Corona’ya Karşı Karargahlara Termal Kamera Yerleştirildi
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Corona’ya Karşı Karargahlara Termal Kamera Yerleştirildi

TSK corona virüse karşı önlemler almaya başladı. MSB yaptığı açıklamada karargay ve birlik nizamiyelerine vücut ısılarını ölçen termal kameralar yerleştirdik. Buna göre yeni celp döneminde alınacak olan er ve erbaşlarla ilgili herhangi bir erteleme olmayacak.

Corona’ya Karşı Karargahlara Termal Kamera Yerleştirildi

TSK, Corona virüse karşı önlemler almaya başladı. MSB yaptığı açıklamada karargah ve birlik nizamiyelerine vücut ısılarını ölçen termal kameralar yerleştirdik. Buna göre yeni celp döneminde alınacak olan er ve erbaşlarla ilgili herhangi bir erteleme olmayacak. Askeri kaynaklardan yapılan açıklamalarda ise tatbikatlarda erteleme olabilir denildi.

MSB müşavirliğinde basın toplantısı yapıldı ve toplantı sonrasında alınan kararlarla ilgili şunlar söylendi.

Görüşmeler Bugün Tamamlanıyor

5 Mart tarihinde Rusya Moskova’da imzalanmış olan mutabakatta, temas hattındaki tum askeri faaliyetler 6 Mart itibariyle durduruldu. Rusya’da yapılan mutabakat sonucunda Türkiye sınırları rejim ve terör saldırılarına karşı korunaklı hale getirilmiş ve bölgedeki sivillerin koruma altına alınabilmesi için adım atılmıştır. 10 Mart tarihinde ise Rusya’dan gelen heyet 15 Mart tarihinde planlanmış olan Türk-Rusya ortak devriyelerinin esasları ele alınmıştır denildi.  

Corona Virüs Önlemleri

MSB, Corona viruse karşı personelin özellikle de hareket bölgesinde görev yapan birliklerin söz konusu olan salgından etkilenmemesi için her turlu tedbirinde alındığını açıkladı. Virüsün İran’da ciddi oranda görülmüş olması ise 22 Şubat tarihinden sonra sınırlarımızda görev almış olan birliklerin yasadışı olacak şekilde yakalanmış olan şahıslara karşı nasıl müdahale edilmesi gerektiği konusunda elbise, eldiven, maske teçhiz edilmesi sağlanmıştır

TSK’da önlem olması açısından tüm izinler geçici olarak son emre kadar kaldırıldı. Er ve erbaşların hafta sonu izinleri de durdurulmuştur.

Corona’ya Karşı Karargahlara Termal Kamera Yerleştirildi

Corona’ya Karşı Karargahlara Termal Kamera Yerleştirildi

Karargahlara Termal Kameralı Önlem

TSK’da alınan önlemler arasında yemin töreninde misafir kabul edilmesi geçici bir süre boyunca yasaklandı.

Misafir olan askeri öğrencilerin ülkelerine dönmeleri ise gerekli sağlık kontrolü sonrasında mümkün olabilecek.

MSB, GKB, KKK, Harp okulları gibi alanlarda nizamiyelerden girişlerde termal kameralar yerleştirilerek gelen misafirlerin ve askerlerin vücut ısıları kontrol edilecek ve riskli durumlarda gerekli önlemlerin alınması sağlanacak.

MSB bu salgın durumuna karşın topyekûn teyakkuz içerisine girmiştir.

Gündemde olan askerlerin sevk ve birliğe katılım tarihlerinde erteleme olacağı durumu haberleri yalanlanarak, alımlar planlı bir şekilde yapılacak.

TSK yaptığı açıklamada corona virüsü ile mücadele de üzerine duşeni yapacak var olan faaliyetler durdurulmayıp ilave tedbirler alınacaktır denildi.

Yeni askerler ayrı koğuşlarda tutulacak mı?

Askerlerin muayene işlemleri öncesinde olduğu gibi şuan da aynı şekilde devam ediyor. İzne ayrılmış olan personelin yeniden iş başı olması için gerekli muayenenin yapılması da tedbirler dahilinde yapılıyor.

Bir önceki yazımız olan 2023 Askerlik Celp Dönemleri, 2023 Celp Tarihleri Açıklandı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.