Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

BTK KPSS Şartlı Personel Alımı Başladı! Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

BTK KPSS Şartlı Personel Alımı Başladı! Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) KPSS şartlı personel alımı yapacağını açıkladı. KPSS 70 puan şartının arandığı personel alımları için kurum alınacak kadro sayısının 20 katı kadar adayı sınava davet edecek. Bilişim Uzman Yardımcısı alımları için yayınlanan personel ilanında alım yapılacak kadrolarda aranan şartlar ve başvuruların nasıl yapılacağı da açıklandı.

BTK Personel Alımı İçin Başvurular Nasıl Yapılacak, Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) personel alımının yapılacağı tarihleri yayınladığı ilan ile açıkladı. 10 Şubat’ta başlayan başvuruların 19 Şubat 2021 günü mesai bitimine kadar tamamlanması gerektiğini belirtildi.

Başvurular Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun merkez teşkilatına şahsen ya da posta yolu ile yapılacak. Gerekli olan belgeler şahsen yapılacak başvurular esnasında götürülecek. Bununla beraber posta yolu ile başvuru yapacak adayların da gerekli belgeleri başvuru süresi dolmadan önce kurumun merkez teşkilatına ulaştırması gerekecek. Posta gecikmesinden kaynaklı geç yapılan başvuruların dikkate alınmayacağı da kurum tarafından yayınlanan ilanda açıklandı.

BTK Personel Alımı Başvuru Şartları Neler?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Bilişim Uzman Yardımcısı alımları için başvuru yapmak isteyen adayların sağlaması gereken şartlar da ilanda belirtildi. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde yer alan genel şartları taşımaları gerekiyor. Bununla beraber adayların 4 yıllık lisans eğitimi veren siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, hukuk, işletme ve iktisat, elektrik, elektronik, haberleşme, iletişim, endüstri, telekomünikasyon ya da bilgisayar mühendisliği bölüm ve fakültelerinden mezun olmaları gerekiyor. Bu bölümlerle denkliği kabul edilmiş Yükseköğretim kurumlarının mezun belgeleri de geçerli olacak. Ocak ayının ilk günü itibari ile 35 yaşını doldurmamış ve  KPSS puanı 70 ya da üzeri olan adaylar başvuru yapabilecek.

BTK PERSONEL ALIMI RESMİ İLAN ADRESİ

Bir önceki yazımız olan Ağrı'da EREN-3 Operasyonu Kapsamında Çok Sayıda Suç Unsuru ve Askeri Malzeme Ele Geçirildi! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Аренда яхты в Турции экскурсии в мармарисе