Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Askerlik Yerleri Ne Zaman Açıklanacak? 2020 Celp Dönemleri!

Askerlik Yerleri Ne Zaman Açıklanacak? 2020 Celp Dönemleri!

Milli Savunma Bakanlığı Twitter hesabından ve Askeralma Geneel Müdürlüğü tarafından açıklanan duyuruda askerlik yerlerinin ne zaman açıklanacağı belirtildi. Buna göre er, erbaş, yedek subay ve yedek astsubaylar askerlik yerleri ve sevk tarihlerini E – Devlet üzerinden öğrenebilecek.

Askerlik Yerleri Ne Zaman Açıklanıyor?

MSB taafından açıklanan duyuruda askerlik yerlerinin ve sevk tarihlerinin Ağustos’un ilk haftasında açıklanacağı belirtildi. Askere gitmek üzere hazırlanan vatandaşlar, E – Devlet’ giriş yaparak askerlik yerlerini ve teslim olma tarihlerini öğrenebilecek. Aynı zamanda E – Devlet şifresi olmayanlar en yakın askerlik şubesine müracaat ederek askerlik yerleri hakkında bilgi edinebilir.

1 Temmuz 2020 (1 Temmuz dahil) tarihine kadar askerlik başvurusu yapan, yoklama işlemlerini tamamlayan ve erken sevk talebinde bulunan vatandaşların celp dönemleri ağustos’un ilk haftasında açıklanacak. TSK’nın ihtiyaçlarına göre askerler yurdun dört bir yanında görevlendirilecek. Acemi birliği eğitim süresini (1 ay) tamamlayanlar sonrasında usta birliğine gitmek üzere farklı bir şehirde vatani görevini yapmaya devam eder ve usta birliğin ardından terhis belgesi alır.

Yoklamasını yaptıran ancak askerlik hizmeti ve celp tercihi hakkında herhangi bir işlem yapmayan vatandaşlar TSK ihtiyaçları doğrultusunda sınıflandırılacak.

blank
Askerlik Yerleri Ağustos’un ilk haftasında açıklanacak.

Sevk Tarihleri Ne Zaman?

Yedek subay / astsubay ve er /erbaşların sevk tarihleri ise şu şekilde açıklandı:

  • Yedek subay / astsubay; erbaş / er (1. Grup): Sevk tarihi 8 Ağustos, sevk tarihi belgesi 4 – 8 Temmuz tarihleri arasında alınabilecek,
  • Erbaş / er (2. Grup): Sevk tarihi 29 Ağustos, sevk tarihi belgesi 25 – 29 Ağustos tarihleri arasında alınabilecek,
  • Erbaş / er (3. Grup): Sevk tarihi 17 Eylül, sevk tarihi belgesi 13 – 17 Eylül arasında alınabilecek,
  • Bedelli erlerin sevk tarihi 29 Ağustos, sevk tarihi belgesi ise 25 – 29 Ağustos tarihleri arasında alınabilecek.

Sevk tarihi belgesini almak üzere E – Devlet’e giriş yapan vatandaşlar ‘Kovid – 19’ anketini doldurmak zorundadır. Anketi doldurmayanlara sevk tarihi belgesi verilmeyecektir. Anketi tamamlayan vatandaşlar, ilgili sağlık kuruluşlarına yönlendirilecek ve ‘ Kovid – 19’ testi uygulanacak.

Kovid – 19 testi pozitif çıkan vatandaşlar ya da temaslı olanlar tedavi edilecek ve tedavilerinin tamamlanmasının ardından askerlik yapacağı birliğe sevk edilecek. Sağlık kuruluşlarında test yaptırmayanlar askere alınmayacak ve bakaya kalma işlemleri uygulanacak.

Bir önceki yazımız olan Adıyaman Askerlik Celp Dönemleri 2021 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

blank
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status