Askerde Kargo Gönderilir mi? - PTT Kargo- Askernoktasi.com
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Askerde Kargo Gönderilir mi?

Askerde Kargo Gönderilir mi?

Asker adaylarının merak ettiği hususlardan biri olan askerde kargo gönderilir mi? Durumudur. Bazılarının ise hiç aklında olmayan bu durum askere gittiklerinde başlarına gelecek.

Neden mi? Bunun birçok sebebi var.

Aşağıda bahsedeceğimiz sebepler neticesinde nasıl kargo gönderilebileceği öğrenmiş ve ihtiyacınız olması halinde bu şekilde işi çözmüş olacaksınız.

Askerde Neden Kargo Gönderilir?

Genelde ilk neden ilk giderken yanınıza aldığınız eşyaların fazla olduğunu fark ettiğinizde olur. Çünkü askere giderken neler götüreceğini bilmeyen birisi yanına her zaman fazla eşya alır. Dolayısıyla bu kez de oraya gittiğinizde yanınıza aldığınız bu fazla eşyaları koymak için yer sorunu ortaya çıkar. Atamayacağınız içinde mecburen geri göndermek durumunda kalırsınız.

Bazen de önemli olan bir eşyanızı yanınızda getirdiğinizi fark edersiniz ve burada zarar görmemesi için geri gitmesini tercih edebilirsiniz. İşte bu nedenlerin tamamı ve bunlar gibi pek çoğu askerde kargo gönderilir mi? Sorusu için geçerli olan sebepler arasında yer alır.

Peki, böyle bir durumda ne yapmak gerekir?

Askerde Kargo Gönderilir mi?

Askerde Kargo Gönderilir mi?

Askerde Nasıl Kargo Gönderiliyor?

Nizamiye Kapısının Önünde PTT Şubesi ve Araçları Vardır!

Genelde askeri yerlerde nizamiyeler önünde, karşısında ya da yanında PTT şubeleri bulunur. Hatta bu şubelerin olmadığı yerde PTT araçları bekliyor olabilir. Mesai saatleri içerisinde bu şubeler ya da PTT araçlarına kargonuzu teslim ettiğinizde gitmesini istediğiniz yere gidecektir. Paketinizi teslim ederken sizden ödeme alacağını unutmayın bu nedenle yanınızda para olması da gerekiyor. Özellikle kargonun tercih edildiği durumlardan birisi de akıllı telefonlar oluyor. Belki kullanabilirim umuduyla getirilen telefonlar sonrasında başa bela olunca tekrar gönderilmek isteniyor.

Aynı zamanda PTT, size gelen kargoların size ulaştırılmasında da aynı şekilde çalışmaktadır.

Askerliğin normal yaşam standartlarından çok öte bir yer olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Bunun içinde askere gidecek olan adaylarımıza mutlaka gitmeden önce yanlarında ne götürmeleri gerektiği hususunda araştırma yapmalarını da tavsiye ediyorum.

Askerlik kutsal ve belli bir yaşta herkesin mutlaka bu görevi tamamlaması gereken bir süreçtir. Bu nedenle askerlik öncesinde kendinizi duruma ne kadar hızlı alıştırabilirseniz gittiğinizde de o kadar rahat etmiş olacaksız.

Askerde kargo gönderilir mi? Açık bir şekilde belirttik. Buna göre yanınıza fazla eşya almış olsanız bile geri gönderme şansınız var.

Bir önceki yazımız olan 2023 Askerlik Celp Dönemleri, 2023 Celp Tarihleri Açıklandı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.