Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Bedelli Askerlik için Kararname Hazırlandı

Bedelli Askerlik için Kararname Hazırlandı

Milyonlarca kişi tarafından beklenen bedelli askerlik için kararname hazırlandı.

AKP Grup Başkan Vekili Bülent Turan  “Bedelli askerlik torba yasaya ekleniyor. dedi.  Bugun itibari ile komisyona getirileceğini belirten Turan,  Yaş sınırı 25 olarak kararlaştırılan bedelli askerliğin ücreti 15 bin TL olarak belirlendiğini belirtti. Ayrıca Bedelli den yararlanmak isteyen vatandaşlar için  28 günlük bir askerlik süresi öngörüldüğünü ekledi.

İşte ayrıntılar;

Bedellide Yaş Sınırı kaç Olacak ?

Sözcü Gazetesinin haberine göre 27 olarak hazırlanması beklenen Bedelli Askerlik için yaş sınırının 25 olarak düzenlendiği belirtiliyor. Buna göre Bedelli askerlik yapmak isteyen adayların 25 yaş ve üzeri için geçerli olması bekleniyor.

Ekim Ayında çıkması beklenen Bedelli Askerlik düzenlemesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından fazla uzatılmasını istemediğinden bir an önce çıkarılması planlanıyor.

Bedelli Ücreti ne kadar olacak?

Bedelli Askerlik Son Durum

Bedelli Askerlik Son Dakika

Sosyal medyada yoğun bir şekilde 15 bin tl üzerinden konuşuluyor olmasına rağmen şu an için net bir rakam telaffuz eidlmedi. Yalnız gazetenin haberine göre bu miktarın 15  bin tl olacağı belirtiliyor.

Kaç kişi Bedelliye Müracaat edercek ?

Bedell Askerlik düzenlemesinin ardından 400 bin kadar vatandaşıon bu haktan yaralanılması bekleniyor.

Askerde Olanlar Bedelli den yararlanabilir mi?

daha önceki bedelli askerlik düzenlemelerinde bu durum söz konusu olmadı, kararname çıkmadan kesin söylemde bulunmak mümkün olmasada muhtemelen bu düzenleme de şu anda silah altında olanları kapsamayacak.

Bedelli Askerlik Yükümlülerin Yuzde 93 kadarını kapsıyor

Bedelli askerlik bekleyen sayısı, silah alatına gitmesi gereken yükümlülerin yaklaşık yüzde 93 ü 25 yaş ve üzerinde. bu durumda bedelli askerliğe başvuruların yoğun olacağı anlamına geliyor.

Bedelli Askerlikte Zorunlu Eğitim Var mı?

Son şeklini alan karanameye göre  25 yaş ve üzeri vatandaşların başvurabileceği bedelli askerlik için 28 gün zorunlu eğitim öngörüldüğü belirtildi.

Zorunlu Eğitim Nerede Yapılacak ?

Bilindiği üzere son bedelli askerlik düzenlemelerinde zorunlu eğitim şartı yok idi. Fakat bu düzenlemede vatandaşlardan 28 günlük zorunlu eğitim yapmaları gerekiyor. Peki Zorunlu eğitim nerede yapılacak?

Alınan bilgiler doğrultusunda,  muhtemelen, dövizle askerlik yapanlarda olduğu gibi bedelli askerlik yapacak vatandaşlar da temel eğitimlerini Burdur da yapacaklar

 

Bir önceki yazımız olan KKK Uzman Erbaş Eğitim Kursuna Çağrılar Başladı mı? başlıklı makalemizde SMS Ne zaman Gelir, Uzman Erbaş Eğitim Kursuna Çağrılar Başladı mı ve Uzman Erbaş SMS Ne zaman Gelir hakkında bilgiler verilmektedir.

blank
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status