Askerde Kantinde Neler Satılır? Kantin Ucuz Mudur?
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Askerde Kantinde Neler Satılır? Kantin Ucuz Mudur?

Askerde Kantinde Neler Satılır? Kantin Ucuz Mudur?

Askere gitmek için gün sayan gençler, askerliğe dair her konuyu merak eder. Çevreden duyulan askerlik anılarının yanı sıra birçok asker adayı internet araştırmasıyla sorularına cevap bulmaktadır. Asker adayları tarafından en fazla merak edilen konuların başında askerde kantinde satılan ürünler yer alır. Askeri kantinlerle ilgili merak edilen her şeyi sizler için araştırdık.

Askerde Kantinde Nasıl Alışveriş Yapılır?

Askeri kantinler, kışla ve birliğin içinde yer almaktadır. Bağlı oldukları kışla ya da birliğe göre kantinin büyüklüğü ve ürün çeşidi de değişim gösterir. Askeri kantinler aracılığıyla er ve erbaşların yanı sıra uzman çavuşlar ve rütbeli personel ihtiyaçlarını gidermektedir.

Bir kışlada birden fazla kantin yer alabilir, özellikle büyük birliklerde en az dört – beş adet kantin bulunur. Kantinlerde bir askerin ihtiyacını karşılayacak hemen hemen her ürün bulunur. Örneğin, tıraş malzemesi, şampuan, sigara, gofret, fanila vb. ürünlerin yanı sıra çay, kahve, kola gibi sıcak ya da soğuk içecekler de satılabilir. Ayrıca askeri kantinlerde nakit para geçmez ve tüm alışverişler banka / kredi kartıyla yapılır.

Askerde kantinde neler satılır?

Askeri kantinlerin her biri farklı büyüklüklere ve ürün çeşitliliğine sahiptir. Bu nedenle askere gitmeden önce tüm ihtiyaçları karşılamak daha az alışveriş sorunuyla karşılaşmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda askeri kantinden alışveriş yaparken unutulmaması gereken en önemli konulardan biri de yedeklemedir. Birçok asker ihtiyaç duyduğu ve duyacağı ürünleri en az iki tane almayı tercih eder bu nedenle ürünler kısa sürede tükenebilir.

Askeriyedeki Kantinler Ucuz Mu?

Askerde kantindeki ürünler ucuz olabilir ancak bu durum her ürün ve her kantin için geçerli değildir. Kantinler, farklı fiyat politikaları yürütmektedir bu nedenle genel bir fiyat tablosu belirlemek mümkün olmayacaktır. Askeri kantinlerden bazı vergiler alınmaz ve bu durum daha uygun fiyatlarla alışveriş yapılmasına olanak sağlayabilir.

Şehirde bulunan askeri kantinler ve marketler karşılaştırıldığında bazı ürünlerin askeri kantinlerde daha ucuz olduğu görülürken bazı ürünler daha pahalı olabilir. Sürümden kazanma, çok sayıda toptan alma gibi durumlar ürün fiyatlarını farklılaştırır. Ancak genellikle kantinlerde bir askerin ihtiyacını karşılayabilecek tüm ürünler uygun fiyatlarla satılmaktadır.

2021 GÜNCEL ÇAVUŞ-ONBAŞI-ER MAAŞLARI NE KADAR?

Bir önceki yazımız olan 2023 Askerlik Celp Dönemleri, 2023 Celp Tarihleri Açıklandı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.