Askere Giderken Alınacak Malzemeler |
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Askere Giderken Alınacak Malzemeler

Askere Giderken Alınacak Malzemeler

Askere gidenlere günlük yaşam içerisinde ihtiyaç duyacakları her türlü araç ve gereç sağlanıyor olsa da günlük kullanımda bazı malzemeleri yanında götürmeleri faydalı olur. Bu makalemizde askerin günlük ihtiyaçlarında kullanabilecekleri bazı önemli malzemelerden bahsetmek istedik.

Boyuna Asılan Cüzdan

Askerliğini yapmış kişilerden hep duymuşsunuzdur, çalınmaz yer değiştirir. Gittiğinizde her çeşit insanı bir arada göreceksiniz ve bu insanlara karşı kendi önleminizi kendiniz almanız gerekiyor. Paranız gibi değerli eşyalarınızın yer değiştirmesini istemiyorsanız o zaman bunları boynunuzda taşımanız gerekiyor. Çünkü askerde size ait bir dolabınız olsa da kitleme şansınız olmayacak.   

Atlet ,Boxer ve Fanila

Gittiğinizde size atlet ve boxer (Külot) veriliyor. Ancak bunlar 2–3 taneyle sınırlı. Sizin sık çamaşır yıkama gibi bir durumunuz olmayacak. Bunun içinde yanınızda atlet ve boxer götürmeniz sizin için daha iyi olacak.

Şampuan, lif, sabun, kulak temizleme çubuğu

Askerde rahatınız hiçbir zaman sivil hayatınızdaki gibi olmayacak buna banyo yapmakta dahil. Fırsatını bulduğunuzda banyo yapmak ve üzerinizdeki pisliklerden kurtulmak isteyeceksiniz. Bunun için yanınıza banyo malzemelerinizi almanız faydalı olur.

Yüz havlusu ve banyo havlusu

Gittiğiniz yere göre havlu ve banyo takımı verilme durumu söz konusu. Ama sizin yine de yedeğini yanınıza almanız iyi olacak.  

Kişisel Bakım Malzemeleri, Tırnak makası

Bakım malzemeleri dediğimizde aklınıza farklı eşyalar gelmesin.  Tırnak makası, kolonya, parfüm kendinizi iyi hissetmeniz ve çarşı iznine çıkarken kullanmanız için gerekli olacak.

Askere Giderken Alınacak Malzemeler

Askere Giderken Alınacak Malzemeler

El ve Yüz İçin Vücut Kremi

Askerde soğuk ve sıcakla doğrudan temas edeceksiniz. Bu zamana kadar bunlara hazır olmayan cildiniz çok kısa süre içerisinde bir değişme uğrayacak. El yüz kremleri, dudak çatlaması için krem sizin çevresel faktörlere karşı korunmanızı sağlayacaktır.

İçlik

Askere eğer kışın gitmişseniz kesinlikle olmazsa olmazların başında içlik gelir. Sizin hasta olmamanızı sağlayacaktır.

Kilit

Kilit ne işime yarayacak der gibi olduğunuzu fark edebiliyorum. Hemen yanıtlayalım botlarınızı ve valizinizi kilitleyebilmeniz için çok işinize yarayacak. Askerde en çok rastlanılan olay botların yer değiştirmesidir.

Listemiz bu şekilde uzayıp gidiyor ancak bundan sonrakileri de başlıklar halinde listeleyelim.

  • Traş köpüğü ve traş bıçağı
  • Asker saati
  • Ankesörlü telefon kartı ve askercell hizmeti
  • Bot boyası ve bot fırçası
  • İğne iplik ve çengelli iğne
  • Askılık
  • Mantar kremi, pudra

Bir önceki yazımız olan Asteğmen Nasıl Olunur? Maaşları Ne Kadar? Asteğmen Olarak Askerde Kalmak başlıklı makalemizde asteğmen, asteğmen maaşları ve asteğmen maaşları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.