Askerde İlk Gece Nasıldır? - Askerde İlk Gün - Askernoktasi.com
Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Askerde İlk Gece Nasıldır?

Askerde İlk Gece Nasıldır?

Sonunda o beklenen gün geldi ve bu zamana kadar heyecanla ne yaptığınızı bilmediğiniz bir ortamın tam göbeğine ansızın bir gece düşersiniz. Etrafınıza bakarsınız hiç tanımadığınız bi dolu insan biri 20 yaşında diğeri 40. uzun bir koğuş içerisinde size verilen bir pijamayı giyerek yatmak zorunda kalırsınız. Minyon bir tipiniz varsa 2 beden büyük olan bu pijama içerisinde girersiniz yatağınıza. Bu aslında askerliğin en güzel duygularından biridir daha sonra anlayacaksınız. Hayatınızda ilk kez yaşadığınız bu gece de yattığınız çarşaf temiz gibi görünüyor olsa da üzerindeki lekelerin sizi ürkütmesine hazır olum. Korkmayın o yıllar öncesinden kalan bir leke ve size hiçbir şey yapmayacak.  Koğuşun içinde pencereden uzakta öbür köşedeki bir ranzanın üstünü verecekler size. Bu arada belirteyim yattığınız yer pencereden uzak dediysek kapının da dibi olacak.

Akşam yattığınız saat 08:00–09:00’ dur. Bu saatte yatılır mı diye düşünürsünüz ama bundan sonra o saatte yatmak için can atacaksınız. Çünkü sabah 05:45’te kalkacaksınız. Koğuşta sigara içmek yasak, osuruk sesleri, ayak kokusu, ter kokusu uyu uyuyabilirsen.

Bir süre alışamayacaksın buna hazırla kendini.

Uyurken sevdikleriniz aklınıza gelecek. Onarın sevgi dolu bakışları, yaşadığınız şehir, acaba bu saatte ne yapıyorlar düşüncesi, etrafınıza bakınırsınız her yer de erkek ve her yerde yalnızlık. İşte o an burnunuzun direği sızlayacak ve ağlayacaksınız. Benim burada ne işim var diyeceksiniz ve telefon etmek gelecek içinizden ama maalesef o da yasak. Her şey film gibi gözünüzün önünden gelip geçecek. Tüm bunları düşünürken bir ara sızıp kalmış olacaksınız.

Bir anda düdük ve “koğuş kalk” sesiyle uyanacaksınız.

Ne olduğunu bile anlamayacaksınız anlamaya çalışacaksınız. Yüzünüzü yıkamaya gideceksiniz ama ya sular yok ya da tuvalet önünde bir ton insan kuyruğu. Birileri sürekli sizi sıkıştırırken içtimaya yetişmeye çalışmakta sizi zorlayacak. Tuvaletiniz gelse bile yapamayacaksınız o derece.

Zor güç bunları hallettiniz üstünüzü değiştirmek var. Özellikle botlarınız nerede kafanız çok karışacak botunuzu bulamayacaksınız çünkü çalınmış. Yok, yok yer değiştirmiş çünkü askerde hırsızlık olmaz yer değiştirir. O küçücük dolabın içerisine sığdırdıklarınızı bir görseniz üstelik kitap gibi dümdüz.

Neyse dahasını anlatmayalım gerisi de size kalsın…

 

Bir önceki yazımız olan 2023 Askerlik Celp Dönemleri, 2023 Celp Tarihleri Açıklandı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.