Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Deniz Astsubay Alımı Başladı
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Deniz Astsubay Alımı Başladı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Deniz Astsubay Alımı Başladı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı deniz astsubay alımı ( Muvazzsaf) başladı. işte şartlar;

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Deniz Astsubay Alımı

2018 Yılı astsubay alımları kapsamında Deniz kKuvvetleri Komutanlığı Muvazzaf Astsubay alımları için başvurular başladı. 11 Mayıs 2018 tarihinde başlayan başvurlar 31 MAyıs 2018 tarihine kadar devam edecek. Başvurular sadece online olarak yapılacak ve elden ya da posta ile gönderilen başvurular kabul edilmeyecek.

Kimler Deniz Astsubay olabilir ?

Başvuru kalavuzuna gore deniz astsubay alımı na sadece erkekler başvuru yapabiliyor. bu alıda da bayan astsubay alımı ne yazıkki yok.

Astsubay alımı na başvuru yapabilmek için aşağıdaki şartları sağlamak gerekiyor;

  • 01 ocak 2018 tarihi itibari ile 2 yıllık ön lisansı bitirenler için 25 yaşını bitirmeyenler yani 01 ocak 1993 ve sonrası doğan lar ile 4 yıllık lisans ve üzeri yüksek öğrenimi bitirenler için 27 yaşını bitirmemiş yani 01 ocak 1991 ve sonrası doğmuş olmak (yaş düzeltmeleri geçersiz saylabilir)
  • En az 2 yıllık Önlisans programından mezun olmak (tablo 1 de bulunan bölümlerden birisinden mezun olmak )
  • mecburi hizmeti olmamak. ileride sınıf değişikliği talebinde bulunmamak.
  • Hakkında Yedek Subay Olamaz Kararı verilmemiş olmak.
  • Bakaya yada yoklama kaçağı olmamak.
  • Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde belirtilen Astsubay olabilir şartlarını taşıyor olmak. (Bu rapaor hastanelerden verilmektedir.)

Deniz Astsubay Alımı na Başvurmak için  KPSS den kaç puan almak gerekir ?

Milli Savunma Bakanlığının yayınladığı başvuru klavuzuna göre deniz astsubay alımı na başvurmak için  KPSS den en az 60 puan ve üzeri almak gerekiyor. KPSS93 Puan türünden 60 ve üzeri alan ve Tablo 1 deki bölümlerin birisinden mezun olan adaylar deniz astsubay alımı na başvuru yapabiliyorlar.

Astsubay Boy Kilo Oranı Nedir ?

Türk Silahlı Kuvvetleri Askeri personel alımlarının tümünde olduğu gibi deniz astsubay alımı nda da boy ve klo tablosuna uygunluk aranıyor. Bu tabloya uygun olmayan adaylar ne yazıkki seçim aşamalarında eleniyor. Astsubay boy kilo tablosu aşağıdaki gibidir.

Deniz Astsubay Alımı

Deniz Astsubay Alımı

Tablodan da görüleceği üzere başvurmak için  en az 164 cm olmak gerekiyor.

Daha Once Türk Silahlı Kuvvetlerinde  subay, astsubay, askeri öğrenci, uzman jandarma, uzman erbaş ve sözleşmeli er olarak görevliyken çıkarılanlar Deniz astsubay alımları na başvuruları kabul edilmiyor .

Yedek Subaylar Başvurabilir mi ?

Deniz Astsubay Alımı başvurusu yapmak isteyenler açısından nemli bir konunu da  yedek subayların başvuru yapıp yapamayacağı. Yayınlanan klavuza göre Askerliğini Yedek Subay olarak  yapmış yada yapıyor olanlar başvurabiliyor. yalnız bu adayların görevliyken sicil tam notunun en az %85 i ni sicil notu olarak almış olmaları gerekiyor.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Muvazzaf Astsubay Alımları Başvuru Klavuzu için Tıklayınız

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Muvazzaf Astsubay Alımları Başvurusu Yapmak İçin Tıklayınız

Kaynak Tablosu için Tıklayınız (Tablıo 1)

Bir önceki yazımız olan Bayan Astsubay Boy ve Kilo Tablosu başlıklı makalemizde bayan astsubay, bayan astsubay boy kilo tablosu ve bayan astsubay boy tablosu hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Melik dedi ki:

    Yedek subaylar astsubay olabilir mi ?