Askere Gideceklere Öneriler | - Askernoktasi.com
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Askere Gideceklere Öneriler

Genelde anlatılan şeylerin askerdeyken yapmanız gerekenler üzerine olduğunu biliyoruz. Şimdide askere gitmeden önce neler yapmanız gerekiyor buna bir bakalım.

Askere Gideceklere Öneriler

Bu siteye gelmişseniz yakında askere gitmeye hazırlanıyor ya da gün sayıyorsunuz. Bunun için bizde askere gideceklere öneriler sunacağımız bu makalemizde öncelikli olarak belirtmek istiyoruz ki vatan borcu namustur ve bu bilinçle doğup büyüyen insanlar olarak askerdeyken de kendimize dikkat etmemiz gerekiyor. Farkındayız ilk kez gireceğiniz bir ortam ve anlatılanlar sivil hayattan çok farklı olduğundan dolayı nasıl hareket etmeniz gerektiğini bilmiyorsunuz. Bunun içinde kafanız allak bullak olmuş durumda.

Genelde anlatılan şeylerin askerdeyken yapmanız gerekenler üzerine olduğunu biliyoruz. Şimdide askere gitmeden önce neler yapmanız gerekiyor buna bir bakalım.

Kafa Dinleyelim

Arkadaşlarınızla konuşurken onlara gidip kafamı dinlemek istiyorum diyorsunuz. Evet, evet aynen kafanızı dinlemeye gidiyorsunuz. Birbirimizi kandırmaya hiç gerek yok siz gittiğiniz yerde aynı koğuş içerisinde 180 erkekle birlikte kalacaksınız. Buna kafa dinlemek diyorsanız adı öyle olsun. Bunun için son günlerinizde olabildiğince kafanızı dinlemeye odaklanın ve fırsat bulduğunuz surece dinlenmeye geçin. Yatın, uyuyun…

Askerde hiçbir zaman mantık aramamak gerekiyor. Bunun için bahsettiğim şeyler nasıl olsa başınıza gelecek tek kalemde belirteyim.

Askerde fazla sivrilmeye, ön planda olmaya çalışmayın bunun sizin başınıza bela olacağını söyleyebilirim.   

Askerliğe kendinizi alıştırabilmenin en iyi yolu haki renklere hakim olmaktan geçer. Gittiğinizde etrafınızda göreceğiniz haki renklerin canınızı sıkmamasını istiyorsanız gitmeden önce bu rengi hayatınıza çok fazla dahil etmelisiniz. Belki de askere gideceklere öneriler yazımızda en önemli olanı da budur.

Askere Gideceklere Öneriler

Askere Gideceklere Öneriler

Problemli İlişki

Askere kafası dağınık bir şekilde gidiyor olmak sizin canınızı çok sıkacağı gibi askerliğin bitmemesine neden olacaktır. Gitmeden önce mutlaka yaşadığınız ilişki sorunlarını ortadan kaldırın. Özellikle sevgiliniz varsa ve aranızda problem yaşıyorsanız bunu kesinlikle çözmeniz gerekiyor. Askere gittiğiniz zaman bakkal Ahmet’i bile özleyeceksiniz bunun için herkesle olan ilişkinizi iyi tutun ve netleştirin.  

Son Gün

Evden çıkacağınız gün son kez bir banyo yapın. Uzun süre boyunca buna çok ihtiyacınız olacak. Sürekli pis yerlerde oturmak ve sürünmek elinizin ayağınızın sürekli kirli ve tozlu olması o son gün banyosunu size hiç unutturmayacak.

Bir önceki yazımız olan Asteğmen Nasıl Olunur? Maaşları Ne Kadar? Asteğmen Olarak Askerde Kalmak başlıklı makalemizde asteğmen, asteğmen maaşları ve asteğmen maaşları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.