Corona Virüsü Ordulara Yayılıyor - Corona - Askernoktasi.com
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Corona Virüsü Ordulara Yayılıyor

Corona Virüsü Ordulara Yayılıyor

Corona virüsünden ölenlerin sayısı her geçen gün hızlıca artarken, ülkelerde önlemlerini almaya devam ediyor. Ancak önlemler ne kadarda alınmaya çalışılıyor olsa da toplu yaşam alanlarından birisi olan ordularda corona’nın önüne geçilememeye başladı. Buna göre ABD, Yunanistan, NATO, İran ve Mısır ordularında corona virüsü vakaları görülmeye başladı.

Ordular teyakkuzdalar

ABD Ordusu Tehlikede

ABD’de orduda yaklaşık olarak 1050 personel virüsle mücadele ediyor. İtalya’da ise 11 komutanın karantinaya alındığı haberleri yayılıyor. ABD’de başlayan ordudaki vakalar giderek artarken dünyanın birçok ülkesinde de askerler üzerinde corona görülmeye başlandı.  Ermenistan, Filipinler,  Polonya Genelkurmay Başkanları’nın testleri pozitif çıkarken halkın giderek paniğe kapılıyor olması da endişeleri artıyor.

Dünyanın farklı noktalarında tam sayı bilinmiyor olsa da giderek yayılan virüsle ilgili olarak vakalarda hızlıca gelmeye başladı. Orduda vaka sayısı en çok ABD’de görülürken Mısır ve Yunanistan’da yaşadığı stresten dolayı kaygılı.

NATO’DA Corona Salgını

NATO’da ilk vaka 8 Mart tarihinde görülmüştü. Ancak aradan geçen çok kısa bir zaman olmasına karşın 39 kişide daha teyit edildiği açıklandı. 76 personel tedbir olarak evlerinde karantinaya alınırken durum giderek daha da vahim bir hal alıyor.  

İran Ve Mısır Orduları

ABD ve NATO’nun ardından İran ve Mısır’da salgın nedeniyle endişelenen ülkeler arasında yer alıyor. Mısır’da bir Tümgeneral’in corona nedeniyle hayatını kaybetmesi endişelere neden olurken İran’da ise Devrim Muhafızları Ordusundan Üst düzey bir komutan corona’dan hayatını kaybetti. Esed rejiminin bulunduğu Suriye’de ise 12 İran askerinde corona tespit edildi.

Yunanistan Ordusu Risk Altında

Dünyanın pek çok ülkesi gibi Yunan ordusu da corona’dan tehlike altında. Virüsün teşhisinin konulduğu bir komutanın hayatını kaybetmiş olması ülke halının da paniğe neden olmasına yol açıyor.

Corona virüsü dünyanın birçok ülkesinin ordusuna bulaşmaya başlarken bizim ordumuzda henüz açıklanmış bir vaka sayısı bulunmuyor. Ancak virüsün bu şekilde yayılma hızı düşünüldüğünde bizim ordumuza sıçraması halinde de sayının çok hızlı bir şekilde artması kaçınılmaz bir son olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Özel Kuvvetler Alım Şartları başlıklı makalemizde bordo bereli giriş şartları, nasıl gireri özel kuvvetlere ve özel kuvvetler alım şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.