Bedelli askerlik ne zaman çıkacak ? | İmza Kampanyası Başladı
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Bedelli askerlik ne zaman çıkacak ? | İmza Kampanyası Başladı

Bedelli askerlik ne zaman çıkacak ? | İmza Kampanyası Başladı

Bedelli Askerlik şüphesiz 2018 yılında askere gitmesi gereken fakat çeşitli sebeplerle erteleyen vatanadaşlar için en önemli konulardan birisi Bedelli askerlik ne zaman çıkacak ? oldu. Daha once yaptığımız Bedelli Askerlik Son durumu haberimize gelen yoğun sorular sonrası paylaştığımız Sayın Başbakan’nın attığı twit mesajı ile umutlar resmen yeşerdi. Çeşitli sosyal paylaşım platfomalarında da yoğun bir şekilde dile getirilen bedelli askerlik için yapılan yorumlar ile  ülke gündemine getirilmeye çalışıldı.

Bedelli Askerlik Ne zaman Çıkacak ?

Seçim çalışmalarının yoğun bir şekilde başlaması aslında çok önemli olan bazı konuların seçim sonrasına bırakılmasına sebep oldu. Çeşitli sebepler ile askere gidememiş vatandaşlar için çok önemli olan bu yasanın çıkarılması kimilerine göre önemli ve gerekli olmasına rağmen kimilerine göre askerden kaçma yolu gibi görünebilyor. Farklı görüşlerin olduğu bu konuda hükümet de en hakkaniyetli bir şekilde bedelli askerlik çalışmalarını yapmak istiyor.

2018 yılı Cumhurbaşkanlığı Seçimi dışında ayrıca Zeytin Dalı Operasyonu nun yapılıyor olması, bedelli askerlik çalışmalarının ötelenmesine sebep oluyor olabilir. Çünkü bedelli askerliğin çıkarılması bedelli ücretini ödeyemeyecek durumda olan diğer vatandaşların haksızlığa uğraması gibi bir algı oluşmuş oluyor. Bu durum Bedelli askerlik ne zaman çıkacak sorusuna cevap veriyor olarak düşünülebilir, anlaşılacağı üzere muhtemel bedelli askerlik çalışmalarının seçim sonrası ve Zeytin dalı Operasyonu nun nihayete ermesinin ardından yapılmasını akla getiriyor.

Sosyal Medyada Bedelli Askerlik

Çeşitli sosyal paylaşım sitelerinde (facebook, twitter, eksisozluk vs) bu konu ile ilgili yoğun bir mesajlaşma ve yorum göze çarpıyor, özelikle ekşisözlük te bedelli askerlik için aşağıdaki mesajlar gonderilmiş:

Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak

Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak

 

Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak

Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak

 

yukarıdaki örneğe benzer sosyal medyada daha bir çok yorum bulunuyor. Bedelli Askerlik bekleyen binlerce vatandaş Sosyal medyanın da gücünü kullanarak, seçim öncesi, en azından seçim vaadi olarak Cumhurbaşkanı adaylarının konuyu gündeme taşıması için yoğun bir çalışma yürüyor.

Cumhurbaşkanı Adaylarının Bedelli askerlik hakkındaki düşünceleri neler ?

Her seçim öncesi yoğun bir şekilde gündeme getirilen bazı konular, kimi zaman başarıya ulaşıp vatandaşlara haklar tanınmasını hızlandırabiliyor, bunun ile ilgili en bariz örnek, önceki seçimlerde taşerona kadro ile ilgili verilen vaadler aradan uzun bir zaman geçmiş olmasına rağman başarı sağladı. Bugün Taşeron işçilerin büyük bir kısmı taşeron firmalardan kurtulup, devlet ile direkt sözleşme imzalayarak, sözleşmeli işçi pozisyonunda görevlendirildiler. bu durumda  bedelli askerlik için de yoğun bir sosyal medya baskısı adaylar üzerinde etki yapacağı aşikardır. bu nedenle bedelli askerlik için internet ortamında bulunan tüm yayınlara bu konuda yorum yapmak, Adayların Sosyal medya danışmanlarının gözlerinden kaçmayacaktır.

Şimdilik hiç bir aday bedelli konusunda bir vaad  vermiyor, Adayar bugunlerde yapacakları her konuşma ve vaad başka vatandaşlar için kötü algılanabileceği ve bu konunun resmen bıçak sırtı olması adayları bu konuda konuşmaya imtina ediyor olabilir. genel olarak adaylar “Bedelli askerlik ne zaman çıkacak” sorusuna yuvarlak cevaplar veriyor.

Değerli Ziyaretçilerimiz Günlük ortalama 15 bin ziyaretçisi olan sitemiz de de yorumlara taleplerinizi yazabilirsiniz yorumlarımız, aynı anda çeşitli sosyal platformlarda da yayınlanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan 2018 jandarma uzman erbaş alımı | Dikkat Başvurular Başladı başlıklı makalemizde 2018 jandarma uzman erbaş alımı, 2018 jandarma uzman erbaş alımı ne zaman ve jandarma uzman erbaş alımları hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Necibe dedi ki:

    Bedelli biran önce çıkmalı. Elde ediken gelirde savunma için kullanılmalı

  2. Melik dedi ki:

    Bedeli askerlik birçok vatandaşı magduriyetten kurtaracaktır. Bunu sadece para odeyip askere gitmemek degil, para ile gidemedigi askerlige maddi acidan destek vermek okarak algılanmalıdır