Askerde Kullanılması Yasak Olan Eşyalar Nelerdir?
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Askerde Kullanılması Yasak Olan Eşyalar Nelerdir?

Askerde Kullanılması Yasak Olan Eşyalar Nelerdir?

Askerlik çok ciddiyet gerektiren bir kurumdur. Bu kurumda uyulması gereken kurallar vardır ve gücünü bu kurallar çerçevesinde ayakta tutarak sürdürür. Yapılabilecek herhangi bir ciddiyetsizlik, kurumu onunla birlikte kişileri zan altında bırakır. Bunun için yönetmelikte açıkça belirtilmiş olunan kurala uymak gereklidir. Uyulmayan bir kural karşısında bahaneler bulmak bu kurumda hükümsüzdür. Bizde buradaki yazıda sizleri bilinçlendirmek için yanınızda bulundurmamanız gereken eşyaları kaleme aldık. Böylelikle ‘götürsem ne olacak?’ dediğiniz eşyaların aslında nasıl sorunlar doğurduğunu görmüş olacaksınız. İşte bunlarda askerde yasaklanan eşyalar…

Elektronik, Teknolojik Eşyalar

Askerde kışlaya kesinlikle sokulmasının yasak olduğu eşyalar vardır. Bu tip eşyalar arasında tabi ki de hepinizin de tahmin ettiği teknolojik aygıtlar en ön sıradadır. Bunlar sadece akıllı telefonlarla sınırlı değildir, aynı zamanda giyilebilir teknoloji ve tablet de kesinlikle yasaktır. Bunun yanı sıra hangi boyutta olduğu fark etmeksizin fotoğraf makineleri ve kamera cihazları da kesinlikle yasak olan eşyalardan birkaçıdır. Radyolar, elektronik eşyalar ve mp3 gibi eşyalarda bütünü ile yasaklanmıştır.  

 

Yasaklanan Basın ve Yayın Organları

Bu sayılanların yanı sıra ayrıca yasaklı olan bütün basın ve yayın araç gereçleri de yasaktır. Bunlar gazeteler, dergiler ya da kitaplar olabilir. Tabi ki her kitap yasak olmayabilir. Eğer kabul edilebilinir içeriklere sahip eğitici kitaplar ise birlik komutanlarınıza mühürletip belirlenen sürelerde okuyabilirsiniz.

 

Yaralayıcı ya da Öldürücü Olabilecek Araç Gereçler

Adam yaralamaya, sakatlamaya ya da öldürmeye sebebiyet verebilecek her türlü silah, bıçak ve çakı gibi tehlike arz eden araç ve gereçlerde yasaklanan eşyalar arasındadır. Üzerinizde ya da yatağınızda bulunduğu takdirde ise askerliğinizin yanmasına kadar gidebilen idari cezalara sebep olabilir. 

Uyuşturucu Sayılabilecek Maddeler

Çeşitli uyuşturucular e alkol her yönü ile askerlikte yasak. Bunlar da yakalanmanız halinde sizi askerlikten atılmaya kadar kötü sonuçlara götürebilir.

Bir önceki yazımız olan Asteğmen Nasıl Olunur? Maaşları Ne Kadar? Asteğmen Olarak Askerde Kalmak başlıklı makalemizde asteğmen, asteğmen maaşları ve asteğmen maaşları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.