Askerlik Şubesinden Randevu Nasıl ve Nereden Alınır?
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Askerlik Şubesinden Randevu Nasıl ve Nereden Alınır?

Askerlik Şubesinden Randevu Nasıl ve Nereden Alınır?

2020 2021 bedelli askerlik yerlerinin ve tecil tarihlerinin açıklanması, 2021 yoklama kaçaklığı ile ilgili Milli Savunma Bakanlığı’ndan gelen açıklama birçok kişinin askerlik şubesinde gerçekleştirmesi gereken işlerin oluşmasına yol açtı. 2021 yılında askerlik yapmak için gidecek olan ya da askerlik tarihi gelen, yoklama yaptırmak isteyen , erteleme yaptırmak isteyen birçok kişinin askerlik şubesinde gerçekleştirmesi gereken işlemler bulunuyor. Bu işlemlerin birçoğu online kanallar üzerinden yapılabilmekle beraber işlemlerini askerlik şubesi üzerinden gerçekleştirecek adaylar Askerlik Şubesinden Randevu nasıl alınır sorusunu sormaya başladı.

2021 yılında askere gidecek kişiler askerlik için gerekli işlemlerini gerçekleştirmek ve zorunlu belgeleri ulaştırmak için askerlik şubelerine gidiyor. Kamu kurumları arasında yer alan askerlik şubeleri hafta içi günlerde akşam 17.00’a kadar açıktır. Asker adaylarının ya da erteleme işlemi gerçekleştirecek kişilerin bu saat aralığında randevu alması gerekiyor. Şubeye gitmek istemeyenler için diğer yol olan E devlet üzerinden nasıl randevu alınacağı ise merak konusu oldu.

Ayrıca MSB yoklama kaçağı cezası ile ilgili açıklama geldi! Yazımızdan inceleyebilirsiniz.

E Devlet Üzerinden Nasıl Randevu Alınır?

Çeşitli işlemler için askerlik şubesine gidecek kişiler e devlet üzerinden randevu alıyor. Özellikle son dönemlerde pandemi sürecinden kaynaklı birçok kişinin online kanallar üzerinden işlem gerçekleştirmeyi tercih etmesinden kaynaklı e devlet üzerinden işlemlerini gerçekleştirebiliyor ya da askerlik şubesine gitmek için randevu alabiliyor.

Askerlik şubesine gitmek için randevu alma iki aşamada gerçekleşiyor. İlk aşamada T.C. kimlik numarası ve şifresi ile sisteme giriş yapan vatandaşların asal randevu başlığını seçmeleri gerekiyor. Ardından işlem türü, tarih, il ve şube seçeneklerinin seçilmesi ile ilk aşama tamamlanıyor. İkinci aşamada ise ilgili birimden saat tercihi yapılması ve kaydet tuşuna basılması gerekiyor. Bu işlemlerin ardından randevu onaylanırsa mesaj ya da mail olarak geliyor.

Bir önceki yazımız olan Ankara Askerlik Şubeleri Adres Ve Telefonları başlıklı makalemizde AKYURT ASKERLİK ŞUBESİ, ALTINDAĞ ASKERLİK ŞUBESİ ve ANKARA ASKERLİK DAİRESİ BAŞKANLIĞI hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.