuru şartları hakkında bilgi sahibi olmak isterken, sözleşmeli er olmanın koşulları vatandaşlar ile paylaşıldı. Askeriyenin ve devlet birimlerinin tamamında olduğu gibi sözleşmeli er statüsüne  girmenin de birtakım koşulları bulunmakta.

Sözleşmeli Er Başvurusunu Kimler Yapabilir?

Yayınlanan kılavuzda sözleşmeli er kapsamında başvuru yapabilecek kişilerin özellikleri ayrıntılı olarak belirtilmiştir. bu özelliklere göre Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak ilk şarttır. İlköğretim ve buna denk okullardan mezun olmayanların başvuruları geçerli sayılmaz. TSK ve askeri okullardan ilişiği kesilmiş kişiler de başvuru aşamasında elenirler. Yasalar önünde kamusal haklardan mahrum kalınmasına sebep olan bir suç işlememiş olmak. Devlete karşı işlenen suçlar, ihaleye fesat karıştırma, fuhuş, cinsel taciz, kaçakçılık gibi suçlara karışanlar da başvuru yapamaz. Yaş sınırı ise askeriliğini tamamlayan kişiler ve askere hiç gitmemiş kişiler için farklılık gösterir.

Başvuru Nasıl ve Ne Zaman Yapılır?

Başvuru yapmak isteyen ve şartları taşıyan kişiler başvurularını  e-Devlet üzerinden  yapacaklar. E-Devlet şifresi kullanarak sisteme giriş yaptıktan sonra başvuru tamamlanabilecek. Silahaltında olan adaylar ise başvurularını yaptıktan sonra kendileri için özel olarak hazırlanan dilekçeye başvuru sayfasının çıktısını da ekleyerek, kıta özlük dosyalarının muhafaza edildiği amirlerine müracaat etmeleri gerekmektedir. Adaylar başvurularını tamamladıktan sonra başvuruları ile ilgili süreci yine https://personeltemin.msb.gov.tr adresinden izleyebilirler.  Başvuru sonuçları da bu site üzerinden yayınlanacak.

Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları 2018 Sözleşmeli Er Başvurusu Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Başvuru Hangi Durumlarda Geçersiz Sayılır?

Adaylar internet üzerinden başvuru yapmalarının ardından asıl başvuru işlemleri için Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı’na geldiklerinde evraklarını da yanlarında bulundurmak zorundalar. Başvuru evraklarında eksik olan, başvuru şartlarını taşımayan, evrakları yanlış olan kişilerin başvuruları kabul edilmeyecek.

Sınav Aşaması

Başvurusu kabul edilmiş olan adaylar  Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı’nda yapılacak sınava ve değerlendirmeye girecekler. Bir aşamayı atlayan aday diğerine girmeye hak kazanacak. Bütün aşamaları geçen adaylar ise sağlık raporu almaları için yönlendirilecekler. Aşamalar ise şu şekilde yapılacak;

  • Öncelikle başvuru evrakları incelenir, evraklarda eksik olması durumunda başvurular geçerli sayılmaz,
  • Tabloda belirtilen standartlarda boy ve kilo oranına sahip olup olmadığına bakılır,
  • Fiziki anlamda dayanıklılığı ölçmek için test yapılır,
  • Sonrasında mülakat aşamasına geçilir,
  • Bütün bu aşamaları tamamlayan adaylar için sağlık raporu ve güvenlik soruşturması kısımlarına geçilir.

Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları Sözleşmeli Er Alımı Başvuru Kılavuzunu İncelemek İçin TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan Sözleşmeli Er Boy – Kilo Tablosu başlıklı makalemizde boy kilo tablosu sözleşmeli er, sözleşmeleli er kilo tablosu ve sözleşmeli er boy kilo hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Önder dedi ki:

    Eğitim yeri