Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Bedelli Askerlik Bekleyenlere Müjde | Seçimden Sonra Kesin !

Bedelli Askerlik Bekleyenlere Müjde | Seçimden Sonra Kesin !

Uzun zamandır Bedelli askerlik bekleyenler için siyasi parti liderlerinden  ard arda açıklamalar geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; bedelli aserliğin ihtiyaç durumuna geldiğini belirtirken, Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce: Seçim Sonrası Bedelli Askerliğin 1 kereliğine çıkarma kararı aldıklarını ve sonrasında askerlik kanununda herkes için düzenleme yapılacağını belirtti. Böylelikle Bedelli Askerlik Son Durum belli olmuş oldu. Seçimden sonra hangi aday kazanırsa kazansın Bedelli Askerlik Çıkıyor.

Bedelli Askerlikte Son Durum

Bedelli Askerlik ile ilgili en net açıklama bugün itibari ile Cumhurbaşkanı adaylarından geldi. Cumhurbaşkanı

Bedelli Askerlik Son Durum

Bedelli Askerlik Son Durum

Recep Tayyip Erdoğan bayram namazı sonrası yaptığı açıklamada bedelli askerliğin ihtiyaç olduğunu ve seçimden sonra Türk Silahlı Kuvvetleri ile yapacakları değerlendirme ile ihtiyaç, yaş gibi kriterleri belirledikten sonra bunun adımını atacaklarını belirtti. ( Devamı asagıda )

Bedelli Askerlikte Toplanacak Para Erlere ve Şehit, Gazi Ailelerine Dağıtılacak.

Konu hakkında en ayrıntılı ve net bilgiyi ise Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce verdi. Muharrem İnce, Yalova Mitinginde Gönlünün razı olmamasına rağmen bedelli askerlik in de ihtiyaç olduğunu ve mağdur durumda olan birçok vatandaşın da olmasından doğan ihtiyaç ve sebebiyle bir kereliğine mahsus bedelli askerlik çıkacaraklarını belirtti. Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İNCE daha önceki açıklamalarında Türk Silahlı Kuvvetleri Kanununda değişiklik yaparak, askerliği 2 aya indireceklerini ve isteyenlere gönüllü ve paralı asker olarak görevlerine devam edebileceklerini belirtmişti. Profesyonel Ordu ya geçişi hızlandıracağı anlaşılan İNCE bu açıklamalar ile Bedelli Askerlik ile ilgili son noktayı koymuş oldu. Cumhurbaşkanı Adayı İNCE, Bedelli askerlikten elde edilecek gelirin 3 e bölünerek 1 bölümünü şu anda askerlikl yapan erlere, 1 bölümünü, şehit ve gazi ailelerine,1 bölümünün ise savunma sanayisine aktarılacağını belirtti.

Bedelli Askerlik Son Durum da Yaş sınırı Ne olacak ?

Bedelli Askerlik yaş sınırı şu anda kesinlik kazanmamasına rağmen sosyal medyada  25 yaş ve üzeri için yoğun bir talep olduğu görülüyor. Askerlik süresinin 12 Ay olması bazı vatandaşlar için çok uzun bir süre olarak görülürken bazı kesimler tarafından da bu 12 aylık sürenin en az 10 ayının Türk Silahlı Kuvvetlerine ve Devlete ağır bir yük olduğu belirtiliyor.

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İNCE‘nin bu konudaki planlarını somut bir şekilde belirtmesi, şu an askerlik görevini yapanalar için de umut oldu. Zira eğer askerlik süresi zaruri (savaş, seferberlik v.b) ihtiyaçlar dışında 2 ay olarak belirlenmesi durumunda şu anda askerliğini yapanlarda terhis olacaklar.

Bedelli Askerlik Ücreti Ne kadar Olacak ?

Henüz Cumhurbaşkanı Adaylarının vaadleri arasında yer alması sebebiyle ücret ile ilgii herhangi bir bilgi paylaşılmıyor, fakat Hem bedelli askerlik yapmak isteyen yükümlülere hem de maddi olarak bu parayı karşılayamayacak durumda olanlara uygun, hemde bu konuda hassasiyetetleri olan diğer vatandaşlarındında göz önünde bulundurulacağı düşünülüyor.

Bir önceki yazımız olan 2018 jandarma uzman erbaş alımı | Dikkat Başvurular Başladı başlıklı makalemizde 2018 jandarma uzman erbaş alımı, 2018 jandarma uzman erbaş alımı ne zaman ve jandarma uzman erbaş alımları hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 12 YORUM
 1. Cengiz pehlul dedi ki:

  Iyi akşamlar. . Yurt dışı için şartlar ne olacak? Konsoloslukta kaç euro yatırılacak hangi tarihten itibaren ve yaşı gecenler yararlanabilecekmi ? Teşekurler

  1. Cengiz Yurtdışında yaşayanlar dövizle askerlik yapabilir, ( Dövizle askerlik ile ilgili ayrıntılı bilgi burada ) fakat bedelli olarak yapmak istiyorsan (düzenleme tam olarak çıkmadığından muhtemelen) buna da başvuru yapabilirsin

 2. yiğitcan dedi ki:

  uzman onbaşı uzman çavuş alımları nezaman açılacak bilgi verirmisiniz

  1. Yiğitcani kesinm tarih vermek imkansız, Uzman Erbaş alımları muhtemelen temmuz ortasına doğru tekrar açılır.

 3. Yusufkurt dedi ki:

  Uzman olmak istiyorum

  1. Yusuf, askerliğini bedelli olarak yaparak, sonrasında uzman erbaş olarak görev mi yapmak istiyorsun ?

 4. Ramazan dedi ki:

  Gönüllü için gitmek istiyorum yaş 30 alirsaniz gitmek isdiyorum

  1. Ramazan, Seferberlik, savaş ve Olağan Üstü hal dışında TSK Gönüllü Asker Almamaktadır. Hassasiyetin için teşekkür ederiz.

 5. Eren dedi ki:

  Merhaba, bedelli askerlik ücretleri tl üzerinden mi olur yoksa dövizle askerlik gibi belli bir döviz karsiligi Türk lirasi mi olur acaba, daha inceki yillarda odmelej nasıl yapıldı

  1. Eren, Bedelli askerlik bugune kadar türk lirası üzerinden olmuştur. Muhtemelen gene Türk Lirasi üzerinden bedelli askerlik yapılabilineceklerdir. .